Wpis z mikrobloga

To już piąta część mojego poradnika o fotografii krajobrazowej :) Korekcja kolorystyczna jest szalenie ważna, jeśli nawet nie najważniejsza w całym procesie post produkcji. Dowiedz się jakich narzędzi używać by dopieścić swoje zdjęcia.

#05 Jak zrobić dobre zdjęcie krajobrazowe - Korekcja kolorystyczna

Zachęcam do obserwowania tagu #focustoinfinity gdzie będą się pojawiać nowe zdjęcia, kolejne tutoriale, porady oraz wszystko co związane z fotografią, szczególnie krajobrazową.

#fotografia #poradnik #photoshop
Focustoinfinity.pl | FB | YT
Pobierz Focustoinfinity - To już piąta część mojego poradnika o fotografii krajobrazowej :) K...
źródło: comment_vFafwwxpNMPaWr5hewn6usWNQB12me3C.jpg
  • 7
@xandra: Postanowiłem sprawdzić to co mówisz gdyż być może popełniłem błąd zdając się na swój instynkt. Do badań zaprzęgłem nieomylną matematykę.
Dlatego stworzyłem gradient losowego zakresu szarości, następnie jego górną połowę potraktowałem warstwą dopasowania "ekspozycja" gdzie skorygowałem gammę do poziomu 0,56 co dało następujące rezultaty.
Pas u dołu ekranu jest pasem bez korekcji i różnica tonalna pomiędzy skrajnymi szarościami wynosi 143 odcienie. Potraktowanie górnego pasa gammą spowodowało wzrost różnicy tonalnej do
Pobierz Focustoinfinity - @xandra: Postanowiłem sprawdzić to co mówisz gdyż być może popełnił...
źródło: comment_4h9mJqSaAmi6pZvaNPsJXy91J75ZHTkl.jpg