Wpis z mikrobloga

@ediz4

Na podstawie opinii nie da się ze 100 % pewnością określić czy ktoś posiada określoną postawę. Już pisałem to wyżej.


Da się, jeśli spełnia przesłanki.

Stwierdzenie że Cyganie to złodzieje nie oznacza automatycznego wyrzucania wszystkich Cyganów ze sklepu.


Z czym ty mi tu wyskakujesz? Ja o błędzie logicznym pisałem w odniesieniu do tego:

Jeśli opinia nie wyklucza postawy więc jej nie udowadnia.


____

Zależy na czym jest oparta. Jeśli został faktycznie
Da się, jeśli spełnia przesłanki.


@Slonx: jakie przesłanki?

Z czym ty mi tu wyskakujesz? Ja o błędzie logicznym pisałem w odniesieniu do tego...


No i napisałem Ci to inaczej.

Ma. Znów wracamy do Twych problemów z definiowaniem...

Których do tej pory nie wyjaśniłeś. Pisałem wyżej i cytowałem że uprzedzenie to

uprzedzenie - rodzaj postawy polegającej na odrzucaniu czegoś lub kogoś bez racjonalnych przesłanek...

Jeśli oszuka mnie 2 żydów to racjonalne
@ediz4:

jakie przesłanki?


Np. uprzedzenia.

No i napisałem Ci to inaczej.


Wyszło ci zupełnie co innego.

Jeśli oszuka mnie 2 żydów to racjonalne jest zwiększenie czujności przy trzeciej transakcji. Zapytany co sądzi o Żydach napisze że uważa ich za oszustów.


Jeżeli po zapaleniu dwóch papierosów w życiu nie zachoruję na raka płuc, zapytany co sądzę o paleniu, odpowiem, że nie jest szkodliwe.

Racjonalne jak cholera.

Cały czas nie rozumiesz. Jak kogoś
@Slonx: Wciąż pamiętam żenujący komentarz, w którym użytkownik @enemydown twierdził że wszystkie baby są zbyt głupie, by zrozumieć film Incepcja. To stwierdzenie poparł tym, że dwie baby z którymi to oglądał filmu nie zrozumiały. No nie jego wina, że utrzymuje znajomość z takimi osobami i sam jest trochę ekhm... skoro aż tak generalizuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ta mizoginia na wykopie jest serio żałosna, bo zwykle opiera
@Slonx: smutne i nudne życie muszą mieć ludzie, którzy rozpętują gównoburzę na portalu ze śmiesznymi obrazkami, dorabiając do tego teorię o uprzedzeniach, dyskryminowaniu i nienawiści wobec kobiet tylko dlatego, że ktoś wyraził swoją opinię, która w żaden sposób nikomu nie zaszkodziła ani nie uraziła, która normalnie utonęłaby w morzu innych wpisów... klasyczny SJW.
@Slonx: Ogólnie to na wykopie siedzi tylu różnych ludzi, że jak się naprawdę chce i czuje taka potrzebę, to można udowodnić, że "istnieje" każda ideologia/doktryna/pogląd, od komunizmu, faszyzmu, mizoginizmu, mizoandryzmu, homofobii, polonofobii itp itd. Tylko, że jaki w tym jest sens? Trzeba mieć dość smutne życie, żeby szukać na wykopie wstrętnych -fobii, -izmu, -ndii itepe
@Slonx:

Np. uprzedzenia...

I dalej się kręcimy w kółko.

Jeżeli po zapaleniu dwóch papierosów w życiu nie zachoruję na raka płuc, zapytany co sądzę o paleniu, odpowiem, że nie jest szkodliwe. Racjonalne jak cholera...

Racjonalne nie oznacza że prawdziwe. Jeśli dwóch drabów będzie mnie chciało pobić jak będę spacerował z dzieckiem to racjonalnie powinienem uciekać. Nie oznacza że to prawidłowa postawa bo dziecko nie biega tak szybko jak ja i mogą
@Dramir: jeśli na kogoś w znaczący sposób wpłynąłby wpis jakiegoś anonima w internecie to na poważnie powinien zastanowić się, czy internet, a zwłaszcza taka strona jak wykop, jest dla niego odpowiednim miejscem. Czasami trzeba z przymrużeniem oka podchodzić do niektórych wpisów, a nie z miejsca traktować ich w kategoriach seksizmu, mizoginii, kobietofobii, walki o prawa kobiet itp. Gość wyraził po prostu swoją opinię o odmienności zainteresowań kobiet i mężczyzn, może trochę
ogólnie można jebnąć sobie mentalnie "moim zdaniem" przed wszystkimi tutejszymi wpisami i oszczędzić czas na pisanie tyrad o cierpieniach uczciwych cyganów, bo ktoś powiedział że każdy cygan to złodziej, albo że nasi krajanie kradną samochody w Niemczech, polecam ten stan
@Slonx: nie chce mi się czytać. myślałem, że będzie normalny wątek, ale ludzie naprawdę bronią tej #!$%@? mizoginii. Trzeba być zwierzęciem bez jakiejkolwiek myśli w głowie, żeby przyjaźń rozpatrywać w kontekście noszenia kanapy albo chlania. To jest dosłownie podludzkie. Dla mnie przyjaźń to kontakt emocjonalny, dobre rady, dyskusje o świecie, wspólne spędzanie czasu na różne sposoby, nawet leżąc obok siebie i nic nie robiąc.

Jeśli dla kogoś przyjaźń to picie i
@przedostatnisamuraj: Wszystko jest opinią. Rasizmu też nie powinniśmy piętnować, bo jak ktoś powie, że czarni albo słowianie to podludzie, czy wręcz zwierzęta, to tylko jego opinia? Nie zamierzam nikogo krzyżować, wiem że to tylko średnio zabawny wpis na portalu ze śmiesznymi obrazkami, ale nie kupuję tego wytłumaczenia, że nic się nie stało, bo to jedynie opinia. Przecież koleś przedstawia w nim kobiety jako - co tu dużo mówić - kompletne idiotki,
@Dramir:

Rasizmu też nie powinniśmy piętnować, bo jak ktoś powie, że czarni albo słowianie to podludzie, czy wręcz zwierzęta, to tylko jego opinia?


nie widzisz różnicy pomiędzy tym co napisał @einz, a Twoim przykładem? Przecież nigdzie nie napisał nic wprost obraźliwego w stosunku do kobiet, natomiast gdyby nazwał je podludźmi czy zwierzętami to już trochę inny kaliber, nie?

Na prawdę nie chcę przytaczać wojny pomiędzy lewakami i prawakami na wykopie,
@przedostatnisamuraj

smutne i nudne życie muszą mieć ludzie, którzy rozpętują gównoburzę na portalu ze śmiesznymi obrazkami


Argument o smutnym życiu dopiero teraz? Wykop coś nie jest w formie.

dorabiając do tego teorię o uprzedzeniach, dyskryminowaniu i nienawiści wobec kobiet tylko dlatego, że ktoś wyraził swoją opinię


Popularną jak widać opinię, w której zawarte są uprzedzenia.

która w żaden sposób nikomu nie zaszkodziła ani nie uraziła, która normalnie utonęłaby w morzu innych wpisów...
@Slonx: Mylisz pojęcia, mylisz pojęcia , mylisz pojęcia, źle definiujesz. Cóż za merytoryka

Co za bzdura, ucieczka to jest zachowanie pod wpływem strachu, emocji. Z racjonalnym podejściem nie ma nic wspólnego, bo jak piszesz...

Skąd wiesz że się boje i ponoszą mnie emocje. Kolejna nadinterpretacja. To jest racjonalna ocena sytuacji. Nie masz szans z nimi a musisz ochronić dziecko to uciekasz. Dla mnie to koniec dyskusji. Nie kręci mnie kręcenie się
@ediz4:

to nie jest skrót myślowy


Masz.

uproszczenie wypowiedzi poprzez przedstawienie jej w postaci niekompletnej lub zastąpienie jej innym, krótszym określeniem, czasem prowadzące do nieporozumień
@ediz4: Przepraszam ale ja #!$%@?ę...

Wyjaśniam zatem.

Coś co muszę powiedzieć na początku. Nie da się absolutnie niczym nie interesować! Nie da się! Każdy albo coś czyta, albo coś ogląda, albo coś konstruuje, albo gra na czymś. Nie da się po prostu wpatrywać w ścianę i nic nie robić. To niemożliwe! Każda aktywność niepodyktowana przymusem a wykonywana przez osobę świadczy o jej zainteresowaniu w tym kierunku.

Więc tak, istotnie ais express
@NormanCroucher: Fajnie że się rozpisałeś ale należało jedynie poczytać jakiś przykład poprawnego skrótu myślowego. Jeśli go stosuje to nie zmienia on odbioru danej wypowiedzi. Twój niby skrót myślowy całkowicie ją zmienił. Pozdrawiam.
p.s
Poprawnie użyty skrót myślowy w tej wypowiedzi
Praktycznie każda kobieta którą spotkałem miała miałkie zainteresowania = kobiety mają miałkie zainteresowania.
@Slonx: a mi się wydaje, że tu bardziej chodzi o to, że przeciętny facet nie ma powodu, aby stawiać przyjaźń z kobietą wyżej czy też na równi z przyjaźnią z innym facetem. Kobiety owszem mogą być dobrymi przyjaciółmi, ale facet skupiając się na aspektach typowo przyjacielskich w głównej mierze woli mieć za przyjaciela innego faceta, niż kobietę. Prawda jest taka, że jednak lepiej facet zrozumie innego faceta, niż jakakolwiek kobieta faceta