Wpis z mikrobloga

Mam problem, znajomi mnie poprosili w pierwszej kolejności o naprawienie ich strony www z 2009 roku na cms LFC ponieważ poznikały im elementy, nie potrafią dodać nowych elementów, brak wersji strony mobilnej / responsywnej strony. Potem pomysł przerodził się po mojej sugestii że ten cms umarł (ostatnia aktualizacja lipiec 2014) w "zróbmy nową stronę" i pierwsze pytanie ile za to wezmę. Oni nie mają zielonego pojęcia o www oraz programowaniu i wydaje mi się że skoro mnie znają to po znajomości im to zrobię za 200-400 zł. Problem polega na tym że nie wiem ile ich skasować a mam tam zrobić wszystko od tekstów po grafikę. I teraz pytanie jaka była by cena rynkowa i ile ich najlepiej skasować. Na co dzień zajmuje się zleceniami (bo studiuje) głównie w ASP.net.

Główne założenia to takie że ma być desktopowa wersja + mobilna, Galeria, kontakt, kalendarz (coś ala booking) i ciekawa prezentacja miejsca. Branża jest niszowa typu usługi, coś w stylu escape room dodatkowo najlepiej żeby działało jak facebook (dodawanie zdjęć itp) i wordpress może być dla nich za trudny

#webdev #www #freelance #freelancer #wordpress
  • 19
@bi-tek taa, spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ja od 10 lat PHP, ale z ASP też miałem przygody i nie powiedziałbym że to spoko rozwiązania do weba. Ale rozumiem skąd wybór. Najbardziej lałem jak w ASP przy formie zobaczyłem pierwszy raz całą stronę w hidden w base64 i nie wiedziałem jeszcze że to tak domyślnie ;D
@fataler: Miałem Ci napisać że "przecież w php im tego nie zrobie", źle sie robi małe strony w asp.net bo są bardziej pracochłonne ale z tego co wiem mam na wygonanie tego miesiąc do dwóch (tak wstępnie) po deklaracji ich "nam się nie śpieszy" chociaż z drugiej strony niektórzy traktują to "nam się nie śpieszy" może być na przyszły tydzień.
@trustME: @bazingaxl: @fataler: Ma ktoś pomysł jak im to powiedzieć bo jednak 1k-1,5 to trochę odbieaga od ich myślenia, dlatego myślałem żeby ich wprost zapytać jaki mają budżet i pokazać im od ilu takie strony się zaczynają np w okolicznych firmach. Dodalibyście coś jeszcze do tego?
wiesz co jakbym mial miec takich znajomych to bym zakonczyl takie znajomosci bo w przyszlosci tacy ludzie tylko beda cie wykorzystywac i ciagnac mentalnie w dol


@bazingaxl: Sprawa wygląda tak że kiedyś chodziliśmy razem na wódkę, potem pewna sytuacja wyszła i się już tylko znamy, jednak jakiś sentyment pozostał. Dlatego im tego nie zrobie za grosze.
@bazingaxl: Z mojej perspektywy wygląda to tak że jak zarobie na tym 1500 czy 500 nie zrobiło by mi to różnicy, na codzień mi kasy wystarcza itp I lubie to robić :) Co najwyżej mnie kasy wpłacił bym na konto oszczędnośćiowe. Jeszcze mam czas na zarabianie. Takie projekty bardziej traktuje jako "bedzie do portfolio"|

W przyszłym tygodniu mam się z nimi spotkać i nie napalam się na ten projekt, zgodzą to
@bi-tek: Wychodzi że masz do zrobienia główną + 4 podstrony jak po taniości to tak jak wyżej napisali gotowiec na wordpress lekko dostosować to po znajomości może być i 500zł.

Jak masz robić od podstaw to za sam projekt desktop z 600zł + kodowanie i rwd 1500zł możesz brać jak nic...

Proste chcą mieć tanio to szablon wordpress i min 500zł ma być wszystko pod nich i od 0 to min