Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam pomysłu na czasową lub stałą emigrację. Założenia: ja + różowy + 2*przedszkobaza, mamy firmy internetowe, nie spotykamy się bezpośrednio z klientami, więc miejsce docelowe dowolne, ale raczej europa+okolica. Koszty życia (w tym najmu mieszkania/domu) zbliżone do realiów w Polsce (Luxemburg, Szwajcaria raczej więc odpadają). Możliwość prowadzenia własnej działalności (a więc albo w UE, albo możliwość łatwego założenia i prowadzenia nowej tam). Dobrze, żeby było ciepło. Wolałbym także, żebyśmy nie musieli za parę lat przechodzić na islam :/ (Szwecja odpada). Myślałem o Grecji /minusem jest jakiś dziki język i tam chyba też jest trochę ciapatych/, może Chorwacja? ktoś ma jakieś doświadczenia? Jak się tak zastanawiam, to naprawdę Polska na tle Europy wygląda nieźle :) #emigracja #pracbaza #europa
  • 17
@krabojad: Przeprowadź się do Tajlandii.
Jeśli stworzyłbyś Excela z kolumnami za i przeciw byłoby Ci łatwiej, ale od siebie mogę Ci powiedzieć ze to miejsce ma kilka niesamowitych plusów:

- niskie ceny, oczywiście nie mówimy tutaj o Bangkoku czy turystycznych miejscach. Mówię raczej o bardziej dzikich wysepkach lub północy kraju (bardzo tanio) np. Chang Mai
- fajną pogodę, jest ciepło cały rok, nie ma pór roku poza porą suchą i deszczową.
@Fromhell: Byłem właśnie w Las Palmas i nie było problemu z dogadaniem się. A o pracy to myślałem, że zdalnie :) Byłem 5 dni na GC i bardzo mi się podobało :) Poza tym artykuł z 2009r gdzie kryzys faktycznie uderzył w Hiszpanie.