Wpis z mikrobloga

#medycyna #pytanie
Przez ostatnie dni chorowałem (we wtorek już się dosyć źle czułem, w środę już leżałem w łóżku).
Od początku miałem ból gardła, może trochę flegmy podczas kaszlenia i ból głowy (nie jakiś mocny no ale czuć było) oraz lekki katar.
W środę wieczorem było najgorzej. Głowa bolała dosyć mocno, miałem gorączkę, kaszel, ból gardła, katar.
Od godziny 17 w środę wziąłem 3 saszetki choligripu (zaraz będę ładować czwartą), wyciąg z oregano (pierwszy raz na oczy widziałem takie coś), jakiś magnez i witamina C w tabletkach, 10 tabletek Groprinosinu
Efekt jest taki że głowa boli mniej, mam gorączkę koło 37.5-38 (na "oko", nie mam termometru), gardło boli dalej (tak samo jak od początku czyli jak cholera, przy przełykaniu, kaszleniu, dmuchaniu nosa), katar.


Jutro pojdę do apteki po więcej leków, podpowiedzielibyście co mi dolega?
Bardzo zależy mi żeby w poniedziałek być już na nogach, jest na to szansa?
  • 10
@Boratt: 10 tabletek groprinosinu? Jak to dawkujesz? Ile ważysz? Wydzielina z nosa zielona/przezroczysta? Sprawdź jak wyglada gardlo, jak bardzo czerwone lub widać owrzodzenia/ropę to do lekarza po antybiotyk plus narazie ratuj sie jakimiś tabletkami na ból gardła/plukaniem gardła woda z sola. Do tego przy bólach głowy/gorączce bierz sobie ibuprofen 200/400mg. Choligrip odstaw...
Odstaw choligrip i groprinosin. W ciągu dnia ibuprofen 400mg na wieczór aspirynę/polopirynę w ciepłej wodzie. Do tego trochę czosnku z miodem i mlekiem lub wodą (co kto lubi) rano i wieczorem. Ubieraj się ciepło. Jak kolega wyżej napisał zobacz jakie wydzieliny są czy zielone (brzydkie) czy przezroczyste. Jak brzydko to do lekarza. Na gardło coś przeciwzapalnego poproś w aptece :) powinno być ok!
@Scaryfog: 80kg, czytalem ulotke i policzylem sobie i wyszlo mi 8 tabletek na dobe (i tak tez przyjmowalem, ale mialem tylko jeden listek - 10 tabletek), wydzielina z nosa przezroczysta. Gardlo wczoraj sprawdzalem to mam mega podraznione, bede musial kupic cos do ssania i jakis aerozol. Antybiotyku wole nie brac
@Sirdis
No powiem wam ze dzisiaj to juz tylko to gardlo, glowa nie boli (albo tak delikatnie ze ledwo czuję), nie
@Boratt: to idzie w dobrym kierunku! Jak trzeba za dnia to ibuprofen, na wieczór weź jeszcze aspirynę ze dwa dni. Pamiętaj o domowych sposobach (miód, mleko, czosnek - fanatyk here!). W sprawie gardła zależy jak silny ból - z mocniejszych dostępnych to jakiś orofar max albo septolete ultra. Pamiętaj tylko, że mogą wysuszać śluzówkę gardła! Po ssaniu takich pastylek na ból gardła weź jakiegoś lizaka czy cukierka zwykłego, żeby trochę śliny