Wpis z mikrobloga

Przybywajcie znawcy #motoryzacja #samochody ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z przyczyn naturalnych (dzik) muszę kupić auto. Sezon letni spędzam na #motocykle więc auto musi być "zimowe", zależy mi by nie męczyć się ze skrobaniem itp. powinno mieć grzaną przednią szybę czy inny patent jak grzejnik PTC. Webasto odpada. I tu pojawia się problem. Jak to sprawdzić? Poluję miedzy innymi na mondka IV tutaj nie ma problemu, jest oddzielny przycisk (pic). Z wiedzy zdobytej alfy/fiaty mają PTC tylko brak oddzielnego włącznika - komputer tym steruje (jak to uruchomić?).
Pytanie, jakie znacie modele 30-40kPLN które posiadają takie udogodnienia i jak to sprawdzić - bardzo byłbym wdzięczny za zdjęcie, opis jak to uruchomić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz NaMoment - Przybywajcie znawcy #motoryzacja #samochody ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z przyczyn natura...
źródło: comment_xFNbv2BVsVpzyD29sCFaBCCP1LjZoEte.jpg
  • 47
@NaMoment: Myślę że nie jedyną ;) ale napisałem o tym głównie dlatego że część aut (głównie sprowadzonych) może mieć webasto na wyposażeniu. Tak czy tak, powodzenia w znalezieniu odpowiedniego auta.


@liet: dzięki, poszukiwania trwają :)
@NaMoment: tzn. akurat tu to V6 zaznaczałem ze względu na to że one się zwykle szybciej grzeją ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chociaż tutaj nawet nie wiem czy są grzałki nurkowe jak w dwójce czy nie.
@NaMoment: w oplu szukaj QuickHeat grzalka 1.5kW występuje nawet w małej corsie. Wiem bo mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ooo coś takiego, jak sprawdzić czy auto to ma? Oddzielny włącznik jest jak w fordzie?
@NaMoment: za 150zł można dokupić telefon który się podłącza do webasto , wkładasz do niego kartę sim i odpowiednimi komendami w smsach możesz włączyć, wyłączyć itp webasto. Do tego oprócz przedniej szyby masz ciepło w środku, masz ciepły silnik dzięki czemu zimą jest dużo łatwiejszy rozruch, mniej się zużywa, a gdy masz lpg to zaraz po odpaleniu już Ci się przełączy.

Koszt założenia nowego webasto jest spory, ale zawsze można założyć