Wpis z mikrobloga

Ciągle widzę pretensję o odstrzał żubrów. Dla wszystkich niedouczonych pseudoekologów, czerpiacych wiedzę chociażby z LPM polecam obejrzeć a później możemy podyskutować.

#przyroda #las #ekologia #myslistwo #lowiectwo #dorotkapoluje #ciekawostki
i na prośbę #ladnapani

Dodałam także znalezisko - warto wykopać - nich trafi do większej ilości odbiorców
http://www.wykop.pl/link/3563233/sprostowanie-co-do-odstrzalu-zubrow/
dorotka-wu - Ciągle widzę pretensję o odstrzał żubrów. Dla wszystkich niedouczonych p...
  • 223
  • Odpowiedz
co to znaczy że żubrów jest za dużo?
w/g naukowców ale jakich?

a jeśli o 10 za dużo to czy nie przenieść ich gdzie indziej?
najbardziej chore cierpiące są odstrzeliwane przez leśniczych a nie myśliwych.
  • Odpowiedz
Zawsze można łatwo znaleźć wymówkę, aby sobie postrzelać do żywego celu. LPM uświadamia ludziom patologię i propagandę jaką karmieni są ludzie w mediach.
  • Odpowiedz
@Gimbazjon303: ale dlaczego ludzie mają się tym zajmować? Przez setki tysięcy lat nie musieli kontrolować i było ok. Może niech ludzie zaczną najpierw kontrolować swoją liczebność, bo jak na razie to ich nadmiar najbardziej zagraża ekosystemowi. Eliminacja starych i schorowanych ludzi wyszłaby nam wszystkim przecież na dobre. Ba, nawet eutanazji w większości krajów nie chcą zalegalizować...
  • Odpowiedz
@the_one_who_knows_the_only_Truth: Człowieku... piłeś - nie pisz !

Przez 'steki tysięcy lat' nie musieli kontrolować bo nie było takiej ekspansji człowieka...
To, że teraz możesz do mnie pisać na wypoku jest tego konsekwencją - ekspansja i rozwój człowieka. I myślistwo w obecnym wydaniu też jest konsekwencją ekspansji człowieka.
Przestań żyć w bajce Disney'a.
  • Odpowiedz
@Gimbazjon303: ale to ja mam komuś za to dziękować, że mogę pisać na wypoku? :P jakbym teraz żył na drzewie nawet bym się nie zastanawiał, że może być inaczej, czułbym się pewnie tak samo jak teraz.
Myślistwo w obecnym wydaniu to tylko forma rozrywki, nic więcej. Ja rozumiałbym jeszcze robienie tego dla pożywienia - ok, ale strzelanie se do zwierzaków pod pretekstem "kontroli ilości" to trochę słabe. Natura sama siebie potrafi
  • Odpowiedz
@the_one_who_knows_the_only_Truth: Nie ! Natura w obecnych czasach się sama nie będzie kontrolować. To nie czasy prehistoryczne. Nikt kto ma nawet mgliste pojęcie o temacie ekologii nie będzie wygadywał takich bzdur! Poproszę opracowania naukowe na ten temat oraz przykład państw, które zdecydowały się na ten (absudralny) krok!

Bo ja mam jeden przykład z niedawna - Holandia.
Zabroniono polowań na kaczki/gęsi bo tak naprawdę to nie są szkodniki nawet w nadmiarze (tak uważano)
  • Odpowiedz
@Gimbazjon303: to, że człowiek sobie wyrobił dominującą pozycję nie oznacza, że to jest dobre i tak ma zostać na zawsze. Cały czas piszesz z pozycji tego, dla którego to jest całkowicie oczywiste, że człowiek ma rządzić, ustawiać wszystko pod siebie, a "szkodniki" to wszystko to, co mu przeszkadza - zatem należy to unicestwić. Jakbyś nie widział że to ludzie czynią największe szkody tylko po to, żeby realizować kolejne zachcianki i jeszcze
  • Odpowiedz
to, że człowiek sobie wyrobił dominującą pozycję nie oznacza, że to jest dobre i tak ma zostać na zawsze


@the_one_who_knows_the_only_Truth: Czyli, że zwierzęta mają zacząć panować? ... Co jest złego w dominacji ludzi?

Tak, człowiek ma dążyć do ustawiania ładu świata pod siebie, ma się rozwijać, ma udoskonalać swój gatunek. Oraz ma dbać o środowisko, dlatego powstała ekologia.
Czy myślisz, że zwierzęta by dbały o zbilansowany gatunek ludzki? Nie ;) A
  • Odpowiedz
@Gimbazjon303: mam ci dać merytoryczne źródła do mojego punktu widzenia? ;) do którego konkretnie fragmentu chcesz źródło? :)))))
To ja poproszę z kolei o źródło twojego wywodu: "Tak, człowiek ma dążyć do ustawiania ładu świata pod siebie, ma się rozwijać, ma udoskonalać swój gatunek".

Człowiek to tylko jeden z gatunków zwierząt i totalna dominacja jednej grupy nad resztą zawsze jest zła, tak jak np. w ekonomii monopol.
Ty uważasz, że człowiek
  • Odpowiedz