Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Moja mama wygrała w lotto pokaźną sumę (ponad milion złotych, ale ile dokładnie to nie chcę pisać) i ona chce wydać wszystko na prezenty dla najbliższej rodziny, nowy samochód dla taty, remont domu, jakieś wycieczki po Polsce, a ja uważam że te pieniądze powinniśmy jakoś mądrzej zagospodarować albo jakoś zainwestować, bo wychodzę z założenia, że co łatwo przyszło, łatwo pójdzie i po tych pieniądzach za dwa lata nie będzie śladu. Mirki jak z nią rozmawiać i jak jej przemówić do rozsądku? Ja rozumiem, że to są ludzie którzy ciężko przez całe życie pracowali, że żeby coś sobie kupić musieli długo odkładać pieniądze, oszczędzać, że już są starsi i też coś im się należy od życia, ale cały czas uważam że taka kwota pieniędzy dobrze zainwestowana (chociażby najzwyklejsza, głupia lokata w banku) to już jakieś rozwiązanie. Osobiście uważam się za osobę oszczędną i przedsiębiorczą, mającą głowę na karku, dlatego też uważam że najlepiej będzie jak ja zajmę się tymi pieniędzmi. Jak ją do tego przekonać?
i nie. Nie mam bólu dupska o to, że to ona wygrała te pieniądze.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tylko jakie to będą odsetki? Większość wysoko oprocentowanych lokat, ma śmiesznie małe limity gotówki które możesz zainwestować.


@MrocznyBrokul: Idea Bank zwykle daje lokaty do 1mln PLN, obecnie w granicach 3% na 2-3 miesiące więc już można fajną kaskę wyrwać.
  • Odpowiedz
Z polisolokatami nie ma żartów i w sumie, to ciężko jest sie z nich wycofać. Mi bardzo pomogła Kancelaria Invictus, która znajduje się w Wrocławiu: 733 171 161 kontakt@kancelariainvictus.pl - duża wiedza w zakresie polisolokat oraz doświadczenie.
  • Odpowiedz
@Krupier: 3% w skali roku, a nie 3% na 2-3 miesiące. Jeśli zakładasz lokatę 3% na 2 miesiące to masz 2/12*3% = 0,5% odjąc podatek i masz około 2000 na miesiąc z bańki.
  • Odpowiedz
Ja z kolei mogę polecić Kancelarię Lex, która mieści się w Wrocławiu. Posiadają doświadczenie oraz angażują się w każdą sprawę. Jestem pewna, że jeszcze komuś pomogą, dlatego podaję do nich namiary: (71) 30 777 30 prawo@kancelaria-lex.org. Polecam!
  • Odpowiedz