Wpis z mikrobloga

Co powiedzieć dyspozytorce na pogotowiu żeby wysłała karetkę?
Tata stracił czucie w prawej ręce, dłoń ma zimną. Traci czucie w prawej nodze. Boli go podbrzusze, nie może się wyprostować. Nic nie je. Jest odwodniony. Nie potrafi w nocy zasnąć z powodu bólu prawej ręki i bólu podbrzusza. Mi to wyglada na mini udar.
Dyspozytorka powiedziała żeby iść do lekarza rodzinnego, ale tata nie chce. Nie jestem w stanie go zaprowadzić, a na wizytę domową się nie zgadzają, bo jest w stanie sam wstać do toalety.

#pogotowie #zdrowie #kiciochpyta
  • 19
@stawash: Ma też prawo nie zgodzić się na udzielenie pomicy medycznej jeśli nie jest ubezwłasnowolniony. Więc karetka może przyjechać i odjechać.
Lepiej niż do rodzinnego zgłosić się na SOR. To o czym piszesz może sie już pod to kwalifikowac (o ile ojciec się zgodzi).
Postaraj się jego przekonać, chyba że chce żeby do końca życia opiekowała się nim córka z podstawową higieną włącznie.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@stawash: "podejrzewam u taty udar, dzieje się t, to i to, "nagrywam rozmowę, jeśli tacie się coś stanie zgłoszę na policję za nieudzielenie pomocy i niedopilnowanie obowązków"

ta końcówka została mi zasgerowana przez kumpla z 112 oraz lekarza którego chciałam na wizytę domową wezwać, działa - sama mialam podobne obajwy, nie chcieli przyjechać, po drugim telefonie z formułką przyjechali, i mi pomogli.
@stawash: Jeśli jest na chodzie, sama jedziesz na SOR a nie plumkasz w klawisze na wykopie. Objawy są niepokojące, nie ma co z tym czekać, nikt was nie odeśle a jeśli już, to po zbadaniu i wykluczeniu konieczności wysłania na oddział - w co szczerze wątpię.
@stawash: a, to tracenie czucia opisz jako niedowład prawej połowy ciała obajwaiający się i tu co napisałaś. Resztę opisz po swojemu.

Niec tata probuje sie uśmiechnąć - jesli wyjdzie niesymetrycznie, inaczej niż zwykle też o tym powiedz. no i domagaj się żeby przyjecali, to może być bardzo poważne.
@stawash: Neurolog przyjmuje na sor w ramach dyzuru bez skierowania. To co opisujesz (jeśli opisujesz faktyczny stan), to sprawa pilna do kontroli.

@Juzbrig: NIGDY nie podaje się samodzielnie leków, bo nie jesteś w stanie ani sam zdiagnozować ani nie znasz aktualnych wytycznych. Nie wiesz czy nie będzie taka osoba operowana. Można bardziej zaszkodzić niż pomóc. A aspiryna to bardzo zły pomysł.
Leki zleca lekarz.

@Axoi pod 112 i 999 wszytskie