Wpis z mikrobloga

Poprzedni wpis odnoście studniówki: klik

Otrzymałem kosztorys (główny cel). Wygląda następująco. Zastanawiające są dekoracje za 12 000 zł. Mam nadzieję, że zobaczę w sobotę te dekoracje za tyle kasy. Co do kabaretu - nie będą to żadne osoby zewnątrz, kabaret organizują uczniowie. Po co 1000 zł na organizację kabaretu przez uczniów też może być zastanawiające, jego tematem ma być mniej więcej "śmianie się z nauczycieli", w każdym razie nie będzie wymagał żadnych rekwizytów ani specjalnych strojów. O innych kosztach trudno mi mówić. Coś tam słyszałem, że wynajęcie ochroniarza to jakieś 400 zł w pubie czy coś. Tutaj chyba nie potrzeba aż tak silnej "ochrony", a jedynie sprawdzających listę. Macie wykaz, możecie przeanalizować. Ja jeszcze po studniówce się do tego odniosę. Może będą fajerwerki, fontanna czekoladowa i coś jeszcze - w końcu takie dekoracje to mogą rzeczywiście kosztować. Czekam na waszą ekspertyzę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Ps. Jeśli macie pomysły, co dalej z tym robić (bo już widzę jakie są opinie na temat kosztów) to piszcie w komentarzach. Dowód na wydatki już jest, tak więc myślę, że można coś wymyślić.

#studniowka #zalesie #oszukujo #januszebiznesu
artur200222 - Poprzedni wpis odnoście studniówki: klik

Otrzymałem kosztorys (główn...

źródło: comment_VlfMQFuKjdKdxGg6W3Xi0SQovVoilv8h.jpg

Pobierz
  • 274
  • Odpowiedz
@artur200222: Ja bym się #!$%@?ł o: Sprzątanie za 3k (wiadomo, że będzie sprzątać ta sama ekipa co sprząta szkołę, dostaną tylko 300 zł premii za ten wyczyn) DJ - większość co znam bierze 1000-1500 zł za 100dniówki. Za 3000 znajdziesz kapelę która zagra całą studniówkę (2 osobową ale zawsze kapele). Fotograf i Video raczej zostają (pod warunkiem, że każdy uczeń bezpłatnie otrzyma materiał z eventu, moja szkoła np opłaciła z naszego
  • Odpowiedz
@artur200222: Dam Ci porównanie odnośnie kosztów do których mogę się odnieść. Mam niedługo wesele (góralskie, na ponad 300 osób), mamy ekipę dwóch profesjonalnych kamerzystów z dobrymi opiniami, kręcących ujęcia dronami, kamerami #!$%@? w kosmos itp., za 15 godzin ich pracy płacimy 3800 zł. Szkoła pewnie moze wziąć ich na fakturę, więc ta cena jest kompletnie z dupy.
Za pracę dwóch fotografów przez dwa dni wesela (15 godzin + 5 godzin drugiego
  • Odpowiedz
@artur200222:
-sprzątanie prawie 3k zajedną noc

po prostu xD
w mojej pracbazie koszt wynosi 9k miesięcznie za 3 piętra, w co wchodzą jeszcze powierzchnie specjalnego zastosowania w gabinetach zabiegowych i jednostce szpitalnej xD
  • Odpowiedz
@artur200222: w ten weekend byłem na studniówce. Była to najdroższa studniówka w tej szkole. Kosztowała coś około 600 zł za pare i była ogromna afera w szkole ze tak drogo Ale był to najlepszy hotel/pałac w okolicy. Zespół jakiś mega konkretny (według kolegi który sam grał). Ogólnie wszystko było takie mega doprane. Najlepsza studniówka na jakiej byłem a byłem na wielu. Jeśli podobna cena za studniówkę w szkole to wałki musza
  • Odpowiedz
@artur200222: Miałem ostatnio studniówkę i zapłaciłem za nią 260 zł. Po studniówce mieliśmy jeszcze 137 zł zwrotu. Co daje 123 zł za osobę. Mieliśmy salę za darmo, bo to gminny dom ludowy, czy coś takiego. DJa, dwóch fotografów i kamerzystę, chyba 5 albo 6 tortów, w porządku catering i poprawiny w następny dzień. Dekoracje wyniosły nad kilka stówek. Balony, jakiś materiał na krzesła i filary, napis studniówka i własnoręcznie robione ozdoby.
  • Odpowiedz
@Witeeek: W końcu komentarz kogoś kto naprawdę się zna i wie o czym mówi. :) Ja osobiście pracuje w branży ślubnej i też twierdzę, że jak na Warszawe to wszystkie te koszta są jak najbardziej realne. Nie ma sensu tutaj porównywać tego kto ile i kiedy za co płacił. Widocznie ktoś kto organizuje tą studniówkę stwierdził, że musi być na bogato i profesjonalnie (mimo, że mógł wybrać tańszą opcję).
  • Odpowiedz
@PeeJay:
To może podaj link do tych Twoich fotografów i sami ocenimy, czy to naprawdę wysoka półka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I jeszcze powiedz ile oddają Ci materiału? Każdy z gości dostanie jakieś wydrukowane zdjęcie i płytę z filmem oraz zdjęciami? Bo zakładam, że na studniówce tak właśnie będzie.

No i na koniec naprawdę uważasz, ze 3300/2, czyli 1650 zł na głowę, minut VAT i dochodówka -
  • Odpowiedz
@Witeeek: Masz rację, nie pomyślałem o tym, że każdy dostanie swoją kopię, ale nadal wydaje mi się, że kwoty przedstawione na tym wykazie OPa są dosyć zawyżone. W moim przypadku to wygląda tak, że zarówno fotografowie jak i kamerzyści to małżeństwa, znalazłem ich z polecenia znajomych siedzących w branży ślubnej (a których wolę zaprosić jako gości niż prosić ich o robienie mi zdjęć). Parom wiele kosztów dzieli się na dwa, więc
  • Odpowiedz
@artur200222 Dekoracje za 12k? To chyba będziecie tam mieli złote żyrandole wysadzane kamieniami svarowskiego :D
Ale was ruchają z tą studniówką :) weź ten kosztorys do najbliższej prokuratury i złóż zawiadomienie o oszustwie. Powiedz że nie chcą udostępnić rachunków i niech się dzieje wola nieba. Poza tym zrób relację na żywo ze studniówki :)
  • Odpowiedz
@zielonykumak: @raijeru: zapytałem znajomego fotografa i powiedział, że 4700 to pewnie cena za dwóch fotografów + obróbka + ozdobne płytki dla każdej osoby, bo wtedy by tyle wychodziło. I na 100 par jeden fotograf na sali by wystarczył, ale wtedy odpadają zdjęcia pozowane, a zostaje tylko fotoreportaż i jest połowa tej ceny. Więc tak jak mówiłem jeśli jest wynajęty jeden fotograf to cena jest dwukrotnie przesadzone, ale jeśli wzięli dwóch
  • Odpowiedz
@artur200222: W zasadzie nic nie mogę dodać ponad to, co pisali poprzednicy. Za cenę tego DJ można mieć zespół, za 11 tysięcy za foto+video możnaby mieć dwie takie ekipy, 12k za dekoracje to...myślę, ze 3krotna przebitka. Innych rzeczy nie skomentuję, bo nie mam porównania. Tak jak ci pisałem przy okazji porzedniego wpisu, my tydzień temu mieliśmy imprezę na ponad 320 osób w wynajętej sali/hali (ponoć kosztuje bardzo dużo) i z alkoholem
  • Odpowiedz