Wpis z mikrobloga

Poziom zażenowania mojej osoby osiągnął z rana tak wysoki poziom, że aż musiałam się przejść po pokoju. Mądra pani w telewizji śniadaniowej powiedziała, że należy kupować mięso z farm, gdzie zwierzętom nie podaje się antybiotyków, ale leki homeopatyczne. Tylko jak oni przekonują krowy, żeby uwierzyły w leczniczą moc cukru? #bekazglupichludzi
  • 93
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chanequa: nie pogrążaj się, bo albo trollujesz, albo nie rozumiesz prostych słów

nie jestem naukowcem i nie wiem, czemu coś zadziałało


@chanequa: nie trzeba być naukowcem żeby umieć logicznie rozumować i nie upierać się bezmyślnie
  • Odpowiedz
A żebyś wiedział, że działa. Większość badań leków przeprowadza się na właściwych grupach i grupach placebo- jedni biorą lek, a drudzy kapsułki z cukrem. Po to by wykluczyć efekt placebo.


@Errad: W znaczeniu- brak stresu jest ok, tak. W znaczeniu- siła woli coś wyleczy- nie.
  • Odpowiedz
Ludzie, którzy nigdy nie korzystali z homeopatii, a negatywnie wypowiadają się o jej właściwościach... To jest prawdziwa #bekazglupichludzi ( )


@Krzysiekmls: Jesteś głupi czy trolujesz? To jak nie odprawie rytuału przy ognisku to też nie mam prawa mówić, żę to durna metoda leczenia raka? xD
Weź dla dobra ludzkości sprawdź czy skok z mostu jest śmiertelny, w końcu jak nie sprawdziłeś to nie
  • Odpowiedz
metodologiczna wiara w statystyke, a w szczegolnosci rzetelnosc jej uzywania, bedzie za te 50 lat uznawana za cos rownie smiesznego, jak teologia czy alchemia dzisiaj


@whiterose: Czyli skoro można nie umieć posługiwać się statystyką to trzeba uznać, że nie jest ona dobrym narzędziem? I dlatego trzeba wierzyć w czary? xD
Wiesz po co w artykułach naukowych podaje się metodykę? Żeby można było zweryfikować czy badania były dobrze przeprowadzone, wyniki dobrze
  • Odpowiedz
@amator_kwasnych_zelek: A może Ty jesteś głupi? Skoro realista mówi, że próbował homeopatii i w jego przypadku zadziałała to czego jeszcze potrzebujesz? Dwutygodniowego nagrania 24/7 z mojego życia?

Mam w dupie czy mi wierzysz czy nie. Ja przy najmniej nie jestem ignorantem i nie wypowiadam się tak skrajnie na temat, którego nie sprawdziłem osobiście. A Ty powtarzaj sobie to, co powiedział Ci ktoś inny... baranku
  • Odpowiedz
@amator_kwasnych_zelek: nie. powiedzialem, ze moja rzekoma obrona debilizmow to twoje urojenie: nie zajmuje mnie w ogole homeopatia.

nawiasem mowiac, skonfrontowany z badaniami statystycznymi - i teoretycznymi, i opartymi na replikacji - ze statystyka to, statystycznie, kiepskie narzedzie w dochodzeniu do prawdy, a mimo to jej bronisz to czym sie roznisz od fanatyka medycyny alternatywnej?
  • Odpowiedz
@amator_kwasnych_zelek: Widzę, że jesteś z gatunku tych, co jeszcze kilkanaście wieków temu paliliby ludzi na stosie za to, że twierdzą że ziemia jest okrągła.

Jeśli dla Ciebie sprawdzenie, czy kilka "kuleczek cukru" może leczyć jest porównywalne z jedzeniem odchodów pingwina, to gratuluję gównianego wyczucia ( )

Nie chce mi się poświęcać więcej czasu na przekonywanie niedowiarków, którzy pieprzą głupoty, mimo że mogą w bardzo prosty
  • Odpowiedz