Wpis z mikrobloga

@Vorland: Zaczerpnięta rodem z Kambodży. Tramwaje w korkach, blokada ruchu. Dla mnie to duży wstyd, że w Warszawie są tramwaje.
A najbardziej mnie oburza, że zamiast wykopać je pod ziemią to puszczają cały czas na powierzchni nowe trasy. III świat
  • Odpowiedz
W Karlsruhe budują metro bedzie dopiero około 2020 narazie nie ma nic pod ziemią. Lipsk za to ma linie podziemna ale go tu brakuje.
  • Odpowiedz
@tomash-pl: @Jacolnik: @MarianoaItaliano: @piotr-maszkar: @peszmerd: Łódź w zasadzie będzie pierwsza w Polsce. Kraków metro planuje, ma tunel tramwajowy, ale w 2021 chcą już w Łodzi otworzyć tunel średnicowy (z trzema podziemnymi stacjami + istniejące i nowe naziemne) dla kolei aglomeracyjnej z taktem kilku-kilkunastominutowym (+ pociągi dalekobieżne), więc w zasadzie patrząc na inne schematy, to Łódź na razie będzie można dopisać do tej
p.....9 - @tomash-pl: @Jacolnik: @MarianoaItaliano: @piotr-maszkar: @peszmerd: Łódź w...

źródło: comment_7jMITKEgLDxgZoq75XrkgD1UZJIQSbZH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@piksel169: Ujmę to tak - linia kolejowa, nawet podziemna, nijak się ma do metra, które jest dedykowane transportowi miejskiemu.

Ale porównując do innych miast z infografiki - to można by i zaliczyć i w sumie to jeszcze linię średnicową w Warszawie powinni zaznaczyć. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@damiinho: Ciekawe według czego to jest posortowane...
A tak przy okazji w związku z tym że tam mieszkam, w Birmingham w Anglii, to nie jest żadne metro tylko zwykła kolejka z centrum Birmingham do Wolverhampton, przez całą trasę nigdy nie biegnie pod ziemią, nie wiem jakie są kryteria nazywania linii 'metrem', dla mnie to wygląda jak #!$%@? tramwaj
  • Odpowiedz