Wpis z mikrobloga

Ciągle widzę pretensję o odstrzał żubrów. Dla wszystkich niedouczonych pseudoekologów, czerpiacych wiedzę chociażby z LPM polecam obejrzeć a później możemy podyskutować.

#przyroda #las #ekologia #myslistwo #lowiectwo #dorotkapoluje #ciekawostki
i na prośbę #ladnapani

Dodałam także znalezisko - warto wykopać - nich trafi do większej ilości odbiorców
http://www.wykop.pl/link/3563233/sprostowanie-co-do-odstrzalu-zubrow/
dorotka-wu - Ciągle widzę pretensję o odstrzał żubrów. Dla wszystkich niedouczonych p...
  • 223
  • Odpowiedz
@the_one_who_knows_the_only_Truth: A co do zwierzątek i ich słodkości oraz 'nie ustawiania ładu pod siebie' - zaczęliśmy szczepić dziką zwierzynę przeciwko wściekliźnie (99% śmiertelna choroba jeśli człowiek zarażony się nie zaszczepi po kontakcie/ugryzieniu*) więc (m.in.) populacja lisków zaczęła nam mocno wzrastać :D
I wiesz co te liski robią? Gdyby nie regulacja ich populacji to byś dzikie ptactwo (nie wszystkie ofc) co najwyżej w książce zobaczył albo na filmie.

*niekoniecznie musi dojść do
  • Odpowiedz
Myślistwo w obecnym wydaniu to tylko forma rozrywki, nic więcej. Ja rozumiałbym jeszcze robienie tego dla pożywienia - ok, ale strzelanie se do zwierzaków pod pretekstem "kontroli ilości" to trochę słabe. Natura sama siebie potrafi kontrolować. Oczywiście, z pozycji człowieka taka kontrola jest na rękę, żeby zwierzątka nie przeszkadzały za bardzo rozbuchanej ludzkiej populacji ;)


@the_one_who_knows_the_only_Truth: źródło do tego fragmentu.

Tylko błagam, niech źródłem nie będzie 'Ludzie przeciwko myśliwym' albo 'Nie
  • Odpowiedz
@Gimbazjon303: tak się składa, że większość rzeczy, które człowiek tworzy żeby mu ułatwiały życie jest kosztem reszty. Spoko, szczepionki są dobre - nie chce popadać w skrajność. Ale generalnie ciągła ekspansja ludzi jak dla mnie jest niedobra, nic nam nie da. Myślisz, że za 1000 lat ludzie będą naprawdę szczęśliwsi mając więcej gadżetów i żyjąc na Marsie? Ja uważam, że będą tak samo, jak ci co byli 1000 lat przed nami.
  • Odpowiedz
@the_one_who_knows_the_only_Truth: Ok, dobranoc :) No i źródeł nie ma bo jak sam napisałeś to są twoje rewelacje, nie poparte niczym :)

Już komentuje rewelację dotyczące ludzi i 'regulowaniu naszego gatunku' - chodzi oczywiście o humanitaryzm - nie zabija się swojego gatunku w sposób 'ustawiczny'.

Nie wiem jakie są rzeczywiste motywację myśliwych (jestem ekologiem z wykształcenia) , gdyż nim nie jestem.
Faktem jest, że robią dla nas, ludzi, dobrą robotę i wpisują
  • Odpowiedz
@Gimbazjon303: przepraszam, ale ten ostatni komentarz musze jeszcze dodać:
to, że ja jestem autorem jest z góry przekreślone? Dlaczego? Przecież ja nie podaję żadnych faktów, moja wypowiedź jest o prostu pewnym przemyśleniem i przedstawieniem punktu widzenia - nie gorszym i nie lepszym niż twój - po prostu innym. Dlatego nie wiem do czego chciałbyś konkretnie źródło. Ok, mogłeś się przyczepić do myślistwa - no definicję masz na wiki, w/g mojego odczucia
  • Odpowiedz
@Sepzpietryny: i weź tu wytłumacz baranowi, ze ta kasa i tak nie pokrywa nawet kosztów utrzymania stada, burak zobaczy cyfrę z trzema zerami i wydaje mu sie ze za to ktos sie ustawi do konca życia, chlopie ogarnij sie
  • Odpowiedz
@the_one_who_knows_the_only_Truth: Ech.. ciężko się z tobą dyskutuje.
Piszesz te swoje wywody, nie poparte niczym, nie dajesz przykładu alternatywnego rozwiązania. Zero argumentów.

a jaka ja przedstawiłem niby tezę? Słucham. Bo mi sie wydaje, ze tylko moje podejście do tej sprawy

w/g mnie dalsza ekspansja ekonomiczna i technologiczna nie da nic gatunkowi ludzkiemu - bo co może jeszcze dać?


Skąd taka teza, że dalszy rozwój nam nic nie da? Proszę cię....
  • Odpowiedz
@Gimbazjon303: tak samo twoje wywody nie są niczym poparte, bo nie znajdziesz mi argumentów na to, że antropocentryzm czy humanizm jest jedynym słusznym wyborem, a czemu nie np. "biały antropocentryzm". Nie odpowiedziałeś mi na to. Kiedyś to była przecież norma, ale ludzie to jednak porzucili. Dla białych jest oczywiście lepszy, dla innych nie, co przecież nie oznacza że to jest jedyne słuszne podejście jakie można mieć.

Ekspansja nic nam nie da,
  • Odpowiedz
Wykaż mi moje kłamstwo, proszę cię ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) zjem własnego buta i ci wyślę film z tego.

Natura (obecnie, poprzez ekspansję człowieka) 'sama się kontroluje', wybacz kolego chyba przespałeś ostatnie 1000 lat oraz nie uważałeś na lekcjach biologii w szkole średniej.


@Gimbazjon303: Lol to czekam na nagranie. Wystarczy choćby jakiekolwiek
  • Odpowiedz
@Gimbazjon303: Choćbyś "na chłopski rozum" pomyślał, że chyba coś jest na rzeczy skoro w parkach narodowych podstawową formą ochrony jest ograniczenie wpływu człowieka :D
I w takich miejscach najwięcej jest stanowisk gatunków rzadkich i zagrożonych.

Choćby wszelkie prace o saproksylobiontach, w ogóle podejście do nich. Im bardziej naturalny las czyli bez ingerencji człowieka- tym lepiej dla nich i są dobrym wskaźnikiem tejże naturalności.
http://www.biomap.pl/pl/getpdf/12125_Gutowski_JM_et_Buchholz_L_1999.pdf
Logiczne przecież, że przy tak skomplikowanym ekosystemie
  • Odpowiedz