Wpis z mikrobloga

@SScherzo wyjaśnisz mi różnicę? Jestem niedokształconym człowiekiem który chce zrozumieć a nie wyśmiać. Nie musisz się emocjonować.

Serio zastanawiam się jaki aspekt życia ssaków jest dla Ciebie inny niż roślina/bakteria/komar/mucha? Co z drobiem (ptakami) i rybami?
@SScherzo: ale nadal nie wiem jakimi kryteriami się kierujesz. Pisałaś że to co żyje wiec ci odpowiadam, zwierzęta, protista, rośliny i bakterie są to formy żywe. Więc powiedz konkretniej bo widzę, że się pogubiłaś.
@krasecz: przeczytaj definicję słowa "wegetarianizm" i sam sobie odpowiedz. a teraz idę grać, jak powiedziałam. nie zależy mi na dalszym braniu udziału w tej dyskusji. miłego dnia :)
@Hannahalla: Zgwałcenie – zmuszenie drugiej osoby do obcowania płciowego, poddania się innej czynności seksualnej lub wykonania takiej czynności przez jedną lub wiele osób, posługujących się siłą fizyczną, przymusem, nadużyciem władzy, podstępem lub wykorzystujących niemożność wyrażenia świadomej zgody przez daną osobę
@SScherzo szkoda, myślę że to przez to że nie rozumiesz tej różnicy i tak naprawdę Twoja ideologia nie ma twardych podstaw tylko jest oparta na "cieprieniu" które ciężko jest nawet opisać.

Nie ma w tym nic złego, tylko bez sensu zaczynać dyskusje których nie chce siesie kończyć.

Powodzenia na summoners rift i miłej gry życzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ChytryPredator: Jestem ateistą, ale zgodnie z chrześcijańską doktryną, duszę posiada tylko człowiek. Wspomniano także w Księdze Rodzaju, że człowiek panuje nad zwierzętami, a niejednokrotnie w Biblii pojawia się jedzenie mięsa i/lub zabijanie zwierząt na ofiarę Bogu.
@SScherzo: Wydaje mi się, że chodzi o pewien dysonans między postawami. Weganie/wegetarianie czują sporą empatię do zwierząt, i średnią (lub bardzo małą) do ludzi. Dlatego niektórym taki system wartości nie pasuje - jeżeli ktoś ponad swój gatunek stawia inny gatunek. Wydaje mi się to fair, jak ludzie #!$%@?ą się na wegan, jeśli jednocześnie ci weganie mają w dupie ludzi.

Chociaż dla mnie sam weganizm też jest fair, jeśli mówimy o zdrowych
@Clefairy do MOJEGO psa jestem przyzwyczajony i mam z nim więź emocjonalną oraz jest on dla mnie funkcjonalny. Rozgniatanie i jedzenie obcych psów jest bezsensu bo:
- to może być czyjaś własność,
- rozgnieciony pies śmierdzi,
- nie ma to żadnego sensu,
- psie mięso jest mniej pożywne od krowiego,
- bezsensowne niszczenie jest domeną ludzi którzy mają problem z rozumowaniem i wymyślają sobie chochoły które są głęboko zakorzenione w ich podświadomości.
@SScherzo: ej dobra to przestajemy hodować świnie - nie zabijamy ich ale też nie rodzą się w takiej ilości jak dotychczas, populacja im maleje ale jednocześnie maleje cierpienie zadawane. Moje pytanie brzmi: przy takim podejściu dlaczego nie powinniśmy wybić praktycznie całej Afryki? Oni bez pomocy z zewnątrz też sobie nie radzą, mnoży się ich za dużo, są skazani na nieszczęśliwe życie. Dla mnie brzmi to zupełnie logicznie.