Wpis z mikrobloga

Proponuję rozpocząć konstruktywną dyskusję, bo jest takich jednak mało, o wadach kadencji @hannazdanowska - jeśli Pani jakimś cudem to przeczyta, to mam nadzieję, że będzie to wskazówką.

Moim zdaniem w Łodzi nie udało się:
- zreformować ZDiTu mimo powstania ZIM, jest to nadal wątpliwa instytucja, nie słuchająca mieszkańców
- zbyt dużo urzędowych programów fikcyjnych/niedziałających/słabych
- jeszcze zbyt mało ogólnopolskiej reklamy i turystyki, choć i tak to chyba rekord!
- brak przełomowej, szałowej inwestycji w przemyśle kapitału zagranicznego (vide Dell, Gilette etc)
- opieszałość w takich sprawach jak czyszczenie woonerfów, czy wprowadzaniu nowych kiosków

MPK nie oceniam, bo trwają zmiany i będzie można to zrobić pod koniec roku.
A Wy? Co byście do tego dopisali? Byle konstruktywnie i logicznie!
#lodz ##!$%@?
  • 34
- brak przełomowej, szałowej inwestycji w przemyśle kapitału zagranicznego (vide Dell, Gilette etc)


@piksel169: To akurat uważam za duży plus... Takie inwestycje zawsze kończą się na wyciągnięciu kasy z budżetu, postawieniu jakiejś montowni, danie kupy gównozatrudnienia, a pod koniec ulg podatkowych i świadczeń od miasta sprzedanie wszystkiego i szukanie kolejnego frajera. Patrz Dell
To akurat uważam za duży plus... Takie inwestycje zawsze kończą się na wyciągnięciu kasy z budżetu, postawieniu jakiejś montowni, danie kupy gównozatrudnienia, a pod koniec ulg podatkowych i świadczeń od miasta sprzedanie wszystkiego i szukanie kolejnego frajera. Patrz Dell


@Kapitan-Planeta: Gdyby nie te delle, indesity, giletty czy inne gówna to bezrobocie byłoby w #!$%@? wysokie w Łodzi.
@piksel169: Brak podjęcia walki z bezrobociem w Łodzi które jest głównym problemem tego miasta. Największy minus.

Z moich prywatnych minusów dodałbym likwidację zieleni miejskiej, ale to moja subiektywna ocena.
Płacenie zagranicznym gigantom za budowanie ich własnych fabryk to zwykłe frajerstwo.


@Kapitan-Planeta: Kwestia jak sprowadzić kapitał to temat na osobną rozmowę, ja mówię, że Łódź potrzebuje dużo firm nowych u siebie. W sumie obojętnie, czy z zagranicznego czy polskiego kapitału.
napisz coś więcej. Co z tą zielenią?


@4pietrowydrapaczchmur: U mnie na osiedlu wycieli od groma drzew, nowego nic nie wstawili.
Piotrkowska wyremontowana tak, że jest szarym smutny blokiem kamiennym.
Przy fabrycznym, zobacz wizualizacje - znów, ładnie miało być, powstał postsowiecki koszmarek zmixowany z designem zachodnim.
Łódź staje się coraz szkaradniejsza, a nie coraz ładniejsza.
@hannazdanowska: ja bym chciał zwrócić uwagę, na brak żadnego miejsca dla młodych ludzi, gdzie mogliby się napić przysłowiowego piwa pod chmurką. Kiedyś to była fontanna na Tuwima, poźniej off. Teraz takiego miejsca już wcale nie ma (chodzi o coś takiego jak wyspa słodowa we Wrocławiu). A myślę, że warto, gdyby jednak było, bo młodzi nie musieliby się chować po bramach na pietrynie jak teraz, a i łatwo byłoby takie miejsce kontrolować
@Kapitan-Planeta: Ale CC to takie coś gdzie ludzie z produkcji nie pójdą a z BPO są za bardzo ogarnięci.
W Łodzi brakuje biur z kadrami zarządzającymi, żeby podnieść prestiż miasta. Bo co z tego, że mamy duże marki w mieście jak dla szczebla zarządzającego Łódź to jakaś wiocha gdzie stoi fabryka naszej firmy.

Chyba jedyne centrum gdzie siedzi kadra zarządzająca z zagranicznych koncernów to Rossman, ale on jest w części przemysłowej
@loczyn: U ciebie na osiedlu - kto i dlaczego wyciął? Czy są jakieś plany nowych posadzeń?
Piotrkowska - niestety. Fabryczny - to juz wg mnie skandal.
Jednak patrząc całościowo to widzę w tej materii bardzo duży postęp.Akurat tu spece od Pr bardzo dobrze wytłumaczyły pani prezydent że trzeba pójść za głosem BO dzięki czemu pojawiają się na mieście ciągle to nowe skrawki zadbanej zieleni z której za kilka lat będziemy dumni.
żeby nie było że tak wesoło jest w temacie naszej zieleni miejskiej.
Sadzi sie sporo nowego ale o stare się kompletnie nie dba. niestety
Zarośnięte chwastami pobocza lub trawniki bez trawy to norma. Nawet na trasie W-Z.
W tym Budżecie Obywatelskim planuje 2 projekty dotyczące zieleni miejskiej. W tym jeden na Fabrycznym.