Wpis z mikrobloga

Nowy wieżowiec będzie miał tyle powierzchni biurowej co cały Lublin ;)


@Xianist: pytanie tylko czy ma to sens :) Powierzchni biurowych w Warszawie nie brakuje, część faktycznie jest kiepsko zlokalizowana ale już i na Mokotowie i w Centrum firmy dostają całe dodatkowe piętra za 1€ miesięcznie aby tylko nie szukały alternatywy :)
Moim skromnym zdaniem zrobiła nam się kolejna bańka.
Generalnie to jak ten budynek będzie ukończony, to aleja Jana Pawła II będzie już w końcu zwężona o jeden pas w każdą stronę, więc korki w Śródmieściu będą mniejsze.

No i budynek będzie miał parking jedynie dla ok 20% pracowników, więc siłą rzeczy będą musieli przyjeżdżać komunikacją miejską. (Choć to i tak dużo, londyński Shard, na razie najwyższy budynek w Unii, ma mniej niż 50 miejsc parkingowych.)
@proba1: najgorsze właśnie z takim debilem jak ty jest to, że wszyscy wiedzą jak głupi jesteś (widać po nielogicznych argumentach, kiepskiej merytorycznie zawartości tekstów etc.), ale ty i tak powiesz że jesteś najmądrzejszy i będziesz uważać się za jednostkę wybitnie inteligentną i po prostu głupki cię nie zrozumieją. Dlatego apeluję do reszty, darujcie sobie, bo to nic nie da.
@Xianist: Pytanie czy taki wieżowiec jest potrzebny w Warszawie? W stolicy użytkuje się tyko 2/3 powierzchni biurowej. Wieżowce zabierają światło, szpecą okolice i tworzą monoobszary. Nie wiem czemu urbaniści pozwalają na kolejny wieżowiec w samym centrum.
Ten budynek to tylko wynik napędzania deweloperów wyścigu o coraz to bardziej 'prestiżowy adres', za czym biegną wszystkie korpo. To nie jest dobre dla miasta jako organizmu.
@Zgagulec: Kompletna bzdura. Wskaźnik pustostanów wynosi ok. 15%. Jest to powyżej europejskiej średniej, ale nie jest to najwyższy w Europie wskaźnik, a trzeba pamiętać, że ostatnio ogromna ilość powierzchni się oddała*, teraz aż takich skoków nie powinno być - w 2018 ma się oddać 2x mniej powierzchni niż w rekordowym 2016 roku

*zajęcie jej wymaga czasu
@Jojne_Zimmerman: lądowisko dla helikopterów to byłoby coś, ale u nas paliwo drogie, a nie każdy jest jak córka Kulczyka.

@Xianist: a mi się po prostu nie podoba, ze względu na ściemnione bicie rekordu i prostotę, to już Marriot będący klockiem z lat 90-tych ma więcej polotu i przypomina słynne wieże WTC, a ten, echhhh, zmarnowana szansa.
No ale na szczęście tam w centrum jeszcze nie jedna działka czeka na odważne
Apropos pisania głupot o zanieczyszczeniach wytwarzanych przez budynek. Wieżowiec ma mieć certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Outstanding. Jest to najwyższy poziom certyfikatu potwierdzającego ekologiczność budynku. Certyfikat na poziomie Outstanding ma zaledwie kilka biurowców w Polsce, a i w innych krajach niewiele budynków go uzyskuje. By inwestor mógł otrzymać taki certyfikat musi spełnić szereg restrykcyjnych wymagań dot. ochrony środowiska.
@Xianist: Ciekawe tylko po cholerę w Wawie więcej powierzchni biurowej skoro jest nadpodaż i np. już podobno takie Q22 ma problem z wynajmem. Nie mówiąc, że budują kilka kolejnych, np. Mennica Legacy Tower, Skyliner, Sienna Towers czy słynne już Nycz Tower ( ͡° ͜ʖ ͡°)
tworzą monoobszary.


@Zgagulec: Co to znaczy "monoobszar"? Jeśli wieżowiec jest w 40% użytkowany na biura, w 40% na mieszkania a w 20% na hotel, to mamy monoobszar czy nie? Nie mówię, że akurat w tym przypadku będzie taki podział, ale istnienie monokultur to nie jest kwestia rodzaju zabudowy. Na "Mordorze" nie ma ani jednego wieżowca, a drugiej tak jednostajnej monokultury nie znajdziesz w tej części Europy.

szpecą okolice


Kwestia podejścia. Jeszcze
@Xianist: czytając takie rzeczy coraz bardziej powątpiewam w moje miasto, Częstochowa niby większa powierzchniowo od Lublina, jedna z większych miast w Polsce, a powierzchnia biurowa to koło 25 tys. m2, śmiech na sali.
@Xianist: cieszy mnie to bardzo ;) od małego mam widok z okna na całe centrum i fajnie to wygląda jak powstają nowe wieżowce. Tylko mam lepszą lokalizację na biurowce: Targówek Fabryczny. Mało domów/bloków, sporo wolnego terenu po fabrykach.
@luksus2: Dlatego mówię że "słyszałem" bo znajomek z Deloitta mówił, że jednak 1/3 póki co jest pusta i tak pozostanie. Ale czy to prawda to nie wiem, takie ploteczki biurowe.
Jutro widzę się z kumplem z PWC z działu nieruchomości, on to świetnie ogarnia więc się dowiem co i jak
Cieszę się, że mieszkam w mieście bez takich molochów. Trzeba być korposzczurem, żeby cieszyć się z dodatkowej przestrzeni biurowej w centrum miasta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Xianist: tylko po co budują to w centrum? skoro już obecnie, ani komunikacja miejska, ani ruch drogowy, ani ilość parkingów nie wytrzymuje tego nawału jak jadą na 9 i wylezą o 17 korpo ludki, czemu nie można stawiać tego na obrzeżach centrum jak np. Spiro