Wpis z mikrobloga

Poprzedni wpis odnoście studniówki: klik

Otrzymałem kosztorys (główny cel). Wygląda następująco. Zastanawiające są dekoracje za 12 000 zł. Mam nadzieję, że zobaczę w sobotę te dekoracje za tyle kasy. Co do kabaretu - nie będą to żadne osoby zewnątrz, kabaret organizują uczniowie. Po co 1000 zł na organizację kabaretu przez uczniów też może być zastanawiające, jego tematem ma być mniej więcej "śmianie się z nauczycieli", w każdym razie nie będzie wymagał żadnych rekwizytów ani specjalnych strojów. O innych kosztach trudno mi mówić. Coś tam słyszałem, że wynajęcie ochroniarza to jakieś 400 zł w pubie czy coś. Tutaj chyba nie potrzeba aż tak silnej "ochrony", a jedynie sprawdzających listę. Macie wykaz, możecie przeanalizować. Ja jeszcze po studniówce się do tego odniosę. Może będą fajerwerki, fontanna czekoladowa i coś jeszcze - w końcu takie dekoracje to mogą rzeczywiście kosztować. Czekam na waszą ekspertyzę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Ps. Jeśli macie pomysły, co dalej z tym robić (bo już widzę jakie są opinie na temat kosztów) to piszcie w komentarzach. Dowód na wydatki już jest, tak więc myślę, że można coś wymyślić.

#studniowka #zalesie #oszukujo #januszebiznesu
artur200222 - Poprzedni wpis odnoście studniówki: klik

Otrzymałem kosztorys (główn...

źródło: comment_VlfMQFuKjdKdxGg6W3Xi0SQovVoilv8h.jpg

Pobierz
  • 274
  • Odpowiedz
@artur200222 przeczytałem wszystko i tak się #!$%@? zagotowałem, przekręt jak #!$%@?. Ktoś to w ogóle rozlicza? Swojego czasu organizowałem obozy harcerskie z całkowitym budżetem do 40k. Wymagana dokumentacja nie pozwalała na najmniejsze ściemy (faktury z opisem na wszystko, kp dla każdego uczestnika, kontrola z kuratorium), a tu wszystko policzone x3 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@artur200222: jeden Mirek ci dobrze opisał fotografię, to ja jeszcze odniosę się do video, że jest to cena realna, wszystko jednak zależy od tego jaki to będzie reprezentowało poziom. Na studniówkach to 2 kamery, kamera na wysiegniku i osoba do przeprowadzania rozmów z uczniami, nauczycielami, do tego materiał trochę inaczej obrobiony dla każdej z klas, filmy klasowe, kopia dla każdego w odpowiednim opakowaniu oraz oczywiście VAT, sprzęt itp. Tak się rodzi
  • Odpowiedz
@artur200222: dekoracja cena 3x wesele na 200 osób pełna dekoracja 4k uzgadniana i wszystko pod konkretną pare robione a nie uniwersalna
DJ... za 3500pln załatwię Ci muzyka z polskich top30 na ftb.pl swój sprzęt itd tylko udostępniasz mu wpięcie w nagłośnienie.
Rozumiem za cena już z wywołaniem zdjęć, grupowego w dużym formacie, tzw małej grupy oraz z partnerem ?
Video już z nagraniem na fizycznym nośniku dla każdego z osobna filmu
  • Odpowiedz
  • 1
Co do video to serio 30zl od osoby to wg was serio duzo? Jasne, na weselu placisz czasem mniej ale wypalasz maksymalnie 3 plytki i kupujesz 3 opakowania a nie prawie 200.
  • Odpowiedz
@artur200222: Jeśli w dekoracje wliczone są dziwki, koks i lasery to cena jest optymalna. Co do video to chyba ma być w 3D a fotograf rozda każdemu album w drewnianej oprawie od introligatora. A dj jest Dj Tiesto( ͡° ͜ʖ ͡°) a i sprzątają te same dziwki z dekoracji w specjalnych strojach( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@artur200222 jesli nie to z 1-2k mniej powinien wziac, to nie jest przyjscie i postawienie kamery na 3h tylko kupa roboty, masz 200 osob do nagrania i kazdy musi sie znaleźć na filmie bo inaczej bol dupy. Ja za komunie biore 60zl od osoby a i tak malo sobie licze poki co. Ci co pisza, ze maja profesjonalne foto i wideo na weselu za tysiac zlotych zatrudniaja ludzi, którzy pracuja na czarno,
  • Odpowiedz
  • 1
@artur200222: co do foto-video to się nie zesrajcie... Robie w tym i cena jest wg mnie dobra
W grę wchodzi dobranie kilku fotografów i kamerzystów bo 2 osoby tego nie ogarną a do tego obróbka biorąc pod uwagę życie prywatne i inną pracę jeżeli takową foto-video ma to jest 2-3 miesiace roboty
  • Odpowiedz
  • 2
@vateras131
ponad 10k za foto+video????
Miałem studniówkę 5 lat temu w małym mieście i płaciliśmy za to 2500zł. Kumpel miał wesel w zeszłym tygodniu i z tego co wiem płacił niecałe 3000zł. Nie wiem gdzie odbędzie się ta, ale nawet jeśli to jakaś Warszawa to cena x 4 jest raczej nienormalna. Przecież tego video 90% osób nie poogląda.
Dekoracja za 12k - też pojechali ładnie...

Z tym że na weselu da rade
  • Odpowiedz
Kumpel miał wesel w zeszłym tygodniu i z tego co wiem płacił niecałe 3000zł.


@vateras131: za film i foto? :D to pewnie średnio mu zależało nad jakością.
  • Odpowiedz