Wpis z mikrobloga

#porada #prawo
Siema Mirki. Chce kupić z dziewczyną mieszkanie. Chcemy wziąć kredyt hipoteczny jednak tylko jedna osoba może być właścicielem nieruchomości, natomiast obydwoje będą kredyrobiorcami.
Jak zabezpieczyć interes osoby, która jest wspolkredytobiorca, ale nie jest współwłaścicielem nieruchomości?
Tak Aby jedno drugiego nie wydymalo...
  • 38
  • Odpowiedz
@buras_89: To może warto pomyśleć właśnie nad małżeństwem? Pomijając oczywiste, z punktu prawnego to wiele ułatwia.

Chociaż i tak jestem zdania, że nic nie zastąpi dwóch rzeczy. Zaufania i intercyzy... Sam napisałeś, że w życiu bywa różnie - może jakiś interes nie wypali, może przez inne problemy wpadniecie w długi... Gdy widmo komornika coraz większe, nieruchomość można przepisać na współmałżonka i uchronić ją dzięki temu przed egzekucją
  • Odpowiedz
@buras_89: pytanie - dlaczego druga osoba nie moze byc wspolwlascicielem skoro solidarnie odpowiada za kredyt? Jaki jest konretny powod?

A generalnie musisz zasiwgnac profesjonalnej porady prawnej, poniewaz glownym graczwm jest tu bank i umowy pomiedzy waszm dwojgiem, ktore naruszalyby interes banku moglyby stanowic problem.
  • Odpowiedz
@buras_89: ok. To sensowne.
Ktos wspomnial o wekslu - to ma sens, bo umowa nie dotyczy samego mieszkania.
Ale slub jest prostszy :)

Ale najlepiej udac sie do jakiegos prawnika co podpowie.
  • Odpowiedz
@buras_89: ale mowie, ze mdm nie ma juz kasy. Chyba, ze od stycznia będziecie próbować. Komornik tylko przepisanie przed zaciągnięciem zobowiązania, bo pozniej wchodzi w gre skarga pauliańska za przepisanie.
  • Odpowiedz
@buras_89: Hej OPie ! U mnie była ta sama sytuacja ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przy MDM przez 5 lat KW musi być nie zmieniona i może być tylko jeden właściciel, więc ja jestem jedynym właścicielem mieszkania i napisałem testament żeby w razie mojej śmierci druga połówka miała zabezpieczenie. Różowy zadowolony, ja zadowolony a za 5 lat ją wpiszę i tyle ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz