Wpis z mikrobloga

@FeniEnt Mnie też wkurzają "wojujący" weganie ;) ale ograniczylem ilość miesa w diecie (i nie tylko) dla siebie samego. Jak zniknęło przyzwyczajenie do tego że np obiad bez miesa to nie obiad etc to się okazało ze jest milion fajnych potraw, smaków itp ktorych nie poznałbym z lenistwa bo "smakuje mi to jem" ;)

Jak ktoś pyta dlaczego prawie nie jem mięsa to argumentuje, ale tak to nikogo nie nakłaniam. A
  • Odpowiedz
@SScherzo: Ignorancję? Nie podpisuje się pod twoją moralnością, inaczej widzę co jest dobre a co jest złe. Moje sumienie działa w inny sposób niż twoje. Nie ignoruje twojej argumentacji, tylko ona do mnie nie trafia bo opiera się na tym co ja odczuwam. A jeżeli chodzi o twoją postawę to:
"Dla ofiary nie ma różnicy czy jesteś agresorem czy pasywnym obserwatorem, jeżeli chcesz być tym dobrym musisz zareagować".
  • Odpowiedz
@NoNameeDD: ale to nie jest kwestia moralności tylko braku wiedzy, skoro dla Ciebie bakteria jest na takim samym poziomie co ssak. ewentualnie niski poziom empatii. i tu nie chodzi w ogóle o jedzenie mięsa, a o sposób postrzegania i wyśmiewania wegetarian. żaden wegetarianin nie widzi w bakteriach istoty do ochrony i powinno to być oczywiste. tak samo nikt nie będzie pielęgnował tasiemca, skoro to żywy organizm. błagam.
  • Odpowiedz
@SScherzo słyszałaś o czymś takim jak łańcuch pokarmowy? My nie torturujemy tych zwierząt tylko zabijamy je w możliwie szybki sposób. Jasne są przypadki że zwierzęta cierpią w Januszoubojniach i też tego nie toleruję ale nie przechodźmy ze skrajności w skrajność. Niejedzenie mięsa + dwa lata globalnej suszy i populacja ludzi zmniejszy się o połowę. Jak się ma Twoja empatia do zabijania ludzi śmiercią głodową?
  • Odpowiedz
@SScherzo: To był żart opierający się na argumentacji z jaką najczęściej miałem doczynienia, możesz skończyć temat bakterii ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Cały wegetarianizm opiera się na ideologi moralnej, więc to chyba oczywiste, że się o to zahaczy dyskutując na ten temat...
  • Odpowiedz
@SScherzo newsflash - wegetarianie nie są wyśmiewani przez niejedzenie mięsa tylko przez między innymi takie akcje jak stanie przy stoisku z mlekiem ze znakami nie zabijać krów, czy domagając się produktów usilnie naśladujących mięso.
  • Odpowiedz
@traceur07:

My nie torturujemy tych zwierząt tylko zabijamy je w możliwie szybki sposób.


tak by było w idealnym świecie, ale nie jest. jest to powszechne w ubojniach przemysłowych, bo najbardziej się opłaca. stąd masz tanie
  • Odpowiedz
@ChytryPredator: Ja jestem za wegeterianami, szanuję ich troskę o zwięrzęta i popieram, ale sam nigdy nie zostanę wegetarianem. Nie umiem ułożyć takiej diety, by nie było w niej mięsa i by to było smaczne i pożywne - żeby zostać wegetarianem trzeba za dużo się poświęcić, dlatego tak mało ludzi nie je mięsa.
  • Odpowiedz
@SScherzo: Ten obrazek jest debilny. Zakładam, że chodzi o chrześcijanizm. Pragnę tylko przypomnieć, że Jahwe przyjmował ofiary ze zwierząt. Żeby ocalić Izraelitów w Egipcie futryny malowali krwią baranka. W ogóle Jezus jest nazywany Barankiem Bożym. Jezus je ryby. Niebo jest opisane jako uczta z wybornym mięsem i winem także elo
  • Odpowiedz