Wpis z mikrobloga

@danielosw: Motywację musi mieć sama, nikt jej tego nie podaruje. Jeśli sama nie będzie chciała, to nici z diety i odchudzania. Gdybym ja chciał w tym momencie się odchudzać, to zrobiłbym tak:

- odstawienie cukru lub jego drastyczne ograniczenie, absolutnie wyeliminowanie słodyczy, cukierków, batonów etc.. jeśli już coś posłodzić, to jakiś dobry słodzik.

- piłbym zieloną herbatę + może jakieś zioła wspomagające trawienie i to co tam w żołądku

- wyliczył
wiecej sie ruszac. 1h spaceru dziennie na poczatek


@Kamerdyner2: to akurat jedno z wiekszych klamstw (po czesci oczywiscie). Przelicz sobie ile kalorii spalisz po godzinie spaceru/biegu/jazdy na rowerze i porownaj to ze swoim standardowym posilkiem. Cwiczenia wielostawowe na silce lepiej, ale i tak wciaz malo efektywne. Przy chudnieciu dieta to 99% sukcesu (tak trzeba ustawic, aby chudnac max 1kg/tydzien). Sport to dodatek dla zdrowia
@danielosw: Ja mam pewne doswiadczenie z takimi kobietami.. Nie wiem ile jest do zgubienia, ale latwo nie bedzie. Na poczatek badania, na pewno tarczyca i DHEA, plus poziom progesteronu. Progesteron jest antagonista estrogenu u kobiet, a wiec blokuje min zatrzymywanie wody i odkladanie tluszczu. W tym wieku na pewno bedzie potrzebny enzogenny. Jak DHEA niskie to suplementacja pregnenolonem. Przydal by sie HGH jako anty agging (1-1.5 iu dziennie, jak zacznie brac
@su1ik: ja jestem innego zdania. Po swoich obserwacjach widze iz sama dieta to za malo, Sam probowalem schudnac z 83 do 75. W tej chwili jestem na etapie 78. Aby chudnach trzeba rozkrecic metabolizm organizmu ktory z wiekiem spada jezeli masz biurowy tryb zycia. Oczywiscie kazdy robi po swojemu..
@Kamerdyner2: pokaz mi badania, ze osoby z otyloscia maja wolny metabolizm (o ile to otylosc idiopatyczna, a nie np w wyniku niedoczynnosci tarczycy). To kolejny mit. Radze sie wyzbyc myslenia w kategoriach kazdy robi po swojemu, a podejsc do sprawy bardziej analitycznie. Przy tym korzystac z publikacji pochadzacych ze sprawdzonych zrodel np pubmed.
Coraz trudniej o wygospodarowanie chwili dla siebie. Regularne ćwiczenia i dobre nawyki żywieniowe to gwarancja zdrowia i dobrego samopoczucia. Dbanie o kondycję jest wyjątkowo ważne. Powinniśmy zacząć od maksymalnego wykorzystania tkwiącego w organizmie potencjału, ograniczając równocześnie wpływ negatywnych czynników na zdrowie i kondycję. Wiedza na temat genetycznych predyspozycji w zakresie elementów ważnych dla zachowania dobrej formy pozwoli Ci dostosować dietę i plan treningowy tak, aby osiągnąć pełnię swoich możliwości. Informacje zapisane w