Wpis z mikrobloga

#programowanie #webdev Szukam terminala pod Windows 10, ktory:

a) moge pisac w linuxowym bashu, ll, cp, rm -rf * etc.
b) ma polaczenie ssh
c) bez cudowania beda dzialac CLI, konkretnie node, php, moze python
d) jest standalone
e) multiple tabs

poki co punkty a) b) c) e) spelnil terminal wbudowany w PHPStorm, a MobaXTerm spelnil a) b) d) e), wiec nadal brakuje mi po 1 ogniwie. Znajde taki ktory spelni wszystkie te punkty?
  • 35
@Melcma: Win10 ma możliwość natywnego odpalania basha


@rwietowara: Tylko że to podsystem, który działa osobno od Windowsa. Montowanie tam stacka webowego jest problematyczne w użytkowaniu, dlatego że ten podsystem nie działa w tle. Jak zamkniesz basha to wszystko co tam pouruchamiałeś po prostu się wyłącza.

@rwietowara: a już obsługuje przejście do innej partycji?


@Harry19911: Partycje Windowsa od początku są domyślnie podmontowane w /mnt/
@zakopiak: to spoko, na moim glownym systemie cos nie dziala, mam wlasnie druga instalacje windowsa i robie update'y, jak ten windowsowy bedzie dzialal to spoko, ale serio nie ma nic lepszego, nawet komercyjnego?
@Melcma: Nie ma dobrego rozwiązania tutaj. Chcesz mieć linuksa na Windowsie, ale nie chcesz mieć po prostu linuksa. Niestety tak się nie da.

Osobiście pracuję w pracy na Ubuntu (ale bez Unity) i w domu też bym przesiadł się na linuksa, gdyby nie to że dedykowana karta graficzna ma #!$%@? sterownik i nvidia ma to w dupie (oficjalnie tak stwierdzili), przez co jeden monitor #!$%@? działa. Do pracy deva linux jest
@Tank1991: @bonus: cygwin bylby spoko gdyby nie to, ze w pracy mamy taki problem, ze logujac sie na lokalny serwer za pomoca SSH (nie wiem jak sie ten proces nazywa) to akurat w cygwinie nie dzialaja nam customowe skrypty gita, nie wiem jak to dziala i czemu, ale nie dziala i juz, za to w Putty, PHPStorm, VSCode, na MacBookach wszystko dziala, a na Cygwin nie
@zakopiak:
edit Co to znaczy, że monitor #!$%@? działa? Przecież nvidia aktualizuje sterowniki na linuxie niedawno miałem update. Również pracuję na dwóch monitorach, co to za bajki

@Melcma: Wat? Przecież logując się przez ssh na serwer działasz w powłoce tego systemu więc cygwin nie powinien mieć nic wspólnego z gitem, wszędzie powinno działać tak samo. Chętnie bym zobaczył błędy