Wpis z mikrobloga

#android to jakaś parodia. Po całkiem dobrych wrażeniach z #windowsphone na Lumii 1020 postanowiłem kupić flagowca #nexus za grube hajsy, bo cenę miał podobną do ajfona. Minęło trochę czasu (na 100% ponad pół roku, nie pamiętam kiedy go kupiłem) i jest #!$%@?. Każda aplikacja potrafi się zlagować lub przymulić, telefon ma bardzo dobrą specyfikację i chwaliłem go sobie, bo było super.
I #!$%@?, nigdy więcej androida na telefonie, bo to jest żart, kiedy nie mam na nim nic poza apką wykopu, 2 gier, shazama, messengera i standardowych od google a telefon lubi zamulić mimo 4gb ramu XD
Proszę mi nie pisać o rootowaniu i innych gównach, bo nie po to człowiek płaci 500 funtów, by telefon podobno flagowy działał jak Lumia za 2 kebaby ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Następny telefon jaki kupię będzie z #ios. System microsoftu działał rewelacyjnie, ale był brzydki. Andek jest ładny i kilka miesięcy działał super, ale przestał XD
Ajfony nie mają dziur :( Nie wiem co zrobię jeśli i na nich się zawiodę, chyba kupię sobie gołębia.
#buldupy
  • 26
@fervi: 6p wybrałem właśnie ze względu na to, że nie jest samsungiem i ma czystszy soft od LG czy Sony.
No i ajfony nie mają dziur na słuchawy co według mnie jest sporą wadą, bo mam #!$%@? na wodoszczelność i inne raz w roku potrzebne bajery.
@KCPR: Dobrze to rozumiem, trochę z musu przesiadłem się na Xperię XA i ogólnie jej hardware uwielbiam, Android nigdy jakoś bardzo nie laguje ale co z tego skoro wiele 'zawodowych' apek jest wręcz gorsza niż na Windowsie! Dopiero to człowiek docenia!

Najbardziej mnie jednak zniechęca bylejakość większości aplikacji Androida, kompletny brak spójności. Tak samo z systemem i tutaj trzeba przyznać że ekran startowy Windowsa z kafelkami zawierającymi powiadomienia to mistrzostwo :)
@KCPR: nie wiem czy trollujesz czy nie ale niedługo czeka mnie ten sam dylemat i obawiam się Androida bo mam wrażenie że trudno znaleźc coś co zapewnia chociaż taką samą jakość jak Lumia, nie mówiąc o czymś lepszym.

@Saeglopur: jakie apki?
@xetrov: Nie trolluję, czysty ból dupy, bo dzisiaj mnie zdenerwował super telefon co nie jedna gra na kompa by odpaliła na takich bebechach a Shazam zlagował gdy chciałem sprawdzić co gra w tle XD
No i ogólnie sporo rzeczy zamula, tu wyszukiwarka google nie działa jak należy, tam messenger pokazuje powiadomienia mimo, że już przeczytane wiadomości itd.
Miałbym to w dupie, gdyby nie fakt, że brałem ten telefon z myślą "wezmę
@KCPR: smutne, bo właśnie te same problemy mnie odstraszają chociaż podobno ich już nie ma, tylko nadal nie znalazłem co kupić i co zainstalować aby było wykonane przynajmniej tak jak Lumia i działało płynnie przynajmniej tak jak Lumia.
jakie apki?


@xetrov: Najlepszy przykład to Pocket (getpocket.com) czyli dawny Read it Later - w wersji pro ma niby archiwizację trwałą, rekomendowane tagi przy zapisywaniu treści. W praktyce funkcjonalność oficjalnej apki na Androidzie to dramat w porównaniu do opracowanej przez Austriaka wersji na Windows jeszcze w danych wersjach - Poki.
Po pierwsze aplikację mam zarówno na telefonie jak i PC, wszystko zaciąga sobie z Pocket bo to webserwis a aplikacje są
Pobierz Saeglopur - > jakie apki?

@xetrov: Najlepszy przykład to Pocket (getpocket.com) cz...
źródło: comment_bk8xCiOzgsuLaEK05FubhPMSVFoXPCKi.jpg