Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Moja mama wygrała w lotto pokaźną sumę (ponad milion złotych, ale ile dokładnie to nie chcę pisać) i ona chce wydać wszystko na prezenty dla najbliższej rodziny, nowy samochód dla taty, remont domu, jakieś wycieczki po Polsce, a ja uważam że te pieniądze powinniśmy jakoś mądrzej zagospodarować albo jakoś zainwestować, bo wychodzę z założenia, że co łatwo przyszło, łatwo pójdzie i po tych pieniądzach za dwa lata nie będzie śladu. Mirki jak z nią rozmawiać i jak jej przemówić do rozsądku? Ja rozumiem, że to są ludzie którzy ciężko przez całe życie pracowali, że żeby coś sobie kupić musieli długo odkładać pieniądze, oszczędzać, że już są starsi i też coś im się należy od życia, ale cały czas uważam że taka kwota pieniędzy dobrze zainwestowana (chociażby najzwyklejsza, głupia lokata w banku) to już jakieś rozwiązanie. Osobiście uważam się za osobę oszczędną i przedsiębiorczą, mającą głowę na karku, dlatego też uważam że najlepiej będzie jak ja zajmę się tymi pieniędzmi. Jak ją do tego przekonać?
i nie. Nie mam bólu dupska o to, że to ona wygrała te pieniądze.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
  • 25
Jeśli ktoś ma mentalność biedaka jak twoja mama to nic nie zrobisz. Człowiek bogaty mentalnie zainwestował by to. Słowo klucz- lokata rentierska, dajesz na konto milion albo dwa i żyjesz z odsetek


@AnonimoweMirkoWyznania: Tylko jakie to będą odsetki? Większość wysoko oprocentowanych lokat, ma śmiesznie małe limity gotówki które możesz zainwestować.
WybuchowaTowarzyszka: MrocznyBrokul

lokata rentierska to coś innego niż zwykła lokata. Bez wolnych 100tyś nie podchodź. Dasz powiedzmy ten milion to masz okokoł 6000-8000 tysięcy miesięcznie w zależności od oprocentowania. A to jest spoko kasa do życia

Zaakceptował: xadereq
uważam że te pieniądze powinniśmy jakoś mądrzej zagospodarować albo jakoś zainwestować


@AnonimoweMirkoWyznania: jak ni Ty, ani ona nie macie pojecia o inwestowaniu to najprawdopodobniej stracicie te pieniadze i nie zobaczycie ani wyremontowanego domu, ani samochodu, ani nawet wycieczki po Polsce ;)

Jest takie powiedzenie:

When a man with money meets a man with experience, the man with experience leaves with money and the man with money leaves with experience.”


Kiedy czlowiek