Wpis z mikrobloga

Poniosłem porażkę jako marketingowiec i jako człowiek (,). Równo trzy tygodnie temu uruchomiłem swój projekt #alerto (http://aler.to/ - narzędzie do automatycznego wyłapywania przecen), pomysł bardzo się spodobał i zebrał ponad 1400 plusów na mirko.

Monitorowanie cen sklepów działa całkiem stabilnie, nikt nie zgłasza usterek. Mam napisane automatyczne narzędzia, które powiadamiają mnie o wszystkich problemach, więc całość działa całkiem stabilnie.

Pełne statystyki
Na zrzucie ekranu załączyłem pełne statystyki.

Jak widać aler.to znalazło użytkownikom oszczędności na sumę 17450,86 PLN (dolar i euro zostały przeliczone na złotówki). Właściwie to od tej kwoty należy odjąć 8074,40 PLN za 119 alertów wygenerowanych 8 listopada, gdzie ktoś trafił na przecenę całego działu sklepu, który wcześniej hurtowo dodał do monitorowania. Mimo wszystko mam kwotę 9376,46 PLN realnych oszczędności.

W czym problem?
Pomimo tego, że narzędzie się spodobało i spełnia swoje założenia w serwisie nie powstają nowe konta. Moja teoria jest taka, że ludzie nie chcą się chwalić faktem polowania na promocje, ergo nie dzielą się tym narzędziem ze znajomymi. Obserwację tę potwierdzają dane źródeł odwiedzin strony z Google Analytics, gdzie widać, że nie mam nowych źródeł wejść.

Nie przewidziałem tego, że ludzie niechętnie będą się dzielili linkiem do aler.to. Jak widać od trzech dni nikt nie założył nowego konta.

Nie udało mi się też zainteresować reddita moim pomysłem. Najprawdopodobniej dlatego, że nie korzystam z reddita jako aktywny użytkownik i nie orientuję się gdzie i jak uderzyć. Na /r/DealsReddit/ mój wpis został niezauważony, pomimo tego, że z kodem BLACKFRIDAY można założyć półroczne konto premium.

Kolejny błędem było wklejenie niedziałającego kodu przycisku polubienia facebooka na stronę główną aler.to. Błąd ten zauważyłem i usunąłem dopiero dzisiaj, przez co mam tylko 15 polubień strony.

Co dalej? Nie wiem, muszę wymyślić sposób aby dotrzeć do nowych użytkowników. Nie mam jeszcze pomysłu jak to osiągnąć, najprawdopodobniej będę musiał wyłożyć pieniądze na kampanię marketingową, jednak zupełnie nie mam o tym pojęcia.

Może ludzie obserwujący #marketing #marketinginternetowy i #startup coś podpowiedzą?
Pobierz thecar - Poniosłem porażkę jako marketingowiec i jako człowiek (╯︵╰,). Równo trzy tyg...
źródło: comment_wAepLP8cEeFj3sBHrrNS7QUFO5mfSKTK.jpg
  • 35
@thecar: To prawda, że marketing leży. Pierwszy raz o tym słyszę i w sumie nawet kliknąłbym, gdybyś jakoś sprytnie przemycił link do systemu.

p.s. tak, wiem, że adres jest w tekście, ale klik to klik
Ziomeczku , biegnij na startup weekend albo coś podobnego

@araixmc: dobry pomysł, poszukam czegoś w Warszawie

Btw ogarnij sobie hotukdeals to coś podobengo, podpatrz jak oni robią marketing.

@araixmc: nie trafiłem nigdy na ich działania marketingowe, za to widziałem kilka razy link w mediach społecznościowych prowadzący do wpisów na ich stronie. Po uruchomieniu kodu BLACKFRIDAY chciałem dodać u nich wpis jednak moderatorzy mnie zablokowali. Pewnie potraktowali mnie jak potencjalną konkurencję.
@thecar: nie załamuj się. Każdy człowiek sukcesu wcześniej ponosił porażki.

Co do braku marketingu szeptanego. Po prostu daj ludziom jakieś korzyści z tego że będą dzielić się linkiem.

Uważam że design strony nie jest do końca dobry. Domyślam się że chciałeś mieć czysty przejrzysty design, jednak wyszło za czysto. Za dużo szarego. Dodaj więcej kolorów bo twoja strona jest kierowana do ludzi którzy lubią być "czarowani".
@thecar: Nie rozumiem idei tego twojego startupu. Z początku myślałem, że to takie ceneo, że podajesz produkt i ci pokazuje ceny w sklepach, a do tego można sobie ustawić powiadomienie jak gdzieś będzie promocja. Ale.. chyba nie. W sumie jest gdzieś podobna stronka do tego, tylko też sklepy z uk/de pokazywało. Tak to ja sobie mogę wrzucić do zakładek stronkę i od czasu do czasu sprawdzać, skoro to nic pilnego :P
@thecar: Strona jest świetna! Długo brakowało mi czegoś dzięki czemu nie będę musiał ręcznie codziennie sprawdzać czy ceny szukanych towarów spadły. Postaram polecić ją innym ludziom :)

A jak idzie dodawanie nowych sklepów? Ja wciąż czekam na abra-meble.pl