Wpis z mikrobloga

Mam pytanie - potrzebuje laptopa do pracy w IT.

Coś z górnej półki biznesowej, może coś macie i polecacie? Przeglądałem allegro i większość sprzętu powyżej 8 tysięcy to laptopy dla graczy. Sam nie wiem czy jest sens.

Zastanawiam się nad:
- ACER Predator G9-792 i7-6700HQ 16GB 960SSD GTX970
- HP Omen 17 i7 12GB GTX1070 SSD

#pytaniedoeksperta #komputery
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dGustator: chodzi o uchwyt :) nie wiem czy pamiętasz ale ale laptopy 12" potrafiły mieć potężne procki u wystające baterie jeśli chciałeś mieć sporo zapasu energii. Ta wystająca bateria była idealnym uchwytem. Ok nie było to piękne ale ergonomia idealna. Skoro poszli do przodu i chcieli się tego pozbyć to powinni dać coś w zamian. Niestety ja nie potrafię sobie wyobrazić w jako sposób trzymasz tego laptopa jedną ręką i
  • Odpowiedz
@ksiak: proszę, jest i zdjęcie :) Trzymam normalnie, na dłoni, palce trzymają matrycę od tyłu. Laptopem można operować w wielu kierunkach i trzeba się postarać, żeby spadł. Jest stabilny jak sytuacja we Francji. Z uwagi na to, że jest lekki to można tak pracować długo. Akurat MBP ma środek ciężkości w dolnej sekcji, matryca jest lekka - to na pewno wpływa na komfort takiego użytkowania.

Często z laptopem w takiej
dGustator - @ksiak: proszę, jest i zdjęcie :) Trzymam normalnie, na dłoni, palce trzy...

źródło: comment_NewTEHkkiis5ohkcSJsM3UiNQgYc0RjN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@dGustator: nie wiem jak to jest w MBP, posiadam innego laptopa który jest jednolity. A przynajmniej takie jest wrażenie. Jednak przy próbie chwycenia go w taki sposób o ile on sam nie ucieka to uchwyt jest bardzo niestabilny. MBP ma szczotkowane aluminium więc temat powinien podobnie wyglądać, czyli jak go przekrzywisz to zacznie uciekać z dłoni.
  • Odpowiedz
@ksiak: nie ucieka, trzyma się jak na gumowej rękawiczce. Ja trzymając go w takiej pozycji mogę na nim pracować i nie mam obaw, że spadnie. Naprawdę pewnie się trzyma, aż sam się dziwiłem. Wieczorem nagram film :)
  • Odpowiedz
@ksiak: a ja mówię, że laptop jak laptop i pewnie wiele się znajdzie wyważonych podobnie do MBP - bo akurat budowę ma standardową. Po prostu chcę zauważyć, że cienkie laptopy również można trzymać komfortowo w jednej dłoni
  • Odpowiedz
@dGustator: jak wcześniej wspomniałem, nie każdy może - ja jestem tego przykładem. Dodatkowo MBP nie każdemu pasuje czy to ze względu na system operacyjny czy też sam sprzęt.
  • Odpowiedz