Wpis z mikrobloga

Są tu jakieś mirki z informatyki na UE w #katowice? Kończę w tym roku jeden kierunek, mało przyszłościowy, i myślę żeby po wakacjach wystartować z kucowaniem i zarabiać te 15k. Z matmy zawsze byłem słabiutki i z moją maturalna matma na polibude się nie dostanę, ale też specjalnie nie chcę. Teraz w wolnym czasie siedzę na khanacademy i lecę po kolei z dodawaniem i tabliczka mnożenia ( ͡ ͜ʖ ͡). Plan jest taki, żeby chodzić na te zajęcia dla papierka, ale też dużo robić w domu, praktyki, staże i inne kółka, bo SERIO chce ogarnąć jak najwięcej. Jest coś jeszcze, za co mógłbym się teraz zabrać i być trochę do przodu z materiałem? Jakieś inne rady? No i jak z samą matematyką, ciężko czy da radę?
  • 11
@Patison47: Próg zeby sie dostać dosc niewygórowany. (minimum zeby sie dostać to np 70% z rozszerzenia + 50% podstawa na maturze z 2 przedmiotow).
Jestem na pierwszym roku, w liceum miałam sama podstawowa matmę. Czasami odczuwam jakieś braki, ale generalnie lajtowo da sie ogarnąć. Na ćwiczeniach z matmy (dyskretna i algebra liniowa w 1semestrze) tłumaczą wszystko od podstaw w danym temacie, wiec wystarczy się zaangażować, poćwiczyć troche w domu i nie
@zielonacebula: Ustanowili jakiś próg? Zawsze było tak, że próg był regulowany naturalnie przez wyniki z matur uczniów. Informatyka była jednym z najmniej obleganych kierunków na tej uczelni, więc do zakwalifikowania się przeważnie wystarczyła zdana matura. Żadne 70% z rozszerzenia nigdy nie było wymagane. Jakieś zmiany?
@zielonacebula:

tłumaczą wszystko od podstaw

pierwszy semestr naprawdę nie odzwierciedla tego jak będzie w kolejnych, jeśli chodzi o matmę to poczekaj na analizę i statystykę

@Patison47: 3 rok here - nie żałuje, bo ma się życie w przeciwieństwie do polibudy. Uczelnia daje naprawdę duże możliwości jeśli chodzi o staże, praktyki czy pracę. Jak nie ogarniasz matmy i chociaż zagadnień związanych z infą i kompami to
@Patison47: ucz się programowania i myślenia algorytmicznego, bo tego na UE Cię na 90% nie nauczą (10% szans, że trafisz na ogarnietych ćwiczeniowców). Matma z etrapezem jest do ogarnięcia na luzie. I generalnie nastaw się na to, że te studia dadzą Ci tylko mocno ogólną wiedzę. W szczegóły będziesz musiał wejść sam. Aha, polecam specjalizację z baz danych, bo akurat przedmioty z tej dziedziny są dość sensownie prowadzone.