Wpis z mikrobloga

@Tical25 Przecież ten tekst jest śmieszny, składa się głównie z kłamstw. Na samym początku podaje długość pobierania świadczeń emerytalnych, jakby to systemu prawnego była wina, że średnia długość życia mężczyzn jest niższa niż kobiet.
Właściwie to tekst jest doskonałym filtrem, który pozwala odsiać matołków, gdyby nie fakt, że czarna lista jest ograniczona, wrzuciłbym na nią wszystkich plusujących.
@ediz4

opinia nie wyklucza postawy...

koleś wydał opinie a Ty mu przypisujesz postawę mizoginistyczną.


Gdzie widzisz sprzeczność?

Jeśli opinia nie wyklucza postawy więc jej nie udowadnia.


Błąd logiczny.

Nie jesteś więc na podstawie opinii powiedzieć że ktoś ma postawę mizoginistyczną.


Jestem w stanie wiele powiedzieć o postawie na temat opinii danego człowieka. Przykładowo opinia: "uważam, że Żydzi to naród chciwych łajdaków" mówi mi wprost, że ta osoba jest antysemitą.

Niestety brak na
@Slonx:

Gdzie widzisz sprzeczność?...

Na podstawie opinii nie da się ze 100 % pewnością określić czy ktoś posiada określoną postawę. Już pisałem to wyżej.

Błąd logiczny...

niby w jaki sposób? Stwierdzenie że Cyganie to złodzieje nie oznacza automatycznego wyrzucania wszystkich Cyganów ze sklepu.

Jestem w stanie wiele powiedzieć o postawie na temat opinii danego człowieka. Przykładowo opinia: "uważam, że Żydzi to naród chciwych łajdaków" mówi mi wprost, że ta osoba jest
@Tical25

No to wprowadźmy prawo mówiące, że stanowiska kierownicze mogą zajmować tylko posiadacze penisów. To też nie będzie wina systemu, tylko biologii i tego że statystycznie to mężczyźni są częściej posiadaczami penisów. Posługujesz się dokładnie tą samą logiką.


Mam alergię na ludzi bredzących o logice, nie mających pojęcia o jej podstawach.
Problemem w przytoczonym przeze mnie argumencie, który niedbale odparłem jest to, że autor ma ból dupy o średnią długość życia i
@ediz4

Na podstawie opinii nie da się ze 100 % pewnością określić czy ktoś posiada określoną postawę. Już pisałem to wyżej.


Da się, jeśli spełnia przesłanki.

Stwierdzenie że Cyganie to złodzieje nie oznacza automatycznego wyrzucania wszystkich Cyganów ze sklepu.


Z czym ty mi tu wyskakujesz? Ja o błędzie logicznym pisałem w odniesieniu do tego:

Jeśli opinia nie wyklucza postawy więc jej nie udowadnia.


____

Zależy na czym jest oparta. Jeśli został faktycznie
Da się, jeśli spełnia przesłanki.


@Slonx: jakie przesłanki?

Z czym ty mi tu wyskakujesz? Ja o błędzie logicznym pisałem w odniesieniu do tego...


No i napisałem Ci to inaczej.

Ma. Znów wracamy do Twych problemów z definiowaniem...

Których do tej pory nie wyjaśniłeś. Pisałem wyżej i cytowałem że uprzedzenie to

uprzedzenie - rodzaj postawy polegającej na odrzucaniu czegoś lub kogoś bez racjonalnych przesłanek...

Jeśli oszuka mnie 2 żydów to racjonalne
@ediz4:

jakie przesłanki?


Np. uprzedzenia.

No i napisałem Ci to inaczej.


Wyszło ci zupełnie co innego.

Jeśli oszuka mnie 2 żydów to racjonalne jest zwiększenie czujności przy trzeciej transakcji. Zapytany co sądzi o Żydach napisze że uważa ich za oszustów.


Jeżeli po zapaleniu dwóch papierosów w życiu nie zachoruję na raka płuc, zapytany co sądzę o paleniu, odpowiem, że nie jest szkodliwe.

Racjonalne jak cholera.

Cały czas nie rozumiesz. Jak kogoś