Wpis z mikrobloga

Czyżby w tym roku dwie nagrody Bryła i Makabryła trafią do Łodzi? :D Elewacja basenu olimpijskiego Politechniki Łódzkiej, co lepsze stojąca obok wydziału budownictwa. To jest ta wyeksponowana cześć budynku od strony trasy, jak coś całość będzie jeszcze pokryta taką firanką
https://c2.staticflickr.com/6/5660/31052110342_18815e7047_o.jpg
Tak wygląda wizualka
http://www.inzynierbudownictwa.pl/images/magda/magda_6/basen1.jpg
"trochę" zaoszczędzono na materiałach :D
#makabryla #bryla #architektura #lodz
Pobierz Radus - Czyżby w tym roku dwie nagrody Bryła i Makabryła trafią do Łodzi? :D Elewacja...
źródło: comment_nHqggjEGPYKx752xWGD9NkgudYKt2iSm.jpg
  • 25
@Radus: absolutna katastrofa. Widzę ten budynek codziennie. Takie coś nie powinno powstać w roku 2016, okropna, oczojebna farba, bezsensowna bryła budynku. Kompletna tragedia, oczywiście budynek buduje się o wiele dłużej niż powinien. Czy w Polsce brakuje sensownych wykonawców takich przedsięwzięć, że potem to wygląda tak #!$%@??
@S-Type: na poważnie, tylko pojawią się zgłoszenia sam pierwszy wysyłam maila na makabryłe. Jeszcze gdyby to schowali gdzieś u siebie na kampusie, a oni to postawili bezpośrednio przy ważnej trasie.
@S-Type: Mówisz o magazynach browaru? Tamten potwór chociaż ma jakiś ciemny kolor, a tu ten oczojebny tani pomarańczowy :/ Tym bardziej boli, że o ile tam jest po prostu brzydki magazyn to tu mamy budynek użytku publicznego który powinien coś reprezentować wyglądem.

Jak na zewnątrz tak przycieli po kosztach to ciekawe jak w środku.
@doloeop: mural byłby jak najbardziej na miejscu, jakiś sportowy, cokolwiek. Budynek wygląda tragicznie: prostopadłościenny monolit z paronastoma szybami umieszczonymi bez składu i ładu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłaby np biała farba i jakieś super murale, można byłoby naściągać artystów z całego świata do pracy przy tym budynku to nie, postawili pomarańczowego kloca. Idzie załamać ręce
@Radus: ja cały czas miałem nadzieję że to pomarańczowe to jakiś podkład pod kolejne warstwy izolacji/farby/tynku a oni chcą żeby taka była elewacja xD

Ta firanka nawet spoko, ale przez to pomarańczowe gówno to nic nie będzie wyglądać dobrze.
@doloeop: @Madotsuki: mural to będzie po prostu malowanie gówna :D zresztą klocek z wielkim malowidłem to może było spoko w latach 90tych, czy na jakiejś osiedlowej hali :P

@WhiteRaven12: to samo u mnie, długi czas myślałem, że ten pomarańczowy to jakiś podkład czy coś :D
Czy w Polsce brakuje sensownych wykonawców takich przedsięwzięć, że potem to wygląda tak #!$%@??


@Madotsuki: Nie, w Polsce takie inwestycje realizuje się jako zamówienia publiczne, w których wykonawca jest wybierany jedynie na podstawie kryterium cenowego (ostatnia nowelizacja ustawy pzp to bujda na resorach, bo kryterium cenowe 60% w zdecydowanej większości wypadków ma rzeczywistą wagę 100%). Potem musi gdzieś oszczędzić, żeby wyjść na swoje. A że zazwyczaj łapownictwo wychodzi taniej niż zabudowa