Wpis z mikrobloga

Przybywajcie znawcy #motoryzacja #samochody ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z przyczyn naturalnych (dzik) muszę kupić auto. Sezon letni spędzam na #motocykle więc auto musi być "zimowe", zależy mi by nie męczyć się ze skrobaniem itp. powinno mieć grzaną przednią szybę czy inny patent jak grzejnik PTC. Webasto odpada. I tu pojawia się problem. Jak to sprawdzić? Poluję miedzy innymi na mondka IV tutaj nie ma problemu, jest oddzielny przycisk (pic). Z wiedzy zdobytej alfy/fiaty mają PTC tylko brak oddzielnego włącznika - komputer tym steruje (jak to uruchomić?).
Pytanie, jakie znacie modele 30-40kPLN które posiadają takie udogodnienia i jak to sprawdzić - bardzo byłbym wdzięczny za zdjęcie, opis jak to uruchomić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz NaMoment - Przybywajcie znawcy #motoryzacja #samochody ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z przyczyn natura...
źródło: comment_xFNbv2BVsVpzyD29sCFaBCCP1LjZoEte.jpg
  • 47
@bocznica w nowszych grzanie lusterek masz na przelaczniku od ustawiania ich. Tylna szyba jest niezależnie grzana, a przednia to opcja, tylko w max wyposazeniu (hajlajn) jest w standardzie. Ma oddziemy przycisk
@NaMoment: nie korzystałem z tego fordowskeigo grzania przy porządnych mrozach więc nie wiem o ile to jest szybsze od takiego zwykłego dmuchania ciepłym powietrzem, zakładam że jednak jest szybsze. Przy ostatnich mrozach (-24) w Lagunie musiałem czekać z trzy-cztery minuty zanim zaczęło dmuchać na tyle ciepłym powietrzem że zaczęło coś puszczać ale nie mam tam żadnych grzałek bo tyle to trwa rozgrzewanie się silnika do jakiejś wyczuwalnej temperatury.
@NaMoment: nie korzystałem z tego fordowskeigo grzania przy porządnych mrozach więc nie wiem o ile to jest szybsze od takiego zwykłego dmuchania ciepłym powietrzem, zakładam że jednak jest szybsze. Przy ostatnich mrozach (-24) w Lagunie musiałem czekać z trzy-cztery minuty zanim zaczęło dmuchać na tyle ciepłym powietrzem że zaczęło coś puszczać ale nie mam tam żadnych grzałek bo tyle to trwa rozgrzewanie się silnika do jakiejś wyczuwalnej temperatury.


@xetrov: w
@NaMoment: Ja bym webasto nie przekreślał, zwłaszcza że jak sam napisałeś, nowsze wersję mogą być sterowane telefonem. Poza tym webasto nagrzewa całe wnętrze (w aucie jest ciepło), ale też silnik.


@liet: Jedyną wadą tego rozwiązania to cena ~4k, wolę tyle dołożyć do lepszej wersji auta z takim rozwiązaniem ;)
Jedyną wadą tego rozwiązania to cena ~4k, wolę tyle dołożyć do lepszej wersji auta z takim rozwiązaniem ;)


@NaMoment: Myślę że nie jedyną ;) ale napisałem o tym głównie dlatego że część aut (głównie sprowadzonych) może mieć webasto na wyposażeniu. Tak czy tak, powodzenia w znalezieniu odpowiedniego auta.