Wpis z mikrobloga

Mirki z #krakow jest jakaś szansa, żeby dostać abonament za 10 zł miesięcznie na strefę mając służbowe auto i wynajmując mieszkanie? Nie jestem tu zameldowany i w biurze strefy płatnego parkowania powiedzieli, że muszę płacić 250 zł... ale ja im nie ufam bo patrząc na opinie w google.. #prawo #parkowanie
  • 5
  • Odpowiedz
Jeśli wynajmujesz w strefie to musisz się dogadać z właścicielem. Jak ja szukałem mieszkania na wynajem to w wielu ogłoszeniach w strefie wynajmujący oferował możliwość wykupienia karty mieszkańca za 10zł.
  • Odpowiedz
Jeśli wynajmujesz w strefie to musisz się dogadać z właścicielem.


@icek_: que? Wystarczy że na podstawie umowy zamelduje się tymczasowo.Tylko ciekawe, czy dalej wymagają notarialnej umowy użyczenia pojazdu.
  • Odpowiedz
@icek_: Z tego co ja pamiętam to jako wynajmujący musisz mieć 1) meldunek 2) auto którego jesteś właścicielem. Meldunek uzyskasz na podstawie umowy wynajmu, nie potrzebujesz niczyjej zgody, ale z autem służbowym może być gorzej

@nieeeeeeee: spróbuj w innym biurze, albo u innej osoby, ale ogólnie to oni Ci wyrabiają kartę więc wiesz... Może jest obejście jakimś papierem od pracodawcy, umową na użytkowanie tego auta jeśli coś takiego w ogóle
  • Odpowiedz
@rtone: Z autem służbowym wystarczy umowa cywilno-prawna użyczenia auta:

4. Używam samochodu firmowego lub innego pojazdu, który nie jest moją własnością, czy mogę wykupić abonament?

Tak, pod warunkiem, że mieszkaniec, osoba niepełnosprawna lub mikroprzedsiębiorca wnioskujący o abonament postojowy zawrze umowę cywilno-prawną na mocy, której będzie mógł korzystać z pojazdu, na który ma zostać wydany abonament oraz spełni wszystkie pozostałe warunki wymagane dla określonego rodzaju abonamentu.


źródło (pkt. b)
  • Odpowiedz
@katoda: @rtone: @goferek: @icek_: Dziękuję za pomoc. Tak myślałem, że te #!$%@? zza biurka od niechcenia mnie zmyją. Zadzwoniłem na inny numer i wygląda to tak (notatki na szybko z tego co mówila):

meldunek staly lub czasowy. Jeśli czasowy - umowa najmu - al. powstania warszawskiego 10. W dowodzie rejestrejacyjnym jest leasing? - przedstawic umowe leasingu (na jaki okres) i umowa uzyczenia pomiedzy spolka a mna. + dowod
  • Odpowiedz