Wpis z mikrobloga

Wkurzylam sie trochę bo byłam na rozmowie o staż i głupia godziłam sie na wszystko nawet jak zapytano czy będę mogła przyjść w weekendy. Na koniec dowiedziałam sie tez ze: No bo wie pani my tu nie mamy sprzątaczki i trzeba czasem sprzątnąć. Okej korona mi z głowy nie spadnie przecież jak umyje podłogę. Ale pani pożegnała mnie słowami: oh mamy tyle kandydatów No nie wiem czy Panią wezmę, nie wiem nie wiem. A na skierowaniu z UP o decyzji napisała: odpowiedz dam w późniejszym terminie. Nosz kurrr... pójdę jutro do urzędu i powiem ze chcą żeby stażysta przychodził w weekendy, i o sprzątaniu tez nie omieszkam wspomnieć. Mam nadzieje ze wycofają im ta ofertę z UP. #zalesie #pracbaza #staz #korposwiat
  • 145
  • Odpowiedz
@evvelina: ja chciałam głupie praktyki w szkole językowej zrobić, sami się ogłaszali w internetach, że praca biurowa,sekretariat...a jak przyszło co do czego to się okazało, że praktyki z mycia podłóg. podziękowałam ()
  • Odpowiedz
  • 0
@whiterose: trochę odbiega to od mojej historii ale takie zachowanie jest wedlug mnie dnem. Nie potrafiłabym patrzeć normalnie na swojego szefa po takim wybryku ;/
  • Odpowiedz
  • 1
@whiterose: patrząc na to z perspektywy kelnera masz racje. Jeśli ktoś ma #boldupy o swoją prace i tylko sie tam ,,męczy" to taka praca jest bez sensu. Tymbardziej ze bardzo często widać kto wykonuje swoją prace z przyjemnością a kto z przymusu.
  • Odpowiedz
@evvelina: #!$%@? ludzie nie dajcie się dymać. Nie gódź się nigdy na takie warunki. Pracodawca NIC nie płaci za Twój staż, dostają kasę za free i jeszcze #!$%@?ą miliard obowiązków. Takie firmy powinny upaść jak najszybciej żeby rak toczący nasz kraj chociaż trochę spowolnił.

#!$%@? się jak czytam takie rzeczy, honor by mi nie pozwolił być takim wykidajłem.
  • Odpowiedz
@evvelina: niestety prawo jest bardziej po stronie januszy niż osoby szukającej pracę, jak ja szukałem pracy z UP to dostałem skierowanie do oferty stażu w branży seo. Z racji że mam w tym doświetlone - zgłosiłem chęć. Na miejscu okazało się, że to jest zwykłe call center w którym siedzi kilkadziesiąt osób i dzwoni do ludzi z formułką "bo szukałem Pana produktu, ale ciężko to znaleźć w wyszukiwarce, może seo
  • Odpowiedz
@evvelina: To jakaś mała miejscowość? Kto normalny bierze oferty z urzędu pracy? To nie zgryźliwość, ale serio, dla mnie to jest ostatnie miejsce, gdzie bym szukał. Ten urząd to jest bankomat do wypłacania zasiłóków i ogarniania ubezpieczenia dla pracujących na czarno...
  • Odpowiedz
  • 0
@FrasierCrane: jakby w moim miejskie było tak łatwo z praca to bym sie tam nie rejestrowała. Nie zrobiłam tego dla zasiłku- którego nie mam bo mi sie nie należy ani dla ubezpieczenia- żyłam bez niego kilka miesięcy i serio nie przeszło mi przez myśl: a zarejestruje sie bo ubezpieczenie.
  • Odpowiedz
  • 0
@pies_ogrodnika: racja ze kradzież w biały dzień ale to oczywiste ze nie napisali tego w formularzu w UP. @Bambro: rozumiem Twoje oburzenie. Niestety u nas są warunki jakie są. Cholernie cieżko o prace i ja w obecnej sytuacji godzę sie nawet robić za najniższa krajowa. Nie świadczy to o mnie jako o ,,wykidajle" bo takie są realia
  • Odpowiedz
@evvelina: Spokojnie, ja ci nic nie zarzucam. To była opinia o urzędzie, nie o tobie. Możesz podać wielkość miasta? Bez konkretów, nie będę cię stalkował ( ͡° ͜ʖ ͡°). Po prostu jestem ciekaw. ok. 50 tysięcy?
  • Odpowiedz