Wpis z mikrobloga

Poziom zażenowania mojej osoby osiągnął z rana tak wysoki poziom, że aż musiałam się przejść po pokoju. Mądra pani w telewizji śniadaniowej powiedziała, że należy kupować mięso z farm, gdzie zwierzętom nie podaje się antybiotyków, ale leki homeopatyczne. Tylko jak oni przekonują krowy, żeby uwierzyły w leczniczą moc cukru? #bekazglupichludzi
  • 93
  • Odpowiedz
@chanequa: "debil z kogo, chyba z ciebie" że tak polecę klasykiem. Co do nastawienia pozytywnego to udowodniono, uwaga, naukowo - tak, tak, tak - że stres i nerwy powodują uszkodzenia / niszczenie / mniejszą żywotność / większą eksploatację i jak to nazwiesz inaczej, wiadomo o co chodzi, białek budujących nasze ciało. Czyli zestresowani starzejemy się szybciej, nie regenerujemy się będąc chorymi itp itd. Dlatego lekarze zalecają "pozytywne nastawienie" - odprężenie
  • Odpowiedz
Widzę, że jesteś z gatunku tych, co jeszcze kilkanaście wieków temu paliliby ludzi na stosie za to, że twierdzą że ziemia jest okrągła.


@Krzysiekmls: Nakłaniasz mnie do wiary w czary mary i rzucasz takim tekstem? xD O #!$%@? grubo.

Jeśli dla Ciebie sprawdzenie, czy kilka "kuleczek cukru" może leczyć jest porównywalne z jedzeniem odchodów pingwina, to gratuluję gównianego wyczucia (
  • Odpowiedz
W znaczeniu- siła woli coś wyleczy- nie.


@amator_kwasnych_zelek:
A żebyś się nie zdziwił. Znam kilka historii o tym, że ktoś został "cudownie uzdrowiony" i w uzasadnieniu mamy do wyboru- wola Boża albo placebo. Co według Ciebie jest bardziej prawdopodobne?
  • Odpowiedz
ktoś został "cudownie uzdrowiony" i w uzasadnieniu mamy do wyboru- wola Boża albo placebo. Co według Ciebie jest bardziej prawdopodobne?


@Errad: niepoznane dotąd zdolności organizmu do regeneracji, tak wskazuje brzytwa ockhama.
  • Odpowiedz
A żebyś się nie zdziwił. Znam kilka historii o tym, że ktoś został "cudownie uzdrowiony" i w uzasadnieniu mamy do wyboru- wola Boża albo placebo. Co według Ciebie jest bardziej prawdopodobne?


@Errad: A może miał zieloną koszulkę i to jej sprawa?

statystyka nie zajmuje sie dowodzeniem, a wlasnie logika. ;)


@whiterose: No tobie logiki brak
  • Odpowiedz
niepoznane dotąd zdolności organizmu do regeneracji, tak wskazuje brzytwa ockhama.


@rybsonk:
No właśnie. Pytanie co może być inicjatorem tych zdolności. Często przyjmuje się, że jest to placebo. Czytałem kiedyś w książce o medycynie z bodajże lat osiemdziesiątych i tam było napisane na przykład, że w leczeniu wszelkich schorzeń zdrowie psychiczne pacjenta jest równie istotne, co fizyczne w sensie, że jeżeli pacjent jest pełen entuzjazmu do życia i chce wyzdrowieć to
  • Odpowiedz
@Errad: dokładnie tak, a w dobrym nastawieniu psychicznym pomaga wiara w metodę leczenia, nieważne czy to radioterapia czy wachlowanie przez szamana.
  • Odpowiedz