Wpis z mikrobloga

Mirki, chcę się zacząć suplementować kreatyną (monohydrat) ale nie wiem jak bo w Internecie dużo sprzecznych informacji. Mój dzień wygląda przeważnie tak że z rana zaraz po przebudzeniu biorę jedną porcję białka, wieczorem idę poćwiczyć (przeważnie biegam do parku i tam robię różne corssify- czasem z obciążeniem a czasem bez) i po powrocie biorę kolejną porcję białka. Ważę 73kg przy 185cm wzrostu i myślałem żeby brać 5g kreatyny bezpośrednio przed i zaraz po treningu. Ma to sens?

#mirkokoksy
  • 10
@bzduran: Nic złego się nie stanie, ale przez nadmiar zawsze nereczki dostają troche po dupie(mówię tu o dawkach troche większych). Co nie zmienia faktu, że 10g to optymalna wartość dzienna(przynajmniej dla mnie, używam takiej zawsze)
@berti: Wydaje mi się że wiem (mniej więcej). W każdym razie niczego nowego o niej się nie dowiedziałem z tej stronki (bardzo fajna swoją drogą, dzięki). Wydawało mi się że dwie porcje białka dziennie po 23g każda to nie jest dużo (przy założeniu że celuję w 1,5g/kg). Oczywiście w idealnym świecie najlepiej by było gdybym dostarczył całe zapotrzebowanie na białko z posiłków ale niestety prowadzę taki tryb życia że jest to