Wpis z mikrobloga

No i powoli dochodzi do tego, o czym mówiono przed wyborami - idol wypoku Donald Trump stawia na ocieplanie stosunków z Rosją. Oczywiście, ludziom mającym minimum dwa działające zwoje mózgowe nie trzeba tłumaczyć, jakie zagrożenie dla Polski to niesie (szczególnie dziś, gdzie Unia Europejska jest słaba, a my tak bardzo staramy się pokazać, że nie należymy do tej lewadzgiej zachodniej Jewropy).

A najśmieszniejsze, że wielu wykopków nadal cieszy się z takiego obrotu spraw, bo przecież nic złego nie może się stać. Serio, mamy chyba do czynienia z najgłupszym środowiskiem domorosłych politologów w internecie.

Dla zobrazowania, cytat z wykopka oraz zdjęcie z poprzedniego zbliżenia Rosji i USA.

#bekazprawakow #bekaznarodowcow #rosja #usa #amerykawybiera2016 #neuropa #polityka
Pobierz
źródło: comment_ZpqGyhDUG1OZuzlKmm7eVGUs75Xk8lmn.jpg
  • 50
@NapalInTheMorning: naprawdę uwierzysz, że nagle USA zrezygnują ze swoich wpływów w Polsce i zwyczajnie oddadzą nas Rosjanom? Tutaj nie chodzi o lubię/nie lubię - ale o miliardy dolarów USA... USA mogą ustąpić, na i tak przegranych sprawach, jak: Krym czy Donbas. Ale nie oddadzą Polski. Nie do końca uwierzę, aby oddali Litwę, Łotwę czy Estonię (pojedynczo), które są strategicznie mniej ważne od Polski.
@NapalInTheMorning: Ja jestem jak najbardziej zadowolony ten rok to rok Eurazjatyzmu :3
poza ty nie jestem głupkiem i wiem z czym się je Eurazjatyzm w końcu
czytałem wiele dzieł A.Dugia i jestem w pełni świadom co czym jest ta
ideologia dla całej eurazji łącznie z polska
naprawdę uwierzysz, że nagle USA zrezygnują ze swoich wpływów w Polsce i zwyczajnie oddadzą nas Rosjanom?

@Wladyslaw_Jagiello: Po pierwsze: oczywiście. Polska nie ma żadnej wielkiej współpracy z USA (właściwie niewiele tam eksportujemy, import jest mniejszy niż choćby z małej Holandii), dalej jest stosunkowo niewielkim pionkiem i jeśli ona ma być kluczem do pokonania gospodarczo Chin, to Trump odda nas bez mrugnięcia okiem.

Zresztą nie chodzi tu o to, że Polska zostanie
@NapalInTheMorning: Ale wiesz, że porównywanie obecnej Rosji do ZSRR za czasów Stalina, świadczy o niemałej głupocie, choćby przez porównanie względnych potencjałów gospodarczych i populacji?

Dziś Rosja ma PKB na poziomie ledwie trzy razy większym niż Polska i jest tylko cztery razy ludniejsza.

a my tak bardzo staramy się pokazać, że nie należymy do tej lewadzgiej zachodniej Jewropy


A co nam da, że na papierze będziemy trzymać z zachodem? Szczególnie, że żaden
A co nam da, że na papierze będziemy trzymać z zachodem? Szczególnie, że żaden tamtejszy kraj nie ma lepszej armii od naszej?

@Tical25: XD Francuzi, Niemcy, Włosi i UK są w pierwszej dziesiątce rankingu GFP. Polska nie.

Co do zagrożenia suwerenności, odpisałem już koledze wyżej.

Co do porównania Rosja=ZSRR, polecam z zapoznaniem się ze terminami "hiperbola" oraz "trop" z zakresu retoryki i zrozumienia kiedy i jak się ich używa.
Rozumiem, że wiesz jakie kryteria bierze się w rankingu GFP, przez które te kraje są w pierwszej dziesiątce, a tak naprawdę mają słabsze armie?


@Tical25: oczywiście, że wiem i wiem, że każda z wymienionych przeze mnie armii ma większy "Active Frontline Personel", "Available Manpower", "Fit for Service", "Reaching Military Age Annually", większą liczbę oraz jakość "Armored Fighting Vehicles" czy silniejsze lotnictwo.

Polskę na plus wyróżnia się liczbą rezerwistów (pięciokrotnie większa niż
co jest cechą charakterystyczną dla papierowych potęg typu Ukraina


@NapalInTheMorning:

Widać, że jesteś laikiem i nic nie wiesz w temacie, skoro tak piszesz o Ukrainie. Ukraina ma dziś jedną z lepszych armii Europy, lepszą niż Polska. W końcu jest w bojowym użyciu już kilka lat.

z czego jednak tylko 1/4 wytrzymuje porównanie z czołgami Niemców, Brytyjczyków czy Francuzów


Ciężko wygrać porównanie z duchami. Co z tego, że Niemcy czy Francuzi mają
@arczer: jako bezstronny obserwator z ramienia trollingu, muszę przyznać że zdolności umysłowe, intelektualne wykopowej lewej strony są takie jak można przypuszczać, czyli znacznie wyższe niż prawej strony
Widać, że jesteś laikiem i nic nie wiesz w temacie, skoro tak piszesz o Ukrainie. Ukraina ma dziś jedną z lepszych armii Europy, lepszą niż Polska. W końcu jest w bojowym użyciu już kilka lat.


@Tical25: Nom, a potem sami mówią, że technicznie i sprzętowo są sporo w tyle, dlatego mieliby problemy w wypadku naszej agresji. Czasy liczb się już skończyły, teraz liczy się jakość sprzętu.