Wpis z mikrobloga

Fajna zabawa z tym Lands of Lore, już nawet rozgościłem się w niegościnnych lasach Opinwood ;), ale z tym Gorkha Swamp to chyba trochę przesadzili. Punkty życia uciekają z mojej drużyny jak z durszlaka. Ciemno, mgliście, źle stąpniesz - trup, pooddychasz za długo - trup. No i te zielone atakujące gluty jakoś są niepodatne na okładanie bronią białą... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#crpg #rpg #staregry #retrogaming #landsoflore
Pobierz kurp - Fajna zabawa z tym Lands of Lore, już nawet rozgościłem się w niegościnnych la...
źródło: comment_pNeebLaRAVUU6BaeTqLgygkqVMB2rzTk.jpg
  • 7
@kurp: bardzo ładne screenshoty :) O ile dobrze pamiętam to w tej grze można gdzieś ugrząźć z powodu błędnej decyzji i jej nie zakończyć, ale głowy nie dam.

Edycja: ok, przejrzałem kilka solucji i chyba false alarm. Z tymi starszymi gierkami trzeba uważać :P
@kurp: Są te gluty na którymś zdjęciu?
Rzeczywiście fajnie to wygląda, chociaż pewnie odbiłbym się od mechaniki. Ostatnie takie coś ze sterowaniem poklatkowym myszką, które ogrywałem to był chyba Zork Nemesis. Jaka jest rozdziałka, grasz na fs czy w oknie?
@kurp: Najgorsza jest Biała Wieża, jak przechodziłem LoLa pierwszy raz, nie znałem pewnego triku, który czynił tą lokację nawet przyjemną. Bez jednego przedmiotu liczy się tylko sprint na "zdrowaśkach".
@Lisaros Kończąc etap, przyznaję, zerkam teraz wstecz do walkthrough, żeby potwierdzić sobie, że niczego istotnego nie przeoczyłem, bo fabuła rozwija się tak, że odcina potem niektóre miejsca. W ten sposób ocaliłem sobie kompas. Nie wiem, czy można zostawić za sobą coś, co później zablokuje grę, ale widzę, że to chyba realne. Ze starymi grami nie ma żartów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sejsmita Nie, nie mam screenshotów z bagien, za bardzo skupiałem się na przeżyciu :P

Sterowanie myszką?! o.O Coś Ty, gram na klawiaturze numerycznej. Potwory są powolne, a potrafią mocno przywalić, więc czasem uprawiam dungeon-crawler-dance ;)

Tylko i wyłącznie pełen ekran. To ma pewnie coś koło 320x200 czy x240, więc trzeba by grać z lupą. No i okno odbiera od razu połowę klimatu. Pikseli po paru minutach się już nie widzi, jak nie
@Arteveld Powiedziałbym, że ze strachu zgarnę wszystko, co napotkam pp drodze, ale mam takie płytkie kieszenie, że na pewno się okaże, że tego nie mam () Istnieje w tej grze jakieś miejsce, gdzie dałoby się przechować graty i mieć potem do nich dostęp przez większość rozgrywki?
@kurp: Nie mam pojęcia, ja wyrzucałem zbędne liście i broń jeśli znalazłem coś ciekawszego. Z Białą Wieża trik polega nie na tym, by odpowiedni przedmiot podnieść, ale by go wcześniej nie zużyć.;)