Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Od najmłodszych lat nosze w sobie dwie tajemnice, które z roku na rok zjadają mnie od środka. Jako mała dziewczynka byłam molestowana przez dziadka, ale nie zdawałam sobie z tego sprawy. Gdy byłam trochę większa, a mama wyjeżdżała do pracy za granicę to zostawałam z ojczymem, który przez kilka lat mnie wykorzystywał seksualnie. Nigdy nikomu o tym nie powiedziałam. Matka nigdy nie uwierzyłaby mi, nigdy nie powiedziała złego słowa na niego. Nie mogłabym jej zniszczyć szczęścia u boku tego człowieka. A dziadek był zawsze "złoty" w oczach obcych, taki dobry dla wnuków. Teraz mam 23 lvl i czuje, że mnie to nadal dusi, nadal mam z tym problemy. Nie potrafie ułożyć sobie normalnej relacji z mężczyną, a z otwartego dziecka stałam się zamkniętą w sobie dorosłą kobietą, która boi się odzywać i boi się nawiązywać jakiekolwiek znajomości. Nie wiem jak mam sobie z tym poradzić. Często też mam myśli samobójcze i wieczorami płacze, nie radze sobie z tym wszystkim. Czy da się z tym jakoś walczyć? Czy powinnam iść do psychiatry po jakieś prochy? Życie mnie dobija z dnia na dzień (,) #anonimowemirkowyznania #depresja #zalamalamsie #pomocy #przegryw

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Od najmłodszych lat nosze w sobie d...

źródło: comment_7lMHmttzBcmBnGc5DEDoMxWPjjnVjMLx.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szatniarz01: jeśli Mirabelka nie będzie chciała wnieść oskarżenia ani ujawnić danych sprawców to nie. Już jest pełnoletnia więc musi sama podjąć decyzję. Psycholog może jedynie "delikatnie sugerować", żeby sprawę podać dalej.
  • Odpowiedz
  • 0
psycholog jest zobowiazany do zachowania tajemnicy zawodowej jednak sa sytuacje kiedy jest z niej zwolniony oczywiscie nie mowie ze akurat w tym przypadku tak bedzie ale generalnie przestepstwa seksualne sa taka sytuacja ktora pozwala na odstepstwa od tajemnicy jednak psycholog musi o tym poinformowac i to najlepiej jak najszybciej a nie juz po tym jak uslyszy oczywiscie o calej sprawie
tyle teorii
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak pisano już wcześniej. Złe zostało wyrządzone. Dodam tylko, ze będziesz miała momenty gdy będziesz chciała wrócić do swojej "skorupy". Będziesz chciała jeszcze raz zapomnieć choć na krótką chwilę. Pamiętaj wtedy, że dokładnie z powodu wypierania masz takie a nie inne odczucia.

Jestem co prawda fałszywym różowym, ale jeżeli chcesz pogadać to pisz - nie jestem ani człowiekiem doskonałym ani specjalnie mądrym, ale wysłuchać mogę zawsze. No i gratuluję
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jedynym wyjściem, aby się z tym pogodzić i zamknąć temat, jest pójście z osobna do każdego z nich i powiedzenie o tym, wyrzucenie z siebie tego. Uświadomienie tych bydlaków, że Ty o tym wiesz, jesteś świadoma tego co Ci zrobili. Myślę, że możesz im oznajmić, że zastanawiasz się nad zgłoszeniem tego na policję. Najlepiej nagrywaj wszystko na telefonie, całą rozmowę. To samo zrobiła moja znajoma, jej pomogło.
  • Odpowiedz
OP: @MlodyDziadzioSpamer: Nie umiem utrzymać związku, gdyż mam problemy z zaufaniem do drugiej osoby. Nienawidze swojego ciała, nie moge patrzeć na siebie w lustrze, a czasami wyjście z domu jest dla mnie wielkim wyzwaniem.
@zle_sny_rabina, @Attacarte @Yo-ghurt : Nie wiem czy będe w stanie rozmawiać o tym z obcą osobą twarzą w twarz, nigdy nie powiedziałam o tym nikomu, chociaż jest mi z tym niesamowicie ciężko. Wiem, że nikt mi nie pomoże (,) Boje sie, że ktoś mnie wyśmieje, a ja pisząc to tu na mirko płacze i trzesę się cała, nie radze sobie z emocjami.
@wariacja nie wiem czy mam na tyle odwagi, żeby iść do specjalisty. Kiedyś miałam przyjaciółke, która wiedziała o moich problemach z depresją i oferowała swoje towarzystwo podczas zapisywania się na wizytę, ale niestety przyjaźń się złamała albo ja zniechęciłam ją swoim marnym towarzystwem (,)
@khejit nie jestem nieśmiała, byłam odważnym dzieckiem, a na przełomie tych nieszczęsnych lat zmieniłam się strasznie, straciłam przyjaciół, zostałam sama..
@TymRazemNieBedeBordo: Żademu chłopakowi nie mogłabym powiedzieć. Byłoby to upokarzające, a chłopak prędzej czy później wolałby uciec od osoby z tak ciężkim problemem..Moi poprzedni faceci zazdradzili mnie, a moje zaufanie zostało
  • Odpowiedz
RudyEsteta: Udaj się do psychoterapeuty, zrzuć to wszystko na niego. Można chyba przez NFZ jakoś takie coś ustalić. Pogoogluj również bo wydaje mi się, że ofiarom przestępstw seksualnych przysługują pewni specjaliści. Pamiętaj też, że przestępstwa seksualne nie ulegają przedawnieniu... może kiedyś będziesz na tyle silna, że skonfrontujesz się z demonami przyszłości. Życzę Ci powodzenia...

Zaakceptował: Zkropkao_Na
  • Odpowiedz
OP: @MlodyDziadzioSpamer: Jestem zamknięta w sobie, a moje ostatnie związki złamały moje zaufanie. Poprzedni partnerzy mnie zdradzili, a ja już nie mogłabym zaufać.
@zle_sny_rabina, @Attacarte, @Yo-ghurt @wariacja : Dziękuje Wam za odpowiedzi. Boje się otworzenia przed kimś tak twarzą w twarz, nie wiem czy będe w stanie wyjść z domu i móc usiąść i porozmawiać z obcą osobą o moich bolesnych doświadczeniach. Przez
  • Odpowiedz
Podobna: Hej, mam bardzo podobną historię do Twojej. Jest cieżko, ale walczę z tym. Jestem dwa lata starsza od Ciebie i po jednej terapii.
Sama byłam już w bardzo złym stanie kiedy postanowiłam to zmienić, czułam że albo komuś o tym powiem albo się zabiję. U mnie milczenie trwało 10 ciężkich lat.
Pomoc jest konieczna, przy depresji leki mogą pomoc sie podnieść, ale najważniejsza jest terapia i praca nad tym.
Jeśli
  • Odpowiedz
TerminowaMurzynka: miałem kumpla, który w wieku 12 lat był zgwałcony przez swojego starszego kolegę. Po powrocie do domu, ten zgwałcony kolega zrobił to samo swojemu znacznie młodszemu bratu. Podobno taki mechanizm występuje często przy różnego rodzaju traumach, nie wiem jednak z czego to wynika. Chłopakowi o------o na dobre, bardzo się pogrążył na długi czas. Z trudem ukończył gimnazjum, strasznie dużo chlał.

Przełom w jego życiu nastąpił w momencie, gdy zaczął po
  • Odpowiedz
SpoconyMarzyciel: Spróbuj z psychologiem z NFZ i nie bój się nie masz się czego wstydzić. Nie odkładaj tego na później. A jak nie chcesz na NFZ i studiujesz to spróbuj dowiedzieć się czy może uczelnia nie ma swojego psychologa.

Zaakceptował: Asterling
  • Odpowiedz
SpienionaDziewczyna: A pomyśleć, że wczoraj pisałem tu z jakimś g---o problemem, a tu ktoś naprawdę cierpi. Nie chcę ci współczuć, bo to bardziej dołuje ludzi. Leć do specjalisty i trzymam kciuki aby się udało i się uda. Wierzę, bo wiara czyni cuda. A partnera znajdziesz o to się nie martw. I zapewniam Cię że będzie on lepszy od większości Sebiksów, Matich i innych chłopów z tego wspaniałego kraju. Tylko nie myśl
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Psychiatra (wystawi skierowanie do psychologa/grupy terapeutycznej) -> terapia indywidualna lub grupowa.

Mogę Ci powiedzieć, że znam osoby z podobnymi przejściami co Ty. Dzięki terapii dają radę w miarę to wszystko poskładać i żyć normalne, ale nie jest to oczywiście proste.
  • Odpowiedz