Wpis z mikrobloga

@JohnMarkII: no wiem juz dawno powinni zamknac lodz albo zamienic ja za lwow nic sie nie stalo czlowiek nie wybiera mieksca urodzenia :). Lubiw swoje miasto jest najpieknjensze w Polsce i ma piekny klimat. Tylko najazd tych studentow wszysyko psuje ; (
frustracja bierze w codziennej walce z korkami i wtedy kultura idzie na bok; (


@swiwelec: przecież to tacy sami użytkownicy dróg jak ty, hejtować to można tych, którzy są odpowiedzialni za paraliż komunikacyjny miasta, a w dalszej kolejności tych, którzy wybrali takich decydentów - a tego już nie zrobili studenciaki... Pamiętaj, że studenciaki zostawiają tu trochę kasy, tylko gdzie ta kasa idzie?
@ajuto00: tak wez pod uwage rowniez ze jak jade do centrum to zeby robic cos produktywnego. Ja mialem na mysli w moim wpisie studentow, ktorzy studiuja byle co bo rodzice wyslalo dali kase a oni tylko chleja i udaka ze cos robia, powoduja sztuczny tlum chodzac na zajecia z ktorych nikt a zelaszcza oni nie ma pozytku
@ajuto00: czyzbus byl jednym z przyjezdnych studwntow :p? Nie popadajmy w skrajnosc :) wiekszosc tych studenciakow siedzi na stypendiach socjalnych i sie po prostu obija. Niech zostana dobzi sumieni stidenci a reszta obibokow niech jedzie do lodzi zwiekszac bezrobocie :*
ciekawe, jakby zabrać ten "sztuczny" tłum, jakby Wrocław upadł, te pieniądze, które zostawiają, nie biorą się z nieba, bo albo je zarabiają, albo transferują z innych rejonów Polski.


@ajuto00: ( )
Jakby zabrac ten sztuczny tlum, zmniejszamy tabor mpk bo nie potrzebne jest az tyle pojazdow, odzyskujemy wraze tereny w centrum ktore zajmuja teraz akademiki, ceny wynajmu spadaja dosc drastycznie i normalny pracujacy czlowiek nie musi
@PurpleHaze: a więc policzmy: upada gastronomia, puby, kina, teatry, uczelnie (pracownik naukowy bez studentów staje się szybko pracownikiem bez etatu w polskich realiach) - ciekawe ile oznacza to mniej miejsc pracy w sektorze usług? Boję się liczyć.

Nie no spoko, że chcesz robić z Wrocławia senne małe miasteczko, tylko po to, by móc rozkoszować się miastem bez korków i bez hałasów. Ale nie tylko bez korków, bo brak studentów, to także
czyzbus byl jednym z przyjezdnych studwntow :p? Nie popadajmy w skrajnosc :) wiekszosc tych studenciakow siedzi na stypendiach socjalnych i sie po prostu obija. Niech zostana dobzi sumieni stidenci a reszta obibokow niech jedzie do lodzi zwiekszac bezrobocie :*


@swiwelec: urodziłem się we Wrocławiu, mój ojciec zresztą też, po prostu nie lubię siania jakichś durnych plot w stylu Faktu nie popartych absolutnie żadnymi danymi, co jedynie cebulowymi stereotypami.

Konkrety, dane, analizy