Wpis z mikrobloga

Poprzedni wpis odnoście studniówki: klik

Otrzymałem kosztorys (główny cel). Wygląda następująco. Zastanawiające są dekoracje za 12 000 zł. Mam nadzieję, że zobaczę w sobotę te dekoracje za tyle kasy. Co do kabaretu - nie będą to żadne osoby zewnątrz, kabaret organizują uczniowie. Po co 1000 zł na organizację kabaretu przez uczniów też może być zastanawiające, jego tematem ma być mniej więcej "śmianie się z nauczycieli", w każdym razie nie będzie wymagał żadnych rekwizytów ani specjalnych strojów. O innych kosztach trudno mi mówić. Coś tam słyszałem, że wynajęcie ochroniarza to jakieś 400 zł w pubie czy coś. Tutaj chyba nie potrzeba aż tak silnej "ochrony", a jedynie sprawdzających listę. Macie wykaz, możecie przeanalizować. Ja jeszcze po studniówce się do tego odniosę. Może będą fajerwerki, fontanna czekoladowa i coś jeszcze - w końcu takie dekoracje to mogą rzeczywiście kosztować. Czekam na waszą ekspertyzę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Ps. Jeśli macie pomysły, co dalej z tym robić (bo już widzę jakie są opinie na temat kosztów) to piszcie w komentarzach. Dowód na wydatki już jest, tak więc myślę, że można coś wymyślić.

#studniowka #zalesie #oszukujo #januszebiznesu
artur200222 - Poprzedni wpis odnoście studniówki: klik

Otrzymałem kosztorys (główn...

źródło: comment_VlfMQFuKjdKdxGg6W3Xi0SQovVoilv8h.jpg

Pobierz
  • 274
  • Odpowiedz
@artur200222: Catering 145zł, w Hotelu 3* w zabytkowym opactwie, uroczysta kolacja na 4 dania ciepłe to było mniej więcej tyle albo mniej. DJ 3500zł to jakiś mega popularny musiałby być. Dekoracje - kuzyn brał ślub kilka miechów temu to 5 koła zapłacił. Foto i video niestety takie stawki są a potem filmiku ze studniówki nikt nie ogląda, albo jak u różowego mamy chyba aż jedno czy dwa wspólne zdjęcia.
  • Odpowiedz
@olewales: rynkowa cena u mnie w hotelu za wesele 4 dania gorące + obiad na polmiskach, napoje, kawa, herbata bez ograniczeń 165-170 zl, a hotel 3 letni, bardzo elegancki z nienaganną opinią, 1 kelner na 30 os
  • Odpowiedz
@artur200222:
ponad 10k za foto+video????
Miałem studniówkę 5 lat temu w małym mieście i płaciliśmy za to 2500zł. Kumpel miał wesel w zeszłym tygodniu i z tego co wiem płacił niecałe 3000zł. Nie wiem gdzie odbędzie się ta, ale nawet jeśli to jakaś Warszawa to cena x 4 jest raczej nienormalna. Przecież tego video 90% osób nie poogląda.
Dekoracja za 12k - też pojechali ładnie...
  • Odpowiedz
Dziwna jakaś ta Twoja szkoła. Przede wszystkim studniówką w mojej szkole zajęły się osoby z dwóch klas trzecich (w tym z mojej). Koszt za osobę wyniósł 130 zł (260 za parę) w dobrej restauracji z ogromną podwójną salą. W cene wliczone było: świetny DJ, dekoracje, winietki, kwiaty dla nauczycieli, reflektory, fotobudka, fotograf, naprawdę duży tort i masa jedzenia i napojów.
  • Odpowiedz
@przygarnijkropka: Trafiłem na stary cennik i płaci się za osobę. Dodatkowo jest to zależne od osób na studniówce oraz od wielkości miasta w jakim odbywa się wydarzenie. Jak czytałem ich cennik to zgadzało się to z tym, co jest w kosztorysie.
  • Odpowiedz
@artur200222: zdjec i filmow ze studniowki nikt nie oglada, a jesli juz to z zazenowaniem. Wystarczylby jeden znajomy, rodzic lub mlodszy uczen, ktory obskoczylby kilka zdjec na wejsciu, gdy jest rozdanie kwiatow, polonez i wszyscy sa jeszcze ladni, usmiechnieci i trzezwi. Kilka grupowych i elo. Doslownie 15 fotek, tyle trzeba.
12k za dekoracje, gruba przesada. Ile moze kosztowac 30 papierowyc nakryc stolu? z 600pln? jakis multipak balonikow i wynajecie na
  • Odpowiedz
@artur200222: Obserwuję od początku Twoje poczynania i kibicuję. U mnie na studniówce też cena była spora, więc zebraliśmy w szkole 50 podpisów że nie wyrażamy zgody na zabranie osób towarzyszących przez nauczycieli. Poskutkowało - ale to nie ta skala.

Skoro już tak się zaangażowałeś, to polecam:

1) Cisnąć dalej szkołę w zakresie faktur i umów
2) Rozesłać zapytania ofertowe do kilku firm, które oferują podobne usługi i porównać ceny - może któraś z
  • Odpowiedz
@artur200222: czekaj, chyba za dużo wina wychlałem - 340zł za Ciebie + 240zł za osobę towarzyszącą? Jakie to miasto?

Zapomniałem jeszcze o punkcie 4) Samorząd lokalny. Nie sprawuje kontroli nad szkołą bezpośrednio, ale gdybyś napisał maila do odpowiedniej komórki, albo podzwonił, popytał w urzędzie, nóż trafisz na kogoś normalnego, kto się tym zainteresuje. A jeśli ktoś się zainteresuje, dyrekcja poczuje na pewno oddech na plecach.
  • Odpowiedz