Wpis z mikrobloga

No i powoli dochodzi do tego, o czym mówiono przed wyborami - idol wypoku Donald Trump stawia na ocieplanie stosunków z Rosją. Oczywiście, ludziom mającym minimum dwa działające zwoje mózgowe nie trzeba tłumaczyć, jakie zagrożenie dla Polski to niesie (szczególnie dziś, gdzie Unia Europejska jest słaba, a my tak bardzo staramy się pokazać, że nie należymy do tej lewadzgiej zachodniej Jewropy).

A najśmieszniejsze, że wielu wykopków nadal cieszy się z takiego obrotu spraw, bo przecież nic złego nie może się stać. Serio, mamy chyba do czynienia z najgłupszym środowiskiem domorosłych politologów w internecie.

Dla zobrazowania, cytat z wykopka oraz zdjęcie z poprzedniego zbliżenia Rosji i USA.

#bekazprawakow #bekaznarodowcow #rosja #usa #amerykawybiera2016 #neuropa #polityka
NapalInTheMorning - No i powoli dochodzi do tego, o czym mówiono przed wyborami - ido...

źródło: comment_ZpqGyhDUG1OZuzlKmm7eVGUs75Xk8lmn.jpg

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@arczer: w sumie tylko powieliłem opinie które w ostatnich miesiącach się tu pojawiały, ludzi rzeczywiście bezstronnych nie wdających się w wojenki neuropkowo konserwowe

z którymi to opiniami się zgadzam
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: Nie jestem zwolennikiem Trumpa (neutralnie), ale myślę że jego przyjaźń z Putinem niczego nie zwiastuje. Rosja nie ma w interesie napadać na Polskę i wątpię żeby to nastąpiło. Dlatego chyba będzie lepiej, jeżeli USA i Rosja będą trzymać dobre relacje.
  • Odpowiedz
Może będzie zgoda na zajęcie Ukrainy, Białorusi i może Kazachstanu, ale Putin jest za słaby, żeby oczekiwać czegoś więcej. Widzenie w ociepleniu relacji USA-Rosja zagrożenia dla suwerenności Polski, świadczy o całkowitej nieznajomości tematu i o histeryzowaniu/sianiu agitacji politycznej.


@Tical25: Czy realizacja takiego scenariusza prowadzi do wzrostu znaczenia Rosji w naszej części Europy? Czy w związku z tym wzrostem ryzyko odrodzenia imperialnych ambicji Rosji rośnie czy maleje? Czy naruszenie integralności terytorialnej
  • Odpowiedz
A jakież to ,,nowoczesne uzbrojenie" mają Niemcy? Możesz podać przykłady,

@Tical25: pozwolę sobie odpowiedzieć za kolęgę:
Luftwaffe ma ponad 120 Eurofighterów, które są lepsze zarówno od naszych F-16 i Mig-29 (których łącznie mamy 80).
14 szturmowych helikopterów Eurocopter, 38 helikopterów transportowych NH90 - tu nawet nie ma czego porównywać z naszej strony
100 egzemplarzy artylerii Panzerhaubitze 2000 - tu też nie za bardzo wiem z czym to można
  • Odpowiedz
Czy realizacja takiego scenariusza prowadzi do wzrostu znaczenia Rosji w naszej części Europy?


@manekin: Tego typu wzrost jest mniejszy niż ten spowodowany rządami lewicy w Europie. Przy dobrej władzy Sami Niemcy pokonaliby Rosję powiększoną o Białoruś, Ukrainę i Kazachstan.

Czy w związku z tym wzrostem ryzyko odrodzenia imperialnych ambicji Rosji rośnie czy
  • Odpowiedz
Luftwaffe ma ponad 120 Eurofighterów, które są lepsze zarówno od naszych F-16 i Mig-29 (których łącznie mamy 80).

14 szturmowych helikopterów Eurocopter, 38 helikopterów transportowych NH90 - tu nawet nie ma czego porównywać z naszej strony


@NapalInTheMorning: Ale wiesz, że samolotem nie zdobędziesz żadnego miasta, ani nawet wioski? Nie kompromituj się, w Europie liczy się przede wszystkim armia lądowa, a ty mi z samolocikami wyskakujesz.

100 egzemplarzy artylerii Panzerhaubitze 2000 - tu też nie za bardzo wiem z czym to
  • Odpowiedz
@Tical25: Krab? W teorii może to być całkiem na poziomie jednostka, ale niestety polskie przedsiębiorstwa zbrojeniowe nawet nie potrafia sobie z tym poradzić czego skutkiem jest nadal nie rozwiązany problem pękającego podwozia Kraba (Stalowa "pękająca" Wola). Skoro sam piszesz wcześniej, żebyśmy pisali o jednostkach na stan aktualny to nie używaj w porównaniach Kraba.

No dobra weźmy pod uwage ten twój pogląd, ze liczy się tylko armia lądowa. Trzonem armii lądowej
  • Odpowiedz
Tego typu wzrost jest mniejszy niż ten spowodowany rządami lewicy w Europie.


@Tical25: To już Twoja interpretacja i można się sprzeczać co jest mniej lub bardziej ryzykowne dla interesu Polski, co nie zmienia faktu, że polityczne ustępstwa zachodu wobec Rosji również takim zagrożeniem pozostają.

Czy zdrada Zachodu wobec Ukrainy, który obiecał dbać o zachowanie integralności terytorialnej tego kraju, w zamian za oddanie 1240 głowic atomowych nie jest precedensem, który powinien kazać nam przede wszystkim dbać o siebie?

Taki precedens o jakim piszesz już był, bo naruszono integralność terytorialną naszych sąsiadów i nikt nic nie zrobił
  • Odpowiedz
To jeśli już odpadamy w człogach, to czym mamy wygrywać z zachodem?


@jagodnik: Piękne porównanie, gdzie wymieniłeś tylko jedną stronę. Teraz podaj to, czym dysponuje ten Zachód, ok?

Bo fajnie się pisze, że ,,uuu polaki majom używane, czujecie UŻYWANE niemieckie czołgi i ruski
  • Odpowiedz
Choćby z Krabami.

@Tical25: racja, tak więc uaktualniam:
100 sztuk PzH 2000 vs 8 sztuk Krabów

zaczyna się ad personam

@Tical25: żadne ad personam, po prostu nawiązałem do twojej poprzedniej uwagi oraz dość kontrowersyjnych poglądów typu "Polska drugą siłą zachodu",
  • Odpowiedz
w Europie liczy się przede wszystkim armia lądowa, a ty mi z samolocikami wyskakujesz.


@Tical25: Obecnie w kazdym konflikcie symetrycznym lotnictwo jest najwazniejsze. Co z tego ze masz te dywizje pancerne albo chlopstwo z karabinami jak bez przewagi w powietrzu zaraz nie bedziesz mial zaopatrzenia, mostow, a to cale wojsko bedzie jak kaczki na strzelnicy?

empee - > w Europie liczy się przede wszystkim armia lądowa, a ty mi z samolocikami w...

źródło: comment_TP3Jyz8RgVlMn0slIrp9g4LcDg6xMcrT.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Marginalizujesz fakt, że inne kraje mają więcej czynnych żołnierzy, więcej wozów pancernych, więcej artylerii, nowocześniejszy sprzęt i uważasz, że Polska jest potęgą militarną bo ma dużo czołgów opartych na konstrukcji radzieckiej z lat 70-tych...


@NapalInTheMorning: A ile z tych nowocześniejszych sprzętów jest w stanie odpalić? Co z tego, że mają kilka tysięcy wozów bojowych i artylerii, skoro połowa może nie działać, tak jak te twoje nowoczesne Eurofightery?

Lepsze polskie czołgi,które
  • Odpowiedz
Obecnie w kazdym konflikcie symetrycznym lotnictwo jest najwazniejsze.


@empee: Jak można mówić o konflikcie symetrycznym, gdy zachodnie kraje zwijają swoje wojska do poziomu dobrej partyzantki?

Co z tego ze masz te dywizje pancerne albo chlopstwo z karabinami jak bez przewagi w powietrzu zaraz nie bedziesz mial zaopatrzenia, mostow, a to cale wojsko bedzie jak kaczki na strzelnicy?


Wystarczy dobrze zainwestować w obronę przeciwlotniczą, która mocno ograniczy przewagę w powietrzu.
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: Tak lepsze złe stosunki z Rosją i wojna tuż za wschodnią granicą, sprowokowana konfliktem interesów w Syrii czy c--j tam wie czym... Clinton sprzedała by nas Ruskim w razie potrzeby bez mrugnięcia okiem tak samo jak i Trump. Niestety nie mamy zbyt wiele do gadania. Komplikuje to chyba tylko fakt, że jesteśmy w UE. A kiedy ta się rozpadnie (co prawdopodobnie się stanie, no chyba że zmieni się w
  • Odpowiedz