Wpis z mikrobloga

Mam zajebisty pomysl na gre, gorzej z wykonaniem. Ogolnie to chodzi o prawa autorskie - czy 4fun sie nie #!$%@?. O co chodzi?

4fun ma prawa do Bomby - probowali zrobic jakis odcinek pozegnalny czy cokolwiek by zakonczyc serie (bo bez Walaszka nie daliby rade kontynuowac tego). Ale ze sa tak tępi zeby nie probowac spieniezyc tego? Bomba w formie gry jako ostatni epizod? Forma 2d slasher z elementami gry rpg/planszowej. Mam juz pewne koncepty, na swoj brak poczucia humoru tez mam rozwiazanie - teksty i sytuacje sciagniete z kreskowki.

Co wy na to?
#gry #tworzeniegier #kapitanbomba
  • 11
  • Odpowiedz
  • 1
@pmache: Podejrzewam, że 4fun ma od dawna Bombę w dupie. ;v
Jeśli projekt byłby niekomercyjny, to raczej nikt by się nie przyczepił. Zresztą już powstało kilka fanowskich projektów na bazie serialu ;)
  • Odpowiedz
@pmache: napisz do nich, przedstaw się jako twórca gier i pogadaj czy się zgodza na udostępnienie praw autorskich do postaci i wszystkiego innego.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zeroskilla chodzi mi o to ze bomba to kreskowka, wiec format 2d moglby pasowac. Co do samej gry - akcja podobna do gry "Shank" mi sie widzi tyle ze tutaj bys #!$%@? - i z karabinu i z orzeła, czasem jakas wstawka typu postawienie pulapki czy wsadzenie granata w dupe. Nie wiem natomiast jak rozwiazac kwestie podrozy miedzyplanetarnej. Moze mapa misjii? Kazdy poziom jako osobna planeta w osobnych galaktykach? Wiem ze
  • Odpowiedz
W sumie... taki Shank to całkiem spoko opcja, oczami wyobraźni już widzę te finishery przeciwników ze wsadzeniem im granatu lub karabinka w dupę xD A jak format 2d Ci pasuje to może coś na kształt South Park: Kijek Prawdy? Wtedy byłoby większe pole do popisu żeby pokazać towarzyszy i jakąś intrygującą fabułę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Zeroskilla w sumie dobry pomysl. Tylko... Nigdy nie gralem w kijek prawdy. Myslalem jak polaczyc Shanka z tym ze mamy party (Tytusa Bombe, Janusza Srama i Sebastiana Bąka).

Jeszcze dodatkowo myslalem o multiplayerze: co-op, kto najwiecej zabije kosmitow i pvp ale to moze jak bede miec gotowa gre..
  • Odpowiedz
@pmache: Party mógłbyś wpleść tak jak np. w Trine że była dynamiczna zmiana postaci w trakcie rozgrywki, tam był wojownik, mag i łotrzyk a tutaj byłaby ekipa Orła 7. Plus dodałbyś jakieś specjalne umiejętności dla każdej postaci np. Seba wysyłałby siorkę żeby #!$%@?ła kiełbachy kosmitom a Janusz coś tam z wędkowaniem czy strzelaniem z moździerza. Jakbyś to sprytnie wymyślił to byłby hit. Wołaj jakby co xD
  • Odpowiedz