Wpis z mikrobloga

#programowanie #webdev Szukam terminala pod Windows 10, ktory:

a) moge pisac w linuxowym bashu, ll, cp, rm -rf * etc.
b) ma polaczenie ssh
c) bez cudowania beda dzialac CLI, konkretnie node, php, moze python
d) jest standalone
e) multiple tabs

poki co punkty a) b) c) e) spelnil terminal wbudowany w PHPStorm, a MobaXTerm spelnil a) b) d) e), wiec nadal brakuje mi po 1 ogniwie. Znajde taki ktory spelni wszystkie te punkty?
  • 35
@zakopiak: Although most users think of the shell as an interactive command interpreter, it is really a programming language in which each statement runs a command. Because it must satisfy both the interactive and programming aspects of command execution, it is a strange language, shaped as much by history as by design.

— Brian Kernighan & Rob Pike[8]
@Melcma do ssh putty.

edit Co to znaczy, że monitor #!$%@? działa? Przecież nvidia aktualizuje sterowniki na linuxie niedawno miałem update. Również pracuję na dwóch monitorach, co to za bajki


@bonus Teraz będziesz mi mówił co ja mam u siebie, przez pryzmat tego, że Ty dostałeś update. #!$%@? dobre.
Chcesz to poszukaj sobie nt. problemu z portem HDMI w kartach GeForce GT 940M ( i kilku innych też, ale ja mam tę).
@bonus:

Przecież nvidia aktualizuje sterowniki na linuxie

a spróboj je zainstolować (ale nie z repo!) mi się jeszcze nawet na init 1 nieudało xd, te z repo potrzymały mi 5 mies a potem pewnego dnia czarny ekran (po przełączeniu domyślnej karty graficznej, welcome to linux)
@zakopiak: szanuję, ja do dziś siedzę w pracy na 15.10 xubuntu bo sie cykam kliknac update( ͡° ͜ʖ ͡°)

na nowszych kartach jest już lepiej

740m mam( ͡° ʖ̯ ͡°)

coś tam aktualizują z rocznym opóźnieniem

hmm z ciekawosci zobaczę jutro jak to wygląda
polska wikipedia

@bonus: Nie wiem czyj to cytat i co ma do tematu. Poza tym zajebisćie wybiórczy jesteś. A na pytanie pierwotne nadal nie odpowiedziałeś, a gównoburze robisz. To gdzie gdzie padło to stwierdzenie że bash to podsystem?

@zakopiak: szanuję

@Tank1991 nie ma co szanować. Robiłem ten update zaraz po postawieniu nowego systemu, także najwyżej godzina w placy stawiałbym jeszcze raz system. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zakopiak

Partycje Windowsa od początku są domyślnie podmontowane w /mnt/

Ja nigdy z tego nie korzystałem, ale kolega miał problem że nie mógł używać klucza ssh który miał specjalnie na innej partycji. Przesiadł się na jakiegoś cygwina i zadowolony