Wpis z mikrobloga

Orientuje się ktoś w polsko-niemieckim prawie? Pracuje #zagranico #niemcy i jestem na delegacji w innej firmie. Dostaje X diety i siedzę w hotelu. Jak to w hotelu są i śniadania, zazwyczaj w cenie noclegu. No i dziś dzwoni do mnie moja koordynatorka i rzecze, że jeśli chodzę na śniadania to będzie odejmować jakiś % z diety. Czy może tak zrobić? Jakoś wcześniej nie spotkałem się z tym, a nie pierwszy raz jestem na delegacji. Komuś się chyba w głowie... popierniczyło. Ja rozumiem, że dieta jest na jedzenie ogólnie, ale wydaje mi się, że to okradanie. Mieliście może styczność z czymś takim?

#pracbaza #podrozsluzbowa #dieta #hotel #pytanie #prawo #takaprawda
  • 15
@Xavax: na jedzenie dostajesz oddzielne pieniądze, oddzielne dostajesz za hotel. U mnie normalna sprawa, jeżeli na rachunku jest wyszczególnione śniadanie zawsze odliczają.
Niestety nie wiem czy będzie to wyszczególnione na fakturze - nie będę też jej widział


@Xavax: nie musi być wyszczegolnione na fakturze. Jak dostałeś śniadanie, to dieta dzienna zmniejsza się o 15%. Chyba że będziesz cebulilł i udawał że nie dostałeś.