Wpis z mikrobloga

Ale mnie denerwują tacy ludzie, proszą mnie o podwózkę, zgadzam się spoko wsiadajcie jedziemy.
Zapinam pasy i CZEKAM, nic...
Dialog:
ja - Musicie pasy zapiąć bo będzie pikać (nie chciało mi się kłócić z ludźmi)
pasażerowie - NOOO NIE ALE #!$%@? JAKTO PIKAĆ WYŁONCZ TO, Z TYŁU TEŻ TRZEBA PASY ZAPINAĆ? PRZECIE NIE TRZEBA A JAK NAWET TO MANDAT NA SIEBIE BIORĘ

No kuwa, mi nie chodzi o głupi mandat tylko zdrowie człowieka, to przyjdzie taka osóbka i będzie się jeszcze kłócić po co pasy zapinać, zero wyobraźni...

  • 54
@wycz: "Kara za niezapięte pasy bezpieczeństwa nie ominie także pasażerów auta. Każdy z nich, kto uchyli się od obowiązku ich używania może otrzymać mandat w wysokości 100 zł. Jeśli kierowca nakazał pasażerom zapięcie pasów, ale nie był świadomy, że ci nie posłuchali się jego polecenia to może uniknąć mandatu."
Niezapięty pasażer z tyłu podczas hamowania może zabić kierowcę.


@vytah: bez przesady, podczas hamowania nie zabije ;) Prędzej przy wypadku jakimś
Ja zawsze mówię, że w razie wypadku przetelepie delikwenta po całym aucie i w nosie mam jego zdrowie, ale ja i pozostali nie życzymy sobie skończyć na wózku, bo jaśnie pan pasów nie zapina. Presja jest tak ogromna, że zawsze taki gość coś tam pierdnie i grzecznie się zapnie.