Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Powiedzcie mi dlaczego jestem taki słaby fizycznie? Jak zaczynałem przygodę na siłowni to w pierwszych dniach nie mogłem wycisnąć ciężaru samego gryfu. Teraz po 2 latach podnoszę 85kg na raz. Ale są to 2 lata ciężkiej pracy i diety dzień w dzień. Wiem, że to śmieszny wynik bo każdy kolega co spotykam, taki ciężar podnosił po miesiącu ćwiczeń na osiedlowej siłce. Jest to dla mnie bardzo demotywujące bo każdy co do mnie zagada od razu pyta "ile wyciskasz? Bo ja jak kiedyś miesiąc na siłkę chodziłem to 90kg poszło". Nie ma nic bardziej demotywującego. Skąd to się bierze, że jestem taki słaby? Genetyka czy fakt, że całe życie przed kompem? #mikrokoksy #silownia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 20
@AnonimoweMirkoWyznania: Predyspozycje, genetyka, punkt z jakiego zaczynasz, prawidłowa dieta i prawidłowo ukierunkowany trening. Poza tym nie oglądaj się na innych, skup się na sobie i dąż do tego by z każdym dniem być lepszą wersją siebie dnia wczorajszego. Chcesz skupić się na sile to spróbuj treningu typowego pod budowanie siły, jakieś 5-3-1, 5x5, Bill Starry, Starting Strength, Stronglifts, itd. itp. Odpowiednia periodyzacja treningowa z uwzględnieniem okresów z dużą/małą objętością, deloadów, itd.
@AnonimoweMirkoWyznania: ale po co się przejmujesz innymi? Rób swoje, trzymaj dietę, dokładaj powolutku ciężaru i tyle. Nie każdy ma siłę jak Pudzian, żeby brać na klatę 200kg. A z tym 90kg po miesiącu no powiem szczerze, że jeśli natural to szacun, bo ja w pierwszym miesiącu na klatę to 60kg dygałem z pełnymi gaciami. Przestań patrzeć na to, ile biorą inni, tylko skup się na sobie, dużo #!$%@? i ćwicz to
Wiem, że to śmieszny wynik bo każdy kolega co spotykam, taki ciężar podnosił po miesiącu ćwiczeń na osiedlowej siłce.


@AnonimoweMirkoWyznania: a każdy użytkownik wykopu zarabia 15k i ma dziewczynę 9/10 ( ͡º ͜ʖ͡º) Siłownia nauczyła mnie nie wierzyć nikomu w jego rzekome osiągi na słowo, bo jak już wymogę na takim delikwencie wspólne pójście na siłke, to nagle ma słabszy dzień i spadek formy.
Raz jeden
@AnonimoweMirkoWyznania: Mnie to śmieszą zawsze takie gadki, ile wyciskasz ziomuś ? Ile w bicu masz itp. Przyjdzie co do czego, zrobić jakiś przysiad pełny czy martwy to #!$%@? kaleki takie, że szkoda gadać, ale grunt, że w łapie 40 siedzi i machają na ławce bez techniki góra dół i pompa musi być to rośnie xD, wymuszone powtórzenia i inne gówna. Też mnie to wkurzało na początku jak po 30-40 podnosiłem a
@heheszkant: Tez tak kiedyś wyciskałem, bo człowiek nasłuchał się na jutube od "trenerów personalnych" :D. Dobrze, że odkryłem Krasnala, Barber Brothers, Kota i innych. Typ mi nawet ostatnio na siłce zwracał uwagę, "co ty ćwiczysz, klatkę czy triceps" ? Tłumaczysz gościowi, jak się wyciska to trzeba tak jak byś chciał sztangę złamać i trochę poniżej sutków jakoś na linie mostka. To mnie tylko wyśmiał, bo przecież on większy jest to musi
@kaktusx22: Zakładając, że koleś się jednak znał, to być może miałeś bardzo wąski chwyt. Jeśli chodzi o łamanie sztangi (wyginanie w odwrócone do góry nogami U z perspektywy wyciskającego) to jest to raczej wskazówka na usztywnienie ciała i stabilizację przy kontrolowanym opuszczaniu sztangi, nie trzeba się na tym skupiać przy wyciskaniu.

@riotwarrior: Gdy robisz 5x5 ze stałym ciężarem, to najtrudniejszy set, jaki wykonujesz, to 5 powtórzeń razy ciężar, więc to
@AnonimoweMirkoWyznania: płaska weszła u mnie jakieś 4 miesiące temu. Wcześniej robiłem hantle zwiększajac wartości aż doszedłem do maxa na silce 40kg. Potem zacząłem sztangę 10x4 aby sie przyzwyczaić, teraz 5x5. Ćwiczę prawie max 100kg 2x.