Wpis z mikrobloga

Echh, dawno nic mi tak bardzo mózgu nie #!$%@?ło, niż to, co dziś się #!$%@?ło u mnie na #studbaza... Do tej pory myślałem, że te wszystkie sytuacje spod #bekazwegan to jakieś fejki... Generalnie staram się być człowiekem tolerancyjnym i otwartym na inne podejście do życia. Jestem wstanie zrozumieć ideologie wegan i mimo, że sam mam odmienne zdanie, to te poglądy potrafię uszanować. A żarty mięsożernych trolli często uważam za bezbectwo. No ale #!$%@? jakieś granice są. :/ Po kolei...

Mamy taki przedmiot jak "projekt zespołowy", gdzie dobieraliśmy się w grupy i mieliśmy stworzyć jakiś fajny program, aplikację czy grę... Z kumplem postanowiliśmy, że zrobimy prostą gierkę w stylu cRPG/roguelike. Pomysł spotkał się z aprobatą prowadzącej, więc wzięliśmy się do roboty. Jako, że semestr dobiega końca, to każda grupa prezentowała dziś na zajęciach to, co udało się nam do tej pory zrobić. Przygotowaliśmy krótką prezentację opisującą główne założenia gry (czym jest gra rpg, użyte narzędzia itp.) + ponad minutowy filmik z gameplay'em, gdzie pokazane było jak postać chodzi po lochach i lasach, modele broni (jakieś proste pikselowe miecze, topory) oraz (jak w każdym szanującym się rpg-u) jak dostajemy zlecenie na oczyszczenie piwnicy ze szczurów. :) No spoko, zakończyliśmy pokaz, ludzie nawet zaciekawieni byli, zadawali pytania... No i na końcu odzywa się prowadząca pytając się o co chodziło z tymi szczurami. No to odpowiadam grzecznie, że w wielu tego typu grach takie zadanie zawsze się pojawia. A tu nagle...


#!$%@?.jpg
Zamurowało mnie, serio... Słyszałem od kolegów, którzy mieli z nią inne zajęcia, że to generalnie jest wariatka, ale jakoś zawsze była dla mnie miła, traktowałem ją normalnie.


Wiedziałem, że nie ma sensu z nią dyskutować i że do niczego jej bym nie przekonał (mądrość Cejrowskiego, że z głupkami nie ma co rozmawiać, jednak czasem się sprawdza), więc starałem się tylko kulturalnie załagodzić sytuację.




Niektórzy jeszcze śmieszkowali: "ej, to weźcie zróbcie tak, że szczur po pokonaniu będzie przenosił się do innego wymiaru!"


??? (chyba chodziło jej o bronie) ???


Oczywiście nie mamy zamiaru wywracać projektu do góry nogami, gdzie zamiast walki z potworkami zbieramy jakieś kwiatuszki... W sumie #!$%@? mam co ona sobie o tym myśli, stworzyliśmy mniej więcej, to co sobie zaplanowaliśmy i babka powinna ocenić to pod względem technicznym, a nie #!$%@? ideologicznym. xD
Mam nadzieję, że dostaniemy to zaliczenie bez żadnych wycieczek do dziekana... Choć pismo wypadałoby jakieś wystosować i tak, to się nie godzi, by taka osoba pełniła funkcję prowadzącej na uczelni wyższej... :/

#gry #rpg #umcs
  • 72
@Corgan95:
1.XD
2.XDDD
3.jest to/będzie już gdzieś do obejrzenia? Uwielbiam rogaliki.
4. Cóż, z perspektywy studenta na pewno nie jest to zbyt zabawne. Może dałoby się jakoś to chytrze zakombinować?
Może zaznaczcie wyraźnie w grze i opisach, że wszyscy przeciwnicy to nieumarli/zombie i nic tym samym nie ginie? W popkulturze tak właśnie pokazuje się rzeźnie których normalnie się nie pokazuje nigdy (np ubijanie dzieciaków jest zue, ubijanie zombie dzieciaków jest spoko).
@kryzju: Dzięki za radę, choć mam nadzieję, że obejdzie się bez tego... Akurat tak się składa, że moim promotorem jest z-ca dyrektora wydziału, może on coś poradzi...
@jast: Ło panie, myślisz, że nie próbowałem jej tego proponować? :D Tłumaczyłem, że przebieg gry może być zależny od podejmowanych decyzji i będziemy za nie odpowiednio nagradzani lub nie... Ale dla niej przemoc to przemoc... Aż miałem ochotę się zapytać, czy gdyby ktoś
@Corgan95 nie jestem w stanie uwierzyć że ktoś może być takim ignorantem i debilem . Ale to pewnie tylko człowiek i może mieć źle dni. Coś sobie ubzdurala i jej przejdzie . Co nie zmienia faktu że osoba na takim stanowisku na się zachowywać obiektywnie . Co innego bycie wrednym czy hamskim bo to jest cechą nieodłączna niektórych wykładowców.

No ale takie coś to bym ją chyba wyśmial w twarz .

PS
@Corgan95: o gurwa znowu

Weganie = WSZYSTKIE ODŁAMY ŻYWIENIOWE I RELIGIJNE REZYGNUJĄCE ZE SPOŻYWANIA PRODUKTÓW ODZWIERZĘCYCH

Nauczcie się wreszcie wykopki, że takie #!$%@? to tak jakby mówić, że PiS to to samo co Korwin, bo PRAWICA.

Nie znam żadnego weganina (a znam naprawdę wielu), który miałby takie poglądy.
@GodSafeTheQueen: Dzięki, choć to wynikło bardziej z tego, że nie chciałem sobie, ani kumplowi robić problemów. Generalnie babka od zawsze była mocno specyficzna, ale fakt, ostatnimi czasy zrobiła się wyjątkowo nadpobudliwa...
@Clefairy: Trochę Cię rozumiem... To też jak wyrabianie sobie np. opini o chrześcijaństwie na przykładzie Breivika. Nie chciałem nikogo przez to urazić. Wierzę, że zwykle weganie są normalnymi ludźmi, serio. :)
@MagnitudeZero: Najpierw pogadam o tym z promotorem...
@Corgan95: przecież jak to tylko projekt na zaliczenie, to dla świętego spokoju już zróbcie coś bez zabijania. Coś prostego, to własnie zbieranie czegoś, może jakiś prosty handel z npc albo jakieś eksploracje lochów, gdzie trzeba jakąś zagadkę rozwiązać, łamigłówkę. Myślę, że zaoszczędzicie nerwów i obejdzie się bez otwartej wojny z prowadzącą z wystosowywaniem pism do dziekanów xD
@Corgan95: moze troche z innej parafii, ale w licbazie miałem koszulkę "che pper" - taki mix Leppera z guevarą. Na lekcji niemieckiego kobieta kazała mi ja zdjąć (oczywiście hehe powiedziałem do niej ze jak chce cos wiecej to możemy po lekcji) i w niej nie chodzić bo to propaguje komunizm.
@Corgan95: Zamieńcie głównego bohatera na szczura, który zabija ludzi w lochach. Byłby piękny ból dupy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zrób to xD


@Adronitis: Też powie że przemoc pewnie ;)
@Corgan95: Ja bym coś ośmieszającego dał typu masz okruszki i rzucasz je szczurom i innym szkodnikom niszcząc całe miasta poprzez spowodowanie rozrostu szkodników :D
@Corgan95: Mam taką alergię na takich ludzi, że potrafię sobie wyobrazić, jak nie odpuszczam z zabijaniem szczurów i jeśli nie mówię babce wprost, że "szczury to szkodniki, tak, są mniej ważne od ludzi, nie obchodzą mnie lewackie bzdury, w które sobie pani wierzy", to po prostu robię aferę na cały wydział, piszą o tym Super Express i jakieś gównomedia w stylu niezależna albo wpotylice, zaogniam jak się da i wbrew moim
@Corgan95: Ogólnie, to za to nie lubię studiów. Niby dorośli ludzie po obu stronach barykady. Jednak z jednej strony prowadzący traktują studentów jak szczeniaków i uskuteczniają jakieś swoje dziwne praktyki czy widzimisię bo w końcu są poważnymi prowadzącymi zajęcia na poważnych studiach. Z drugiej strony studenci to takie mleko pod nosem z dowodem osobistym co tylko kombinuje i ma wszystko w #!$%@?.

Oczywiście generalizuję, bo nie wszyscy tacy są. Ale studia
@Refusek: @loginek0: Gierka tworzona jest w Unity (czyli skrypty pisane w c#), a do grafik kumpel używa programów Pyxel Edit i Tiled. Jakby co, to na YT jest masa tutoriali, na których można się wzorować. :)
@mati888811: Na razie nie ma się czym chwalić, pokażemy w swoim czasie. :)
@Luka_Wars: @PrezentMarzen: Nie żebym narzekał na uczelnię, bo większość prowadzących jest tutaj naprawdę bardzo spoko... To tylko taki
@Corgan95: Przypomina mi się akurat historia mojego różowego, której to prowadzący/-a (nie pamiętam pci) zgubił egzaminy i uparcie twierdził, że różowego nie było na egzamie i ściemnia że pisała.

Egzamy się znalazły po paru miesiącach. #!$%@? niemiłosierny. Jakieś tam zdawkowe przeprosiny i tyle.
@adibux: @Corgan95: Cofam to, co napisałam. Kobieta ma jakieś zaburzenia - to nie jest typowa lewaczka z wege skrzywieniem. Uważa się za Dziecko Indygo, wyjątkową księżniczkę z niebios, czyli jakiś New Age'owy syf. Nawet sobie zamek w lesie zbudowała. ^^ Grubsza sprawa.

Od zawsze zastanawiała się nad swoją odmiennością. Lata temu wybrała się do specjalisty, który zaoferował jej leczenie farmakologiczne. Koncepcja lekarza jej nie przekonała, a recepty nigdy nie wykupiła.