Wpis z mikrobloga

Internet i jego przyszłość

Pamiętam ten dzień. Był już późny wieczór, gdy matka zawołała mnie do drzwi. Ktoś przyszedł i miał mi coś do powiedzenia. Był to człowiek chodzący od mieszkania do mieszkania pytający: "Czy byliby Państwo zainteresowani stałym łączem internetowym"? Mało się nie zeszczałem w gacie. Do tej pory miałem modem. Stałe łącze było moim marzeniem. Siedzieć sobie godzinami na ircu, wysyłać maile, nie martwić się o rachunek. Tego właśnie chciałem. Kontaktu.

#filozofia #internet #odlaczeni #manifest #workinprogress #kultura #styl
  • 6
@pavulon78: Było zupełnie inaczej. Powiedziałem typowi że "TAK! JESTEŚMY ZAINTERESOWANI!" na co on zaproponował bym poszedł razem z nim namawiać sąsiadów. Poszedłem. Z moją pomocą załatwiono całemu osiedlu stałe łącze. 50 zł miesięcznie. Średnio raz na 2 tygodnie padało. Prędkość dobra, irc chodził ładnie.
@pavulon78: a wiesz czemu pamiętam, że to był 2001? Bo pamiętam jak byłem u typiary takiej na zajęciach indywidualnych z angielskiego (moi starzy mieli #!$%@? na punkcie uczenia mnie angielskiego) i gadałem z nią sobie po angielsku o zamach 11 września w Ameryce. Ale jaka to była dziewczyna stary. Normalnie totalnie byłem nią zajarany. Studentka jakaś. Bez kitu, pamiętam to do dziś.