Wpis z mikrobloga

Miałem to samo tyko bardzo krótki lot Wiesbaden-London. Opóźnienie...13 godzin. Wysłałem maila do przewoźnika i czekam na decyzje. Ogólnie to kwota zależy od długości lotu (km) i czasu opóźnienia. Można sie ubiegać o zwrot do 6 lat wstecz.
@worldmaster:

a) 250 EUR dla wszystkich lotów o długości do 1 500 kilometrów;

b) 400 EUR dla wszystkich lotów wewnątrzwspólnotowych dłuższych niż 1 500 kilometrów i wszystkich innych lotów o długości od 1 500 do 3 500 kilometrów;

c) 600 EUR dla wszystkich innych lotów niż loty określone w lit. a) lub b).


cena biletu nie ma znaczenia.
@michalpiec: A czy awaria silnika i czekanie na kolejny samolot też wchodzą w grę? Czy to "nie z winy przewoźnika"? Bo z Lufthansą miałem tak, że samolot w połowie musiał zawrócić na macierzyste lotnisko i musiałem czekać dobre 4h na następny samolot.
@michalpiec: a jak za granico to polecam refund.me Mojej 7 osobowej załodze odwołali pierwszy etap lotu i dostaliśmy zwrot przewyższający cały koszt podróży :D stawki są stałe w zależności od odległości lotu ale mnie airberlin odmówił wiec poszliśmy do sądu :)
@megalol: jak to jest z bagażem? bo już chyba 2 razy miałem, że na przesiadce bagaż mi ginął i dojeżdżał na drugi dzień. Z racji, że to na lotach powrotnych to jakoś nie płakałem, ale co mogę w razie czego od nich wyciągnąć? jakieś zakupy sobie mogę zrobić porządne ciuchów? ( ͡º ͜ʖ͡º)