Wpis z mikrobloga

Bo odnosisz sie do ahmeda ale o twoim protescie przeciwko powietrzu nic xD

@LowcaZMroku: Myślałem, że każdy średnio ogarnięty człowiek zrozumie o co chodzi. No ale widać nie. Tak więc w skrócie.

Można np. wymagać od władzy, aby wprowadziła i egzekwowała prawo, przez które Janusz-palacz opon dostanie taką grzywnę, że więcej nie wpadnie na taki pomysł. Można też promować przesiadanie się z samochodów na nowsze, komunikację miejską (też elektryczną) czy rowery
dzięki protestom ten problem w Polsce nie istnieje

@bluehawaii91: Pozwolę sobie nie zgodzić się z tą opinią.

W Polsce problem nie istnieje, bo a) mało kto myśli o emigracji do Polski, która wciąż traktowana jest jako nieciekawy kraj do życia (zimno i biednie) b) z powodu zamachów, które raczej odstraszają ludzi bardziej niż pijany Seba drący ryja "Raz sierpe raz młote islamsko chołote!".
@NapalInTheMorning: Nie wiem czy pamiętasz, ale pewna pani premier K. chciała w ramach "europejskości" przyjąć narzucone kwoty imigrantów i jeszcze zapewniać im równie europejski socjal, bo taki też był pomysł nadzorującej ją niemieckiej kanclerz (miało to zapobiegać migrancji do Niemiec). Więc o mały włos nie przyjeliśmy tysięcy napalonych, sfrustrowanych i agresywnych facetów w głowie mających nienawiść do wszystkiego co nieislamskie. Ba, o mały włos dostawaliby za samo bycie "uchodźcą" pieniądze o
@zirytowana_plaszczka: no Niemcy też mieli marginalny problem, a teraz wydrapują swoich bliskich spomiędzy kostki berlińskiego deptaka. Francja też miała marginalny problem, a dzisiaj każda większa impreza musi być zabezpieczana wojskiem, tak na wszelki wypadek, gdyby ktoś chciał zaszczycić to wydarzenie serią z Kałasznikowa.

Grunt to nie dopuszczać do powstania marginalnego problemu, bo w wydaniu islamskim kończy się to wybuchowo. Nie ma co z nimi dyskutować, nie ma co ryzykować scenariuszy znanych
@bluehawaii91: Problem z tym problemem ( ͡° ͜ʖ ͡°) polega na tym że zajmuje on nieproporcjonalnie dużo czasu w przestrzeni publicznej, po drugie wykorzystuje się go jedynie jako straszak. Polska jest krajem o wiele biedniejszym niż Niemcy/Francja nie mamy zasiłków takiej wysokości jak oni, poziom życia jest niższy, nie ma u nas skupisk muzułmanów jak we Francji Niemczech, Polska nie miała kolonii więc nie musi ułatwiać przyjazdu
Nie wiem czy pamiętasz, ale pewna pani premier K. chciała w ramach "europejskości" przyjąć narzucone kwoty imigrantów i jeszcze zapewniać im równie europejski socjal, bo taki też był pomysł nadzorującej ją niemieckiej kanclerz

@bluehawaii91: Uchodźcy nie trafili do Polski bo nowa pani premier S. się zbuntowała, albo Polacy postanowili ich nie przyjmować. Po prostu kwoty zostały zarzucone bo Berlin (faktycznie rządzący Unią) postanowił poszukać innego rozwiązania i dogadał się z Turcją
no Niemcy też mieli marginalny problem, a teraz wydrapują swoich bliskich spomiędzy kostki berlińskiego deptaka.

@bluehawaii91: no właśnie. Mówimy o 11 osobach. W kraju z dużym problemem. Jak myślisz, ile Polaków choruje/umiera od powietrza?

Dla porównania statystyki światowe:
- w ostatnim roku na całym świecie z powodu zamachów zginęło niecałe 30 tys. ludzi (większość - 20 tys. na Bliskim Wschodzie, łącznie w Europie i Ameryce ok. 500 osób);
- według szacunków
@NapalInTheMorning: ale może istnieć, już kilku naszych rodaków zginęło przez nieudaną politykę krajów zachodnich dotyczącą problemu migracji i śmiało można przyjąć że gdyby tamci politycy odczuli presję w tym temacie 50 lat temu to sytuacja potoczyłaby się inaczej. Tym samym nie popieram krytykowania postawi ludzi, którym się chce wyjść na ulicę, często za darmo (choć ostatnio wyszło że niektórzy za kasę ale jak widać to ma krótkie nogi) i próbują zbudować
już kilku naszych rodaków zginęło przez nieudaną politykę krajów zachodnich dotyczącą problemu migracji i śmiało można przyjąć że gdyby tamci politycy odczuli presję w tym temacie 50 lat temu to sytuacja potoczyłaby się inaczej.

@stan-tookie-1: można też zastanowić się ilu potomków imigrantów z Bliskiego Wschodu zginęłoby w wojnach trawiących ten region, gdyby europejscy politycy 50 lat temu zachowali się inaczej.
@NapalInTheMorning: w Polsce za kazdym razem kiedy organizowane sa protesty to uczestnikow wysmiewa sie: pielegniarki, lekarze - trzeba bylo sie zastanowic przed wyborem zawodu, kobiety przeciwko aborcji - po co ci aborcja idiotko, uzywaj antykoncepcji, protesty polityczne - SBcy, komunisci, tepe prawaki itd.. Nie dziwie sie, ze nikt nie chce protestowac, jezeli zamiast probowac zrozumiec i rozwiazac problem, skupiamy sie na dezawuacji tych, ktorzy protestuja.
@NapalInTheMorning: Troche dowaliłeś tą grafiką i tagami, nie powiem.
Mamy jakieś oficjalne dane ile w ciągu ostatnich trzech miesięcy było protestów dotyczących 'nieistniejących problemów islamizacji' ? A czemu zabrakło grafiki dotyczących protestów 'nieistniejących problemów obrony demokracji' i w związku z tym tagów #bekazlewactwa i w sumie w obecnej formie też trochę #rakcontent bo nie dość że powietrze zanieczyszczone to jeszcze wyszło że to wina tylko prawaków. A że KOD'y protestują non
czemu zabrakło grafiki dotyczących protestów 'nieistniejących problemów obrony demokracji'

@krzynek: KOD-u nie popieram, ale - ze względu na wątpliwe działania PiS-u wobec Trybunału Konstytucyjnego - rozumiem motywacje. Tu protesty, pomijając czy sensowne, wynikają z konkretnych wydarzeń.

powietrze zanieczyszczone to jeszcze wyszło że to wina tylko prawaków

Oczywiście #bekazprawakow tyczyło się pierwszej części, co do zanieczyszczenia to winni jesteśmy wszyscy (z lewicą z PRL na czele). Ogólnie przyznaję, że specjalnie na wykopie
@NapalInTheMorning: Ja dzisiaj byłam świadkiem i uczestnikiem dyskusji, w którym moje stanowisko było takie, że ja o problemie nie słyszałam do zeszłego roku i zapytałam, skąd takie nagłe zainteresowanie tematem akurat teraz. Zaczęło się od elitaryzmu, że ty to chyba w innym Krakowie mieszkałaś, bo ja ze swoimi znajomymi to o tym rozmawialiśmy już 5 lat temu. Skończyło się na wklejaniu linków do tvn24 sprzed 13 lat (sic!), licytacja zakończyła się
@NapalInTheMorning puknij sie w leb, zeby byl problem musi miec poczatek, tu raczej chodzi o to zeby nie budowac meczetow, nie sprowadzac imigrantow i nie miec problemu jak niemcy, francja i inne #!$%@?. Idz protestuj przeciwko januszom grzejacym plastikiem


@LowcaZMroku: ty się puknij w łeb. w polsce jest taka bieda że sami polacy wyjeżdżaja, sorry nie. #!$%@?Ą stąd masowo a ty myślisz że jak wpuścisz obojętnie ile imigrantów do polski to
Nie powiedziałbym, że islamizacja nie jest istniejącym problemem... ale prawdą jest ze brak protestów w związku z powietrzem i brakiem rozwiązań prawnych w tym temacie jest smutna...
@NapalInTheMorning:
Protest jest pewnie przesadą, a jego wpływ na rzeczywistość wątpliwy - jak to bywa z większością protestów, np. z dzisiejszym przeciw rasizmowi - ale czy protestować można tylko przeciw istniejącym problemom? Nie można przeciw problemom jeszcze nieistniejącym, stanowiącym potencjalne zagrożenie? Trochę słabe to założenie ze śmiesznego obrazka.
no tak, Polska znana jest jako zagłębie dżihadystów. Sytuacja jeszcze się pogorszy, bo radykalni islamiści wkrótce zaczną masowo przyjeżdżać z Niemczech, Szwecji i Francji po bujny polski socjal.


@NapalInTheMorning: Akurat Czeczeni czy Tadżycy to mogliby chętnie przyjechać. Skoro emigrują do Rosji by zabierać gównopracę Ruskim o czym pisał @tomasz-maciejczuk A jak wiadomo w Rumunii czy we Bułgarii nie ma takiego socjalu jaki jest w Rosji. Dlatego wolę by o pewne rzeczy
@NapalInTheMorning:

nieistniejącemu problemowi islamizacji


Parafrazując pewien wiersz:

Kiedy zajęli Szwecję, nie protestowałem. Nie byłem przecież Szwedem.

Kiedy zajęli Francję, nie protestowałem. Nie byłem przecież Francuzem.

Kiedy zajęli Wielką Brytanię, nie protestowałem. Nie byłem przecież Brytyjczykiem.

Kiedy zajęli Niemcy, nie protestowałem. Nie byłem przecież Niemcem.

Kiedy zaczęli zajmować nas, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.
@NapalInTheMorning: Dlaczego nikt nie protestuje na ulicach przeciwko zanieczyszczonemu powietrzu? Może dlatego, że jest #!$%@? zanieczyszczone powietrze - już nie mówiąc o mrozach - i trochę słabo się protestuje w takich warunkach?

Ludzie z #neuropa mają serio jakieś ##!$%@? .