Wpis z mikrobloga

@Bajo121: Nie interesuje mnie akurat historia rolnictwa.( ͡° ͜ʖ ͡°) Z racji spekulacji giełdowych jestem zainteresowany tylko ścisłymi danymi, tylko teraźniejszymi, oraz prognozami. Padło zdanie o pszenicy w Rosji, więc do tego się jedynie odniosłem, stwierdzając że fakty przeczą dowcipom. Rosja jest jednym z głównych światowych eksporterów produktów rolnych i żywności, a zwłaszcza zbóż(ogółem)...2 miejsce po USA, w pszenicy od dwóch lat ma 1 miejsce, przed
  • Odpowiedz
@zenon-gorecki-9: chyba nie rozumiesz tego watku, co z tego ze ze produkuja duzo skoro wszystko sprzedaja a brakuje pszenicy dla rosjan. Myslisz ze z tego eksportu rosjanin zobaczy chociaz rubla, to nitka polityczna a nie ekonomiczna.
  • Odpowiedz
@Bajo121: Nienawiść to też choroba...bardzo poważna. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak, słabszy rubel przyczynił się do rozwoju rynku wewnętrznego i wzrostu zapotrzebowania na rosyjskie towary. Plus oczywisty protekcjonizm gospodarczy...ukryty tylko pod PRETEKSTEM tzw kontrsankcji...gdy w rzeczywistości chodziło o bilans handlowy, a przede wszystkim o promowanie własnych producentów. Eksporterzy robią kokosy, zdobywają nowe światowe rynki...wzrost produkcji=wzrost zatrudnienia, zarobków...coś więc każdemu Rosjaninowi jednak z tego skapnie.
  • Odpowiedz