Wpis z mikrobloga

Mam pytanie - potrzebuje laptopa do pracy w IT.

Coś z górnej półki biznesowej, może coś macie i polecacie? Przeglądałem allegro i większość sprzętu powyżej 8 tysięcy to laptopy dla graczy. Sam nie wiem czy jest sens.

Zastanawiam się nad:
- ACER Predator G9-792 i7-6700HQ 16GB 960SSD GTX970
- HP Omen 17 i7 12GB GTX1070 SSD

#pytaniedoeksperta #komputery
  • 33
Dell XPS, HP Elitebook - to jest półka biznesowa


@dGustator: Wrzuciłem w allegro Dell XPS, maksymalnie 15', wolałbym coś większego np. 17'. HP Elitebook są 17' ale jakieś dziadostwo za 2 - 3 tysiące.
@yuio: niestety największy wybór jest właśnie w przedziale 13 i 15. Laptopy 17" to są z reguły właśnie laptopy dla graczy - ale z doświadczenia powiem, że lepszy jest laptop z 15" matrycą WQXGA niż 17" fullHD, szczególnie przy zastosowaniach takich jak programowanie, gdzie ważniejsza jest pojemność ekranu niż jego wielkość.

Ja mam MBP 13" i uważam to za optimum, w podróży nie potrzebuję więcej - pracuje mi się na nim
@yuio: niestety ale jak chcesz coś mocnego i poniżej 15" to wybór masz tylko i wyłącznie w postaci Dell latitude e7470 albo 5470 z prockiem i7HQ (cztery rdzenie osiem wątków) reszta ma procki 2rdzenie i 4 wątki. Wadą tego laptopa jest możliwość wsadzenia maksymalnie jednego dysku twardego.
Wadą tego laptopa jest możliwość wsadzenia maksymalnie jednego dysku twardego.


@ksiak: to raczej nie problem, moim zdaniem i tak praktyczniejsze są dyski zewnętrzne, a miniaturyzacja wymaga kompromisów

@yuio: obawiam się, że nie ma lepszych laptopów z Windowsem niż XPS, na pewno się nie zawiedziesz, bo wykonanie to najwyższa klasa (zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz)
@yuio: yhm, dalej bym to przemyślał - mam prywatnego 15"6 calowego Della (wersja small-business) - wydawał mi się świetny (całkiem zgrabny, nie za ciężki, aluminiowe elementy)

@dGustator: acha i xps to troszkę inna półka niż latitude. Jakby to powiedzieć - niższa. Do xps nie dokupisz normalnej stacji dokujacej która naprawdę się przydaje.
@ksiak: kiedyś tak smukłych laptopów nie było. Ja osobiście wolę większą baterię kosztem dysku bo na co dzień i tak korzystam z dysku USB i NAS

Co do Latitude to szczerze mówiąc miałem do czynienia ostatnio parę lat temu i pozostały w mej pamięci jako pancerne klocki :) Trochę inna kategoria niż smukłe XPS, ale równie fajnie wykonane (jeśli dobrze pamiętam to wykonane były z magnezu)
@dGustator: poszukaj sobie zdjęć tych laptopów od środka. Tam jest miejsce na dwa dyski m.2 ale zrobili to tak, że albo wsadzasz jeden m.2 albo jeden SATA.
Dwa, płyta w starych 12" jest mniejsza i takiej samej grubości jak w tych dellach 14" więc ponownie argument nie bardzo.
Smukłe laptopy może i ładnie wyglądają ale nie da się ich jedną ręką otworzyć. Nie masz też jak chwycić ich w jednej dłoni
Tam jest miejsce na dwa dyski m.2 ale zrobili to tak, że albo wsadzasz jeden m.2 albo jeden SATA.


@ksiak: no to w takim razie idiotyczny błąd konstrukcyjny

Smukłe laptopy może i ładnie wyglądają ale nie da się ich jedną ręką otworzyć. Nie masz też jak chwycić ich w jednej dłoni bo są nieporęczne. Po to kupujesz biznesowe by mieć woła roboczego a nie kwiatka.


@ksiak: no nie zgodzę się,
@dGustator: nie chodzi o samo przenoszenie. Spróbuj otworzyć laptopa, chwycić go w jednej ręce i coś robić na nim. I teraz chodź z nim tak. Nie ma stabilnego uchwytu bo nie ma go jak chwycić dobrze.
@ksiak: przy 15" można mieć z tym problem, ale przy lekkim laptopie 13" nie ma z tym najmniejszego problemu. Często „pracuję” trzymając laptopa na jednej dłoni (otwartej), a pisząc/klikając drugą i ani razu jeszcze mi nie spadł, ani nie było ku temu blisko. Z resztą co to za różnica, czy chwyta się laptopa grubości 1 czy 3 cm? MBP na przykład można trzymać dwoma kilkoma palcami za róg i bez problemu