Wpis z mikrobloga

Poziom zażenowania mojej osoby osiągnął z rana tak wysoki poziom, że aż musiałam się przejść po pokoju. Mądra pani w telewizji śniadaniowej powiedziała, że należy kupować mięso z farm, gdzie zwierzętom nie podaje się antybiotyków, ale leki homeopatyczne. Tylko jak oni przekonują krowy, żeby uwierzyły w leczniczą moc cukru? #bekazglupichludzi
  • 93
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie raz, zgadnij jak?


@chanequa: Nikt nigdy nie wyzdrowiał przez placebo. Wyzdrowiał mimo niego. Ewentualnie można podyskutować, czy nie pomogło w ten sposób, że obniżyło wycieńczający stres.

Nie mam ochoty kontynuować konwersacji bo wyciągacie słówka z kontekstu nadając im inne znaczenie,
  • Odpowiedz
@chanequa: Ale chyba żeby można było mówić o placebo to obiekt przyjmujący je musi wierzyć, że przyjmuje coś co mu pomoże, czyli lek. Wtedy czuje ulgę, czuje się lepiej, bo spodziewa się końca problemów i czasami pozytywne nastawienie wiele pomaga. Nie można jednak mówić o placebo w przypadku zwierząt, bo one nie są świadome, że do karmy w-----o im się leki.
  • Odpowiedz
pamiec wody, to musi dzialac


@su1ik: tego nie twierdze. Mówię tylko co twierdzą wyznawczy homeopatii. Jak każdy lekarz, masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Ja nie jestem wyznawcą homeopatii.
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: polecam wyjac kija z d--y i nie brac wszystkiego na powaznie. Moze jeszcze zapoznac sie z pojeciem sarkazmu

Jak każdy lekarz, masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.


No chyba kto inny ma tutaj problem

  • Odpowiedz
Nie wiem może głupi jestem ale nie czaje o co z tym cukrem chodzi?


@lifapek: Woda wyklęta w cukrze zaklęta :D

Chodzi o to, że według homeopatii woda ma pamięć. Więc rozcieńczają lecznicze środki wodą, ale tak mocno, że ostatecznie nie ma ani jednej cząsteczki tych substancji w tej wodzie. Ale ponieważ woda ma pamięć, to zapamiętała co to za środek i jak on działa i można to brać i się tym leczyć lepiej niż takim czystym lekiem, bo woda trafia od razu do komórek xD No a żeby było łatwiej takie coś przyjąć, to przenoszą pamięć wody do cukru, więc po transplantacji pamięci następuje odparowanie już niepotrzebnej wody, a z pamiętliwego cukru robi się kuleczki homeopatyczne
  • Odpowiedz
Farmakologia nie działa, ale siła woli tak XD


@amator_kwasnych_zelek:
A żebyś wiedział, że działa. Większość badań leków przeprowadza się na właściwych grupach i grupach placebo- jedni biorą lek, a drudzy kapsułki z cukrem. Po to by wykluczyć efekt placebo.
  • Odpowiedz
@spardo

Jest bardzo wiele przypadków skuteczności terapii substancjami homeopatycznymi na zwierzętach

Podrzucisz jakieś badania?

W sumie nic dziwnego, że tak wielu ludzi choruje, skoro nasza woda (w tym pitna) taka pamiętliwa i ma w pamięci te wszystkie gówna, szczyny, krew, inne wydzieliny, zwłoki, bakterie, środki toksyczne i chemiczne i tego typu szity, które przez nią przepłynęły :D

W oczyszczalniach są montowane tzw. forgettable filters, które powodują zapominanie wody i uzdatniają ją
  • Odpowiedz